reklama

Záhadný případ z Loun: Smrtelné zranění si mohl senior způsobit sám, tvrdí policie

Kriminalisté se i nadále zabývají záhadným úmrtím staršího muže ze severočeských Loun. I přes rychlou resuscitaci záchranářů senior svým těžkým zraněním podlehl. Podle informací Krimi zpráv si muž vážná zranění zřejmě způsobil sám.

reklama

K incidentu došlo v panelovém domě. Podle informací záchranářů 74letý muž utrpěl velmi vážné zranění. „Na místě zasahovala letecká záchranná služba i pozemní posádka. Bohužel přes veškeré maximální úsilí záchranářů na místě byla resuscitace neúspěšná a starší muž podlehl těžkým zraněním,“ uvedl mluvčí ústeckých záchranářů Prokop Voleník.

„Prověřujeme okolnosti úmrtí 74letého muže, ke kterému došlo v jednom bytě v Lounech. Podle zjištění policie, muž v bytě byl na návštěvě,“ řekla policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Další smrt na Lounsku

Podle svědků si mohl zranění způsobit senior sám. „Údajně přišel k sestře na návštěvu, sedl si, vzal si od ní kudlu. Zranění si tak způsobil sám,“ uvedla svědkyně. Detektivové v případu nikoho neobvinili, s verzí sebevraždy tak prozatím pracují i oni. „Měl si způsobit bodné zranění. K objasnění příčiny smrti jsme nařídili soudní pitvu,“ doplnila Světláková.

Další lidský život ve středu vyhasl také v nedalekých Měcholupech na Lounsku, kde kolemjdoucí našli oběšeného staršího muže. Ihned mu začali poskytovat první pomoc. „Dostali jsme informaci, že na okraji lesa u obce Měcholupy leží muž, který nejeví známky života. Přivolaný lékař konstatoval smrt. Předběžným šetřením jsme nezjistili, že by na smrti muže měla podíl druhá osoba,“ dodala policejní mluvčí. Za poslední dny kriminalisté evidují na Ústecku i dva pokusy o sebevraždu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu
Koronavirus

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu

Varianta omikron v posledních dnech v Česku přebírá vládu. Z britské studie UK Health Security Agency vyplývá, že účinnost očkovacích látek proti symptomatickému průběhu nemoci je u varianty omikron výrazně nižší než u varianty delta. Ochrana navíc rychle slábne. Vakcíny ale dál spolehlivě chrání člověka před tím, že skončí s těžkým průběhem v nemocnici. V případě přeočkovaní klesá riziko hospitalizace až o 90 %.

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost
Politika

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost

Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude v úterý pokračovat v projednávání žádosti o vydání bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Posuzovat má i žádost o vydání někdejšího pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) v kauze opencard. Je možné, že výbor už dá doporučení sněmovnímu plénu, jak by mělo o žádostech rozhodnout.

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

reklama

Domácí zpravodajství

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama