Plány spolku Milion chvilek pro letošní rok? Stovky akcí napříč republikou a diskuze

Tisková konference Milion chvilek

Plány Milion chvilek

Spolek Milion chvilek oznámil, jaké plány do budoucna má a co je jeho hlavním cílem. Nejenom projet celou republiku křížem krážem, členové spolku chtějí navíc docílit toho, aby v následujících parlamentních volbách v roce 2021 vyhrála „demokratická strana“. Tím chtějí porazit hnutí ANO v čele s premiérem Andrejem Babišem. Členové spolku své plány oznámili v úterý na tiskové konferenci v klubu Rock Café na Národní třídě.

V roce 2020 má proběhnout až dvě stě akcí. Podle slov šéfky sítě Veroniky Vendlové jich ale bude rozhodně víc. „Pro nás je velmi důležité za lidmi jet a mluvit s nimi,“ řekla na tiskové konferenci. Vlna nových protestů začne na jaře a bude mít dvě velké části. Jednu protestní a druhou diskuzní. Proběhnou ve třech měsících ve třinácti krajských městech a v Praze. Následující diskuse a akce nesou název Štafeta demokracie. „Problémy nemizí, ale stále se prohlubují. Uspat se proto nedáme,“ řekl předseda spolku Mikuláš Minář.

V loňském roce se spolku podařilo zorganizovat největší protivládní protesty od roku 1989. Bylo jich celkem 1500, proběhly na 370 místech po celé České republice a celkově na nich bylo přes milion lidí.

Od jara 2019 se spolkem spolupracuje velká síť lidí, včetně známých osobností a odborníků. Cílem spolku je lidi propojit. „Myslím si, že v momentě, kdy se lidé budou navzájem znát a vzniknou různé vazby a vztahy, bude se mnohem lépe spolupracovat,“ řekla šéfka sítě Veronika Vendlová.

Celkově petici za odstoupení premiéra podepsalo čtyři sta tisíc lidí a dvě stě třináct tisíc lidí podepsalo novou pozitivní výzvu, která obsahuje tři stěžejní body pro fungování v budoucnu, ale i za současné vlády. Jejich cílem je získat podpisů milion, v ten moment je chtějí předat premiérovi.

Tagy: