reklama

Zloděj z Kalifornie se omluvil a vrátil ukradené zboží majiteli

Rabování v Kalifornii má alespoň v jednom případě dobrý konec. V nejmenovaném zloději se hnulo svědomí a ukradené zboží vrátil zpět majiteli obchodu. Ten mu odpustil.

reklama

Mnoho obchodů v jednom z nákupních center v San Diegu zůstává zavřených. Právě tam rabování začalo téměř hned první noc probíhajících protestů ve Spojených státech. Jednomu podnikateli ale nečekaně přišel zloděj ukradené zboží vrátit. „Řekl jsem mu, že mu odpouštím. Já jsem jako mladý udělal špatné věci. On také udělal špatnou věc, ale teď udělal dobrou. Takže dělejme více dobrých věcí,“ uvedl majitel obchodu Dan Boxton.

Dan Boxton prodával sportovní zboží. Obchod mu ale zničili, zapálili a vyrabovali. Ten dodává, že je to jako na tobogánu. „Jednou jste dole, jednou nahoře.“ Boxton ztratil během chvíle všechny životní úspory. Pak s dalšími lidmi odklízel škody. A tehdy se stalo nemyslitelné. „Přišel muž a zeptal se, jestli se mnou může mluvit venku. Tak jsme šli ven. Měl tam auto a v něm ukradené zboží. Řekl, že se cítí hrozně. Prý nebyl mezi útočníky na obchod, ale pak si z něj také odnesl věci. Chtěl je prodat, ale pak si uvědomil, že takový není,“ říká poškozený majitel.

Ještě několik dní po nepokojích zůstávaly zavřené desítky obchodů. Místní společenství tak se stále vzpamatovává. Jeden z místních uvádí, že myslel, že v jeho obci se něco takového nemůže stát, ovšem stalo se. „Je to hrozné,“ se smutkem poznamenal. A právě tento muž jménem Joseph Moun společně se svou dcerou rozmísťuje po městě obrazy vyzývající k usmíření. Jeden chtějí dát k bance, která při výtržnostech lehla popelem.

I takový je jeden z příběhů místních. Je ovšem pozitivní, že sousedé pomáhají sousedům. Místní uvádí, že je to silné společenství a z nepokojů vyjde ještě silnější.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vyhrát nemůžete, sami se odsuzujete. Ovčáček opět zahltil Twitter, jinak nekomunikuje
Miloš Zeman

Vyhrát nemůžete, sami se odsuzujete. Ovčáček opět zahltil Twitter, jinak nekomunikuje

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se opět rozjel na svém twitterovém účtu. Svými příspěvky, ve kterých mimo jiné zmiňuje staré výroky prezidenta Miloše Zemana, reaguje na pondělní dopis Senátu od Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). V něm stojí, že hlava státu není aktuálně schopna vykonávat svůj úřad. Ovčáček ale kromě vlastní aktivity na sociálních sítích s médii takřka nekomunikuje.

Kostýmy šejků i billboard popraveného novináře. Jak Newcastle započal saúdskoarabskou éru

Premiéra fotbalového Newcastlu United pod novými exotickými majiteli nevyšla podle představ. Saúdskoarabský investiční fond neumí dělat zázraky, aby mávnutím kouzelného proutku „straky“ nedopustily porážku od Tottenhamu Hotspur. Každopádně fanoušci na gigantickou změnu v milovaném klubu reagovali obratem – do St. James Parku vyrazili oblečení na „šejkovský“ způsob.

Evropská komise chystá kroky proti Polsku. Je to nespravedlivé, ohradila se Varšava

Nedávné rozhodnutí polského ústavního soudu zpochybňuje a ohrožuje základy Evropské unie, prohlásila v úterý v Evropském parlamentu předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. EK podle ní proti Polsku podnikne kroky, zatím ale zvažuje, jaké konkrétní mechanismy využije. Polský premiér Mateusz Morawiecki následně před europoslanci prohlásil, že evropské instituce útočí na Polsko nespravedlivým způsobem, odmítl však spekulace o tom, že Varšava směřuje k odchodu z EU.

Šéf výrobce polovodičů Intel: Čipů je dost, ale automobilky je nechtějí

Nejžhavějším tématem posledních dnů a týdnů v automobilovém průmyslu je nedostatek polovodičových součástek nezbytných pro provoz moderních aut. Kvůli jejich absenci automobilky zastavují nebo omezují výrobu, což se zase neblaze promítá do dodacích lhůt. Podle šéfa jednoho z nejvýznačnějších producentů mikročipů, firmy Intel, si však výrobci automobilů za současnou situaci mohou částečně sami.

Skokový nárůst nakažených. V pondělí přibylo 2521 případů, dvakrát více než před týdnem

Aktualizováno

V pondělí byl v Česku zaznamenán nejvyšší denní nárůst počtu případů nemoci COVID-19 od konce dubna a šíření nemoci prudce zrychlilo. Přibylo 2 521 nakažených koronavirem, což je skoro dvakrát více než za předchozí pondělí. Výrazně stoupají i počty hospitalizovaných a množství úmrtí nemocných. V nemocnicích je 544 lidí s covidem, tedy nejvíce od konce května. Zemřelých lidí bylo jen za poslední týden 54, což je o deset více než za celé září.

Epidemie koronaviru bude sílit, po rozvolnění jí v cestě nestojí skoro nic, varuje Dušek

Přesouváme se do rizikového scénáře, varoval šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek. V rozhovoru pro Radiožurnál uvedl, že za pondělí přibylo více než 2 500 nově nakažených, což je oproti minulým dnům a týdnům skokový nárůst. Podle Duška bude epidemie sílit, protože v cestě jí při téměř stoprocentním rozvolnění nestojí skoro nic. Roste také počet hospitalizovaných, průměrný věk lidí na JIP se pohybuje kolem 70 let.

reklama

Domácí zpravodajství

Temný okraj Litvínova. Skryté stanové městečko s bezdomovci se každý rok zvětšuje

Štáb CNN Prima NEWS se v pondělí dostal do stanového městečka bezdomovců, které už téměř deset let roste na okraji Litvínova. Místní strážníci o něm vědí. Vzhledem k tomu, že leží na soukromém pozemku, však mohou jen sledovat, jak se jeho plocha rok od roku rozrůstá. A spolu s ním se zvyšuje i počet trestných činů, které v souvislosti s obyvateli městečka musí strážníci řešit.

Babiš rozjel kandidaturu na Hrad. Tam nám od středy neříkají pravdu, tvrdí komentátor

Z turbulentních událostí jednoznačně vyplývá, že Kancelář prezidenta republiky minimálně od minulé středy neříkala pravdu, zhodnotil politický komentátor webu Info.cz Vratislav Dostál okolnosti hospitalizace Miloše Zemana. Zpochybnil, že by premiér Andrej Babiš či šéf Sněmovny Radek Vondráček (oba ANO) o prezidentově zdravotní kondici nevěděli. Končící premiér podle něj už rozjel svou prezidentskou kampaň.

reklama