Zničili jste mi karavan, jdu do mercedesu. Babiš kvůli závadě nešetřil ostrými slovy

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš znovu objíždí Českou republiku ve svém obytném vozu. Jeho kontaktní prezidentská kampaň se však neobejde bez komplikací. Během cesty po Olomouckém kraji se Babišovo vozidlo porouchalo. U bizarního incidentu byl přítomen štáb CNN Prima NEWS. Expremiér a prezidentský kandidát několikrát zkritizoval lidi, kteří byli za fungování obytňáku odpovědní. Nakonec Babiš přesedl do svého mercedesu.

K poruše karavanu došlo při cestě z moravské Vápenky Vitoul. „Nejdřív to nemělo zimní gumy a teď nemáme AdBlue. Chápete to?“ rozčiloval se Babiš v přítomnosti reportérky CNN Prima NEWS. „Sundám si čepici, jinak mi žena bude nadávat, že vypadám jako dement,“ dodal.

„A co budete dělat, když vám ten karavan teď nejede?“ tázala se reportérka. Babišova spolupracovnice Tünde Bartha, kterou by expremiér v případě vítězství dosadil do pozice kancléřky, reagovala slovy: „Jede. Jenom třicítkou.“ Babiš nicméně v jízdě pokračoval. Vydal se tedy na několik kilometrů vzdálenou čerpací stanici, aby doplnil chybějící tekutinu. „Nemáme AdBlue,“ bědoval opakovaně.

„Co si člověk neudělá sám, to nemá,“ prohlásil šéf hnutí ANO, když sám na benzínové pumpě doléval chybějící kapalinu do nádrže obytného vozu. AdBlue chtěl nejdříve doplnit šéf Babišovy ochranky, před kamerou si ale nakonec prezidentský kandidát nasadil rukavice a učinil tak sám. Servisní technik poté uvedl, že problém bude nakonec pravděpodobně v samotném čerpadle, nikoliv v tekutině AdBlue.

„Zničili jste mi karavan. To vyfakturuju hnutí,“ řekl Babiš s ironickým úsměvem. Přesto jízdu s porouchaným vozem ještě zkusil. „Furt to jede třicítkou, to tam budeme zítra,“ zmínil expremiér. Na českých dálnicích je přitom povolená minimální rychlost 80 kilometrů za hodinu, což Babišův obytňák rozhodně nesplňoval.

Dálnici se proto Babiš musel vyhnout. Jízdu karavanem nakonec definitivně ukončil na okraji jedné z moravských vesnic. „Tady vám to nechám, pane kolego. Auto jste nepřipravil, takže teď si s ním dělejte, co chcete. A já jdu do mercedesu,“ vzkázal Babiš technikovi s úsměvem. Cestu po Olomouckém kraji tak nakonec dokončil ve svém SUV.

Karavan pak večer dojel do servisu. Štáb CNN Prima NEWS s Babišem točil i o den později.

Reportérka se Babiše při jízdě zeptala, k čemu mu vlastně obytný vůz je, když místo v něm přespává po hotelech. „Obytňák je vlastně náklaďák, který je plný knih a propagačních předmětů, ale samozřejmě, když jsme jezdili v létě, tak jsme si mohli odpočinout,“ vysvětlil prezidentský kandidát. Nevýhodou však podle něj je, že ve voze můžou takto být pouze čtyři lidé. Sám Babiš prý v obytném voze spal pouze jednou.

Tagy: