reklama

BLOG: Z deníku kocoura Mikeše aneb tady přestává veškerá legrace!

Já teda nevim, kdo s tim přišel, ale matka je pořád doma. Jako pořád! Chápej, vstanu, je tady, jdu jíst, je tady, jdu na záchod, je tady (trochu soukromí, prosim pěkně) a když jdu spát, tak je taky tady! Prostě pořád, každej den celej den a já se z toho asi zblázním…

reklama

Už čtyři týdny pracuje z domu. Teda ona říká, že pracuje, přitom jenom sedí u stolu u tý placatý věci a klepe na ni rukama. Ale když si na ni chci zaklepat já, to ne, to je hned oheň na střeše a samý „cos to zase zmáčkl“ a „říkám ti nesedej mi na ten počítač“. Když u něj náhodou nesedí, tak poskakuje v obýváku, funí lako lachtan po štědrovečerní večeři a divně sebou mrská. Vždycky, když ji takhle vidim, tak si řikám, že je aspoň hodná…

Jenže! Ono to s tím „hodná“ nebude tak horký! Copak kdyby byla hodná, tak by na mě hulákala jen proto, že zrovna potřebuju skočit z knihovny na stůl? Je snad můj problém, že tam má postavený kafe? No, radši popojedem.

Zatímco já jsem chodící vznešenost a důstojnost, Nutella je akorát tak chodící trubka (která navíc píská – kdo to tu kočku učil? No ta „mňau“ nesvede, ani kdybyste jí to přinesli na zlatym podnose). Matka je taky chodící, hlavně, když telefonuje – což je vlastně jen mluvení do černý placky (kdo vám ty slova vymýšlí?). No a když takhle matka pochoduje po bytě a telefonuje, Nutella chodí za ní a píská. Ty dvě se hledaly, až se našly, fakt. Matka u toho pak divně funí a prská a snaží se Nutellu odstrčit, jenže ta pak píská ještě víc a matka pak říká věci jako „co si o mě budou na ministerstvu myslet“ nebo „snad to ten ředitel ornitologů pochopí“. Já myslim, že nepochopí.

Ovšem tuhle bylo fakt veselo. Matka sebou zase mrskala v obýváku, když začala tak jako větřit. Za tu dobu, co s ní žiju jsem zjistil, že má možná tak jednu čichovou buňku a to ještě vyvinutou na hovní smrad. Podle mě ji tak poznamenala babka Alma. No a jak se tak plácala a větřila, tak furt vzdychala „tady něco smrdí“, „kdo z vás se pos.al“ a „já to tady musím prolízt s baterkou“. No sranda veliká. Teda pro mě, já se bavil. Protože si představte, že matce až po čtvrt hodině došlo, že to, co cejtí, není nějakej náš bobek (jako pardon, jsem kocour, ne prase), ale to naklíčený zelený na stole, čemu ona říká řeřicha. Chudák malá.

Já fakt doufám, že už zase začne chodit do práce. Myslim, že to potřebuje jak sůl. Včera tam byla na vejletě a co myslíte? Nechala si klíče od bytu (kde jsme prosim pěkně my!) v práci. Dneska zase běžela někam pro balík no a za chvíli se vrátila a prej „já si nevzala ani telefon ani peněženku“. Mezi náma, mám docela obavy, jestli třeba příště nezapomene oblečení nebo tak něco. Protože to byste nechtěli vidět. Kožich pořádnej nemá, je celá taková bílá, no… Aspoň, že je hodná.

Tagy:

Hlavní zprávy

Maláčová by rozdávala každému, říká Ševčík. Inflace podle něj vystoupá na 5 procent
Partie

Maláčová by rozdávala každému, říká Ševčík. Inflace podle něj vystoupá na 5 procent

Zvyšování minimální mzdy je pouze politické téma, uvedl k plánu ministryně práce Jany Maláčové na další zvyšování minimální mzdy ekonom a kandidát koalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků Miroslav Ševčík v Partii Terezie Tománkové. Zároveň uvedl, že se nárůst inflace nezastaví a do konce roku dosáhne pěti procent, což potvrdil také pirátský senátor Lukáš Wagenknecht.

Papež upozornil na sexuální násilí Rudé armády, oběť z Česka bude blahořečena

Papež František při návštěvě Slovenska otevřel i temnou kapitolu z konce války, kdy postupující Rudá armáda hromadně znásilňovala ženy i nezletilé dívky. Svatý otec se v Košicích poklonil památce 16leté Anny Kolesárové, která se ruskému vojákovi odmítla poddat, a ten ji zastřelil. Vatikán aktuálně chystá i blahořečení oběti sexuálního násilí Rudé armády ze Sobotína na Šumpersku, čeští historikové se přitom tématu spíše vyhýbají.

Maláčová: Největší hrozbou je ODS, přijdou poplatky za lékaře, školné či zdražování

ODS se připravuje na vládnutí s hnutím ANO a chystá se privatizovat nemocnice, zavést školné a celkově snižovat životní úroveň obyčejným lidem. V Partii Terezie Tománkové to řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Uvedla, že se místopředseda ODS Zbyněk Stanjura v kuloárech již představuje jako budoucí ministr vlády Andreje Babiše (ANO). Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová to však rezolutně odmítá.

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

Reportér, kterého na kole srazil autobus, chybu neudělal, míní dopravní expert

Ta reportáž vzbudila obrovské emoce. Reportér CNN Prima NEWS v ní na kole demonstroval vládou schválený 1,5metrový rozestup, který budou muset řidiči při předjíždění cyklistů dodržovat – zákon má vejít v platnost v lednu. Přímo během experimentu reportéra srazil autobus. Na sociálních sítích pak čelil kritice. Lidé často napadali jeho odstup od okraje vozovky. Dopravní expert ale uvedl, že byl v pořádku.

reklama

Domácí zpravodajství

V Česku za sobotu přibylo 301 případů covidu. Počet hospitalizovaných klesl

Laboratoře v Česku v sobotu odhalily 301 případů koronaviru, o 50 více než před týdnem. Více pozitivních testů za víkendový den evidovalo ministerstvo zdravotnictví naposledy 22. května. V nemocnicích bylo v sobotu 146 lidí s onemocněním COVID-19, oproti pátku jejich počet klesl o 23. Ve vážném stavu je v posledních dnech kolem 30 lidí. Tzv. incidenční číslo, tedy počet nově potvrzených případů covidu za posledních sedm dní v přepočtu na 100 tisíc obyvatel, stagnuje třetím dnem na 28 případech. Reprodukční číslo kleslo na 1,11.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Chřipka bude letos řádit jako před covidem, varuje lékař. Češi podceňují důsledky

Zatímco v loňském roce chřipka prakticky vymizela, někteří odborníci předvídají, že letos se může objevit stejně jako v předchozích letech. Podobně jako u covidu je nejlepší ochranou před nákazou očkování. Které skupiny obyvatel by se měly nechat proti chřipce naočkovat, kdy je na to nejvhodnější doba a má to vůbec smysl? Na otázky CNN Prima NEWS odpovídá praktický lékař Michal Holásek.

reklama