Záhadný případ z Loun: Smrtelné zranění si mohl senior způsobit sám, tvrdí policie

Kriminalisté se i nadále zabývají záhadným úmrtím staršího muže ze severočeských Loun. I přes rychlou resuscitaci záchranářů senior svým těžkým zraněním podlehl. Podle informací Krimi zpráv si muž vážná zranění zřejmě způsobil sám.

K incidentu došlo v panelovém domě. Podle informací záchranářů 74letý muž utrpěl velmi vážné zranění. „Na místě zasahovala letecká záchranná služba i pozemní posádka. Bohužel přes veškeré maximální úsilí záchranářů na místě byla resuscitace neúspěšná a starší muž podlehl těžkým zraněním,“ uvedl mluvčí ústeckých záchranářů Prokop Voleník.

„Prověřujeme okolnosti úmrtí 74letého muže, ke kterému došlo v jednom bytě v Lounech. Podle zjištění policie, muž v bytě byl na návštěvě,“ řekla policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Další smrt na Lounsku

Podle svědků si mohl zranění způsobit senior sám. „Údajně přišel k sestře na návštěvu, sedl si, vzal si od ní kudlu. Zranění si tak způsobil sám,“ uvedla svědkyně. Detektivové v případu nikoho neobvinili, s verzí sebevraždy tak prozatím pracují i oni. „Měl si způsobit bodné zranění. K objasnění příčiny smrti jsme nařídili soudní pitvu,“ doplnila Světláková.

Další lidský život ve středu vyhasl také v nedalekých Měcholupech na Lounsku, kde kolemjdoucí našli oběšeného staršího muže. Ihned mu začali poskytovat první pomoc. „Dostali jsme informaci, že na okraji lesa u obce Měcholupy leží muž, který nejeví známky života. Přivolaný lékař konstatoval smrt. Předběžným šetřením jsme nezjistili, že by na smrti muže měla podíl druhá osoba,“ dodala policejní mluvčí. Za poslední dny kriminalisté evidují na Ústecku i dva pokusy o sebevraždu.

Tagy: