Cílem je informovat o tom, co se v naší zemi děje. Rozhovor s šéfkou sítě Milion chvilek Veronikou Vendlovou

Rozhovor s Veronikou Vendlovou (Šéfka sítě spolku Milion chvilek pro demokracii)

„Spolek Milion chvilek chce lidi spojovat," tvrdí šéfka sítě Veronika Vendlová. O to se snaží a budují skupinu lidí již od loňského jara. Navíc je těší, že cítí stále větší podporu a je to znát i na množství podpisů, které již sesbírali. Až jich bude milion, poputují k samotnému premiérovi Andrejovi Babišovi, o kterém by měla být i následující Štafeta protestů.

V následujícím roce má proběhnout až dvě stě akcí. Mají být v duchu jak protestním, tak diskuzním. Spolek má za cíl zúčastněné na následujících událostech spojovat a vytvářet tak stále větší a silnější skupinu lidí. „Máme obrovskou síť lidí, kteří s námi komunikují od loňského jara. Všichni z nich se s námi chtějí potkat,“ řekla Veronika Vendlová. Dodala, že na diskuzích budou mít lidé prostor mluvit i s významnými osobnostmi a odborníky na dané téma. Každý region totiž podle jejich slov trápí jiné problémy. „Cílem bude informovat o tom, co se děje v této zemi. Hlavně tedy to, co se děje kolem pana premiéra. Chceme, aby se ke slovu dostali i občané,“ dodala.

Spolek Milion chvilek komunikuje prostřednictvím sociálních sítích. Hlavně na Facebooku, kde mají stovky dotazů, na které se snaží odpovídat. Není to ale jediná komunikanční platforma, lidé je často kontaktují i na emailu a aktivisté se na každý z dotazů snaží odpovídat. „Každý, kdo podepíše první nebo druhou výzvu, tak se automaticky stává příjemcem informací skrze email,“ řekla Veronika s tím, že „poptávka je obrovská a proto vědí, že má práce smysl.“

Tagy: