reklama
CNN Prima News zajímavosti

zajímavosti

Výpis příspěvků ke štítku „zajímavosti“

Meghan slaví čtyřicáté narozeniny: Co jste o vévodkyni ze Sussexu nevěděli?

4. srpna 2021 19:58

Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markleová ve středu slaví své 40. narozeniny. Začínala jako herečka, avšak mnoho úspěchů ve své kariéře nesklidila, přesto se stala jednou z nejvíce sledovaných osobností světa. Život jí obrátilo naruby manželství s britským následníkem trůnu Harrym. Připravili jsme přehled zajímavostí, které jste o jejím životě možná nevěděli.

Vážka: Ďáblova jehla, jejíž velikost závisí na množství kyslíku ve vzduchu

21. listopadu 2020 10:04

Jsou považovány za nejlepší letce s nejdokonalejším zrakem mezi hmyzem. A právě v tomto období migrují. Na našem území je můžeme vidět od března do půlky listopadu. Vážky jsou starodávnou skupinou hmyzu, která je na Zemi už více než 300 milionů let. Vážky jako jedny z prvních živočichů opustily vodní prostředí, ale zůstaly na něm vývojově závislé.

Robotická paže pomůže s domácími pracemi nebo sklízením ovoce na zahradě

21. června 2020 16:16

Komu by se občas nehodily tři ruce? Šikovnou hydraulickou paži, kterou lze pomocí postroje připnout k tělu a získat tak další končetinu, vyvinul tým kanadské Université de Sherbrooke společně s firmou Exonetik. V prezentačním videu dokáže pomoci se sklizní na zahradě, malováním bytu, ale taky s jeho demolicí – má totiž dostatek síly na proboření sádrokartónové příčky.

reklama