VIDEO: Patnáctiletá dívka ujížděla před policisty, její o rok mladší bratr řídil druhý vůz

Patnáctiletá dívka ujížděla policistům (ZDROJ: PČR)

Jen těžko uvěřitelný případ vyšetřují brněnští policisté. Sourozenci, kterým ještě nebylo ani 15 let, vzali klíčky od aut svým prarodičům a vydali se na projížďku nočním Brnem. Když si policisté všimli divné jízdy, chtěli auto zastavit. Dívka ale šlápla na plyn a snažila se jim ujet. To se jí samozřejmě nepodařilo a havarovala.

Dlouhou chvíli si rozhodli zkrátit dva sourozenci projížďkou nočním Brnem. Problém byl v tom, že nikdo z nich neměl řidičský průkaz a auta k noční jízdě si vzali sami, bez vědomí svých prarodičů.

Neobvyklé jízdy si také všimli policisté z oddělení hlídkové služby a rozhodli se dívku za volantem Peugeotu zkontrolovat. Ta však zpanikařila a začala policejnímu vozu ujíždět. V Řečkovicích vůz ve vysoké rychlosti nezvládla, dostala smyk a vjela na autobusovou zastávku. Tam porazila dopravní značku a odpadkový koš. Tím pronásledování skončilo.

Podle stylu jízdy policisté předpokládali, že je řidička pod vlivem alkoholu, to se však nepotvrdilo. Ukázalo se totiž, že dívka za volantem má teprve patnáct let a tomu odpovídají i její řidičské schopnosti. Jízda o rok mladšího bratra naštěstí proběhla bez kolize, ten za sestrou na místo nehody dojel za chvíli.

Odpovědnost za mladšího sourozence mají rodiče. S dívkou, která už je trestně odpovědná, řeší policisté dopravní nehodu i podezření z přečinu neoprávněného užívání motorového vozidla.

Michal Janotka

Tagy: