reklama

Zpestření karantény: Staňte se pěstounem psího seniora, lákají v Americe!

Adopce Susie spustila boj za adopce starších psů/Susie's Senior Dogs
Foto:

Sedět doma a vycházet jen do práce nebo na potřebný nákup není dominantou těchto dní jen České republiky. Podobně jsou na tom i v Americe, hlavně v New Yorku, kde je situace nejvážnější. To se ale rozhodla řešit organizace Susi ´s senior dogs, která se rozhodla osamoceným lidem přivést do života trochu toho štěkotu.

reklama

„Dnes jsou lidé nuceni být doma více než dříve a pro někoho to může být depresivní,“ říká v rozhovoru pro CNN zakladatelka organizace Erin Stanton. Těm, kteří jsou ochotni dělat starším pejskům pěstouny, na oplátku pomáhá s výdaji. Na sociální sítě 16. března umístila příspěvek, že kdokoliv bude ochotný stát se pěstounem pro pejska staršího 6 let (z útulku, nebo azylu) pokryje ze své organizace náklady na jídlo, léky či kastraci psa. Pomáhá i se samotnou inzercí pejsků. Akce se setkala s velkým ohlasem.

Katelyn O'Brien byla nadšená. Pracuje v automobilovém průmyslu a protože její pracovní doba byla zkrácená, má mnoho času navíc. Zároveň nevydělává tolik peněz, jako byla zvyklá a tak jí peníze na stravu pro nového parťáka, přišly vhod. Adoptovala z útulku 8letého boxera jménem Boz a na jeho stravu dostala od organizace příspěvek ve výši 300 dolarů (7 200 korun).

Katelyn také přiznala, že pro ní neustálé zprávy o šíření viru byly frustrující, teď má parťáka, který kolem ní krouží a nosí hračky, protože si chce hrát. Nemá tak čas se zbytečně zatěžovat dnešní situací.

I terapeuti se shodují, že je lepší nedobrovolné volno trávit se zvířetem. „Psi mají vliv na náš krevní tlak (stejně tak kočky), snižují ho a člověk je tak klidnější,“ říká terapeutka Shari Botwin.

Hlavní problém s americkými útulky totiž je, že zaměstnanci jsou v této situaci propouštěni, nebo nemohou kvůli karanténě do útulků docházet, je tak potřeba najít domov, co největšímu počtu zvířat. „Pokud by jedinou překážkou pěstounské péče měly být finance, je to to, kam teď chci investovat a co chci změnit,“ doplnila Erin.

Erin se svým dnes už manželem, začali pomáhat v roce 2011, kdy si domů přivedli psí seniorku Susie. „Naši známí byli překvapeni, že jsme si vzali psa seniora,“ vzpomíná Erin. Tím začalo poslání – pomáhat starším psům najít domov. Od počátku organizace se to povedlo už v 2 500 případech.

„Lidé prostě nechtějí adoptovat starší psy, bojí se toho, že odejdou, budou mít zdravotní komplikace, ale dát domov staršímu psovi je k nezaplacení. Je to prostě dobré,“ říká Erin.

Podobně jako Susie ´s senior dogs u nás pomáhá Nadační fond Psí Naděje. Poskytuje finanční pomoc majitelům psů, starších 8 let, adoptovaných z útulku. Do měsíce od adopce seniora se registrujete pomocí jejich formuláře, a pokud se v průběhu jeho života stane, že potřebuje veterinární zákrok, nebo dražší léky, Fond vám s tím pomůže.

Pokud byste chtěli dát domov staršímu pejskovi i vy, máme tu pro vás hned tři.

REX, HARYK a BEAN hledají domov.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

reklama
Cynická Evropo, probuď se, volají kvůli uprchlíkům premiéři Kalábrie a Sicílie
reklama
reklama
Češi si dovezli koronavirus ze šesti zemí. Nejvíce ze Slovenska

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Landa: Lidé se bojí říkat svůj názor. Potřebujeme debatu o svobodě, kterou nám krájí
V pondělí v Česku přibylo 64 případů nákazy. Podobně jako o víkendu
Ceny zboží v Česku rostou skoro nejrychleji v Evropské unii. Pomohlo by euro?
Bez roušek to v budoucnu nepůjde, myslí si epidemiolog Maďar
Domácí násilí a jeho řešení není prioritou naší společnosti, říká advokátka Hrdá
Další články
reklama
reklama