Černé štěstí

Nejnovější příspěvky k tématu

BLOG: Já to štěně bez PP přece zachránil/a aneb Krutý byznys poháněný soucitem
Černé štěstí

BLOG: Já to štěně bez PP přece zachránil/a aneb Krutý byznys poháněný soucitem

V posledních týdnech jsem se hojně setkala s příspěvky na téma „štěně bez PP“. Ono by to nebylo nic k divení, kdyby to štěně bylo třeba z útulku. Ale tahle štěňata pocházela v drtivé většině z Bazoše či jiných inzertních webů. Psi měli atypickou barvu (v případě francouzských buldočků nejčastěji modrou), majitelé byli spokojení, protože buď ušetřili (ve srovnání s pořízením psa z chovné stanice s PP) nebo ho zachránili od krutého osudu (v případě, že pojali podezření kvůli množení).

BLOG: Jak jsem měla kočku závislou na chilli a sójových párcích

Často vzpomínám na Almu. Vlastně na ni myslím každý den. Řekla bych, že až s odstupem času si stále více uvědomuju, jak úžasná kočičí bába to byla. Kromě jejích hovních a blicích storek, které jsem pak já mohla dávat k dobru u piva (vydržely na několik večerů), byla taky velmi vytrvalým a velmi, velmi pečlivým kontrolorem všeho, co jsem jedla. Ono by to asi nebylo nic zvláštního, kdybych nebyla drtivou většinu svého života vegetariánkou. Že kočky projevují zájem o maso a jeho různé formy, to všichni víme. Všechny moje kočky to potvrzovaly (a potvrzují) zájmem o masové konzervy. Ale Alma projevovala taky enormní zájem o mou bezmasou stravu…

BLOG: Místo zvyku soucit: Když tradice rostou spolu s lidmi

Když jsem byla malá, Velikonoce pro nás začínaly velkým úklidem. Psi i s tátou a nejmladší sestrou byli vykázáni ven a nastalo smýčení, větrání, umývání a takové ty věci, které vás nebaví ani jako malé, ani jako odrostlé (natož dospělé). Pak se peklo a vařilo. Protože u nás doma byste jediné maso našli v granulích pro psy, je jasné, že vaření a pečení se obešlo bez něj. Máma je velká kuchařka a všechno, co vzešlo z kuchyně, bylo skvělé (občas mě mrzí, že jsem ten talent nepodědila po ní, ale co se dá dělat).

BLOG: Dva týdny v bytě ve společnosti koček. Jak tohle dopadne?

Jsem doma už skoro dva týdny. Žádná karanténa se nekoná, jen se to tak sešlo. Díky možnosti pracovat z domu jsem se tak „uvrhla“ do dobrovolné karantény, v níž mi dělají společnost moje kočky a občas i můj přítel. Myslím, že krom častějšího promlouvání ke kočkám to na mě žádné účinky nemá. Ale těžko říct, jestli to tak zůstane i nadále… Každopádně by mě zajímalo, jak to vnímají moje kočky. Možná nějak takhle?

BLOG: Kočky ani psi virus způsobující nemoc COVID-19 nepřenáší! Díky, že to víte

Měla jsem kotě (Albínku), které zemřelo na následky FIP (infekční zánět pobřišnice). Nemoc, jejímž původcem je koronavirus, se u ní projevila po několika měsících, co jsem ji adoptovala. Celou dobu byla se mnou a s mými dvěma kočkami. Přesto jsem nebyla v ohrožení já, ale moje kočky ano. Proč? PROTOŽE JDE O ZCELA JINÝ TYP, NEŽ TEN, KVŮLI KTERÉMU V ČESKU ZAVÍRÁME OBCHODY. A KTERÝ NENÍ PŘENOSNÝ NA ČLOVĚKA.

BLOG: Přání bez kytek a skříně na petlice. Na co jsem s příchodem koček (ne)byla připravená

Moji rodiče na mě byli hodní nejen v dětství a dospívání, ale také hned po narození. Dali mi totiž jméno, které v kalendáři připadá na stejný den, jako svátek všech žen. A tak jsem od svých dvanácti let obdarovávána hned dvakrát. Dříve častěji, dnes už méně, jsem dostávala květiny. To má pro mě hned několik „ale“. Mám ráda květiny na stoncích a stonky v zemi, protože hmyz se už tak pere o přežití (a laciné růže či mé oblíbené tulipány jsou pěstovány a dováženy do Česka spolu s obrovskou ekologickou zátěží). A většina kytek je pro kočky jedovatá.

BLOG: „A já vám říkám, že je vinnej!“ Jak snadné je unáhleným soudem zničit život?

Znáte film Dvanáct rozhněvaných mužů? Je to příběh o vraždě, kterou měl spáchat jeden mladík a o jehož vině či nevině mělo rozhodnout dvanáct zcela rozdílných mužů. Každý z nich měl jinou výchovu, jiné rodinné zázemí, pocházel z jiné sociální vrstvy a pracoval v jiném oboru. A vy můžete v devadesáti minutách sledovat nejen boje, které svádí mezi sebou s argumenty, jimž věří nebo o nichž pochybují, ale i boje, které svádí se sebou samými.

KOMENTÁŘ: Psi a kočky nejsou jediná zvířata na planetě. A my na to často zapomínáme

Vyrůstala jsem na vesnici v domě s velikou zahradou, kde jsme pěstovali ovoce a zeleninu. Táta nepoužíval téměř žádnou chemii a tak místo herbicidu jsme měli motyčku a rýček a místo insekticidu ruce a kbelík. Bylo samozřejmé, že jsme se sestrou pomáhaly na zahradě. Nebo spíš sestra pomáhala, já jsem se snažila vykopat ten poklad, který tam někde určitě byl (a pořád je) nebo jsem vařila lektvary z trávy a dešťovky nachytané v barelu.

BLOG: Rituály kočičího božstva, bez kterých by jejich ani můj den nebyl kompletní

Každý máme svoje rituály, bez kterých se neobejdeme nebo které nám alespoň navozují příjemné pocity – ať už je to ranní káva, cvičení, horká vana nebo vydatná a poklidná snídaně (popř. jiné jídlo). Třeba já mám rituálů hodně. Čím víc si jich vytvořím, tím uspořádanější život mám (alespoň mám ten pocit). A moje kočky je také mají. U nich to ale s uspořádaným život nemá vůbec nic společného…

BLOG: Jsem kočka a jsem všude. Smiř se s tím

V některých chvílích si říkám, že indiánské jméno pro majitele koček by bylo „Ten, který není nikdy sám“. Ať už jde o intimní chvíle na záchodě nebo o práci na počítači, můžu se spolehnout, že sama nebudu ani minutu. A když náhodou nemohou samotné kočky, zaskočí za ně jejich všudypřítomné chlupy.

Černé štěstí

Blog Černé štěstí je o černých kočkách, stigmatech, které je provází, a o tom, jak svým majitelům mohou změnit život.