reklama

Závěť prince Philipa zaskočila královskou rodinu. Odkázal balík svým asistentům

Princ Philip svou závětí hodně překvapil.
Zdroj: AP

Velké překvapení v britské královské rodině. Necelé dva měsíce po pohřbu prince Philipa došlo na čtení jeho závěti. A poslední vůle devětadevadesátiletého vévody z Edinburghu je podle zpráv přímo z paláce hodně nečekaná.

reklama

Jakmile v Buckinghamském paláci došlo na čtení poslední vůle prince Philipa, zkraje to vypadalo na pouhou formalitu: Většina majetku připadne manželce, dědit bude hlavně královna Alžběta II. Netrvalo však dlouho a tváře britské královské rodiny se protáhly překvapením – princův majetek v hodnotě třiceti milionů liber (v přepočtu asi 887 milionů korun) totiž podle informací The Sun nezůstane celý v rodině.

K tématu

Část z něj zcela nečekaně připadne Philipovým třem asistentům, kteří se o něj starali až do jeho smrti. Částka, kterou je vévoda za věrné služby odměnil, sice známá není, údajně byl ovšem velice velkorysý.

Podle závěti dostanou nemalou částku též vnoučata. A výjimkou nebude ani princ Harry, přestože se nedávno vzdal povinností a titulů, před časem prchl do Ameriky, kde v médiích spolu s manželkou Meghan veřejně kritizují královskou rodinu.

Zajímavě štědrý byl Philip ke svým dětem. Podle britského deníku prý závěť určuje, že Charles, Anne, Andrew a Edward si mohou „vzít, co chtějí“ z jeho knihovny v královském paláci, v níž je téměř čtrnáct tisíc svazků. Není pochyb, že v jeho sbírce nechybí jedinečné skvosty, které už beztak bohatým členům rodiny budou k užitku snad i lépe než peníze.

/ fotografií

Buckinghamský palác pochopitelně informace o dědictví oficiálně nepotvrdil, protože jde o „soukromou a osobní záležitost rodiny“.


Zdroj: AP

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Volby 2021

Málo míst ve školkách? Piráti chtějí placené sousedy pod „státním dohledem“

Málo míst ve školkách? Piráti chtějí placené sousedy pod „státním dohledem“

Piráti chtějí řešit nedostatek míst v mateřských školách a dětských skupinách po vzoru Německa a Rakouska. „Jednou z možností je takzvané sousedské hlídání po vzoru Tagesmutter,“ řekla CNN Prima NEWS místopředsedkyně strany Olga Richterová. Sousedské hlídání by ale podle ní mělo být regulované státem. V praxi by tak jeden rodič na rodičovské mohl hlídat za úplatu i děti sousedů. Musel by ale splnit státem stanovené podmínky. Někteří odborníci jsou k pirátskému nápadu skeptičtí a „státní dohled“ přirovnávají dokonce ke komunistickým praktikám.

Ústecký kraj

Muže, který zemřel po zásahu policie, srovnávají s Floydem. Předávkoval se, tvrdí lékař

Muže, který zemřel po zásahu policie, srovnávají s Floydem. Předávkoval se, tvrdí lékař

Rozhořčení vyvolalo video, na němž je vidět, jak policisté zasahují proti agresivnímu muži v Teplicích. Ten následně zemřel v sanitce. Podle lékaře bylo předběžnou příčinou úmrtí předávkování drogami, uvedl policejní mluvčí Daniel Vítek. Video ze sobotního zákroku se objevilo na sociálních sítích, muž se na něm vzpírá a policisté proti němu musí použít donucovací prostředky. Lidé případ připodobňují ke smrti Afroameričana George Floyda.

EURO 2021

EURO: Čechům se rýsuje soupeř. Na koho můžou narazit? A proč se vyhnout žlutým kartám?

EURO: Čechům se rýsuje soupeř. Na koho můžou narazit? A proč se vyhnout žlutým kartám?

Na ničem zatím není razítko, ale poté, co mají všechny týmy na fotbalovém Euru odehrané dva zápasy, se zdá, že českou reprezentaci by nemělo – na rozdíl od předchozího šampionátu – minout osmifinále. Čtyři body z utkání proti Skotsku a Chorvatsku prakticky posílají výběr Jaroslava Šilhavého do vyřazovacích bojů, i když ho ještě čeká duel s Anglií. Jací soupeři pro play-off se v tuto chvíli nabízejí?

Konečně napínavá sezona v F1. Jak Red Bull s Verstappenem maže nadvládu Mercedesu
Dostál: Soud nedonutí vládu nevydávat špatná opatření. Zaplatíme je my všichni
Komentátoři: Voliči ANO utíkají ke STAN. Piráti v kampani ochutnají vlastní medicínu
Únik jedovatých plynů v Plzni přežil jeden muž ze čtyř. Už je z nemocnice doma
Češi v Chorvatsku: Povinné roušky tu nikdo nenosí, na hranicích bez kontrol
Můj muž plánuje autonehodu, Camilla je návnada. Našla se záhadná poznámka psaná Dianou
Policie v Teplicích drsně zasáhla proti muži, který měl být zdrogovaný. V sanitce zemřel
reklama
reklama
Němcová: Jsme v zahřívacím kole, Babiš vytahuje pitomosti. Kampaň se teprve rozjede

Volby 2021

Domácí zpravodajství

Tříkilometrové kolony a hodinové zpoždění autobusů. Popraskaná D35 komplikuje dopravu
Rusové jim vjeli s tankem do ložnice. Dnes v sovětských kasárnách žijí i Romové
Vrbětice: Obce a kraj si rozdělí stovky milionů. Na odškodné dosáhnou i obyvatelé
Asfalt jako horká kaše aneb Z dějin české Sahary 1911 a 1947, kdy vedra zabíjela
Další články
reklama
reklama