Případ rozřezané švédské novinářky: Z její vraždy byl obviněn dánský konstruktér

Dánský vynálezce Peter Madsen byl obviněn z vraždy švédské novinářky Kim Wallové. Části jejího těla policie našla v průběhu loňského roku na různých místech v moři. Přesná příčina smrti však zůstává i nadále nejasná.

Obvinění padlo na Madsena, i když on sám stále tvrdí, že novinářku nezabil. Jeho výpovědi, které neustále mění, ho ale spíše svědčí o o opaku. V jedné verzi uvedl, že Wallová zemřela na otravu oxidem uhelnatým. Jak je možné, že jeho samotného oxid, který se údajně šířil ponorkou, neusmrtil, nedokázal Madsen vysvětlit.

Vynálezce pak také tvrdil, že ženě na hlavu spadl těžký poklop a až posléze ji měl rozřezat. Ani to se však neprokázalo jako pravdivé tvrzení. Na hlavě novinářky, která byla společně s nohama a oblečením objevena na začátku října loňského roku, se žádné stopy zranění od poklopu nenašly.

Kim Wallová byla naposledy viděna 10. srpna loňského roku, když odjela dělat rozhovor s dánským vynálezcem, dopravním inženýrem a výrobcem ponorek Peterem Madsenem. Rozhovor se měl uskutečnit na palubě jeho soukromé ponorky. Její bezhlavé tělo se našlo o třináct dní později a po delším čase vyšetřovatelé nalezli i zbylé části těla novinářky.

Podle obžaloby Madsen Wallovou buď ušktil, nebo jí podřízl hrdlo. Na mrtvém těle švédské novinářky se měl i sexuálně ukojit.

V Dánsku i Švédsku, odkud Wallová pocházela, vzbudil případ mimořádné emoce a společnost i média jsou velmi zvědavá, s jakým trestem nakonec vynálezce od soudu odejde. Ostře sledovaný soudní proces by měl začít 8. března. Verdikt by pak mohl padnout 25. dubna.

Tagy: