reklama

Ženě se rozbila televize, chtěla ji vrátit. Moc jste se na ni koukala, tvrdí pojišťovna

Vykoukala jste televizi, a proto nemáte nárok na odškodnění. Takto neuvěřitelně zdůvodnila pojišťovna své rozhodnutí, když se na ni obrátila její klientka. Žena chtěla uplatnit rozšířenou záruku poté, co se jí na obrazovce začaly objevovat tmavé pruhy.

reklama

Paní Jeřábková si koupila v roce 2019 nový televizor. K dvouleté záruce si pořídila rozšířenou pojistku na další tři roky. Před nedávnem se jí na obrazovce začaly dělat tmavé pruhy. Obrátila se proto na pojišťovnu. A nestačila se divit. „Dceři psali na mobil, že nemám nárok, že jsme to prokoukali,“ popsala majitelka.

Na televizi, kterou si paní Jeřábková pořídila, je prý podle pojišťovny možné dívat se jen 2 500 hodin ročně. Za dobu, kdy televizor vlastní, se prý ale dívala 12 tisíc hodin. „To je blbost. Absolutně ne,“ má jasno Jeřábková.

Podmínky výrobce nejsou závazné

Podle právníků je háček v tom, že se pojišťovna odvolává na podmínky stanovené výrobcem, které nejsou závazné, protože je nestanovil v návodu. „Pokud by spotřebitelka neměla při podpisu pojistné smlouvy návod k dispozici, to znamená, pokud by jí pojišťovna podmínky nepředložila, aby se s nimi mohla seznámit, podmínky se vůbec nestanou součástí smlouvy, spotřebitelku nezavazují,“ vysvětlil právník dTestu Jiří Zelenka.

Prodloužené záruky jsou i podle České obchodní inspekce poměrně problematické. Obvykle se hemží výjimkami, kdy pojišťovna poškození nevyplácí. Jen v případě paní Jeřábkové je jich ve smlouvě jednadvacet.

„Spotřebitelé jsou tlačení do toho, aby si přikoupili jakousi prodlouženou záruku. Na provozovně si nestihnou přečíst podmínky prodloužené záruky,“ dodal mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich.

Redakce CNN Prima NEWS se pokoušela spojit i s pojišťovnou, která paní Jeřábkové zamítla proplatit škodu s odůvodněním, že je televize vykoukaná. Na dotazy ale nereagovala.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem
Politika

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

Termíny a systém prvního předvánočního MS ve fotbale 2022. Proč začíná v listopadu?

Česká reprezentace zabojuje o fotbalové mistrovství světa v Kataru v březnové baráži. Pokud by ve dvoukolovém play-off uspěla, bude se upínat k termínu 21. listopad 2022. Právě v tento den „mundial“ v exotické destinaci začíná. Termín je to pro světový šampionát dosti netradiční, ale vzhledem k vedrům v Perském zálivu je zimní varianta pro hráče komfortnější než tradiční letní.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama