Znásilněná desetiletá dívka z Indie, které soud zakázal potrat, porodila
Otřesný případ dívenky z Indie, kterou znásilnil její strýc, má alespoň částečně dobrý konec. Oběť znásilnění, které indický Nejvyšší soud zamítl potrat, porodila zdravou holčičku. S informací přišla britská televizní stanice BBC.
Dívku podle jejích vlastních slov v průběhu posledních sedmi měsíců několikrát znásilnil strýc. O jejím těhotenství neměli ponětí ani rodiče, kteří si mysleli, že její zaoblení je důsledkem dobré stravy a s rostoucím bříškem si nedělali žádné starosti. Až poté, co si dívka začala stěžovat na bolesti břicha, ji rodiče odvezli do nemocnice. Tam se v půlce července dozvěděli krutou pravdu.
Vzhledem ke svému věku ale věcem spojeným s těhotenstvím ještě nerozumí. Dívce proto bylo řečeno, že její zaoblení je způsobeno kameny v žaludku.
Potrat by byl nebezpečný
Místní soud v indickém městě Čandígárh zamítl žádost o potrat, protože dívka byla v pokročilém stádiu těhotenství. Podle lékařů by bylo ukončení těhotenství příliš riskantní. Rozhodnutí následně potvrdil také indický Nejvyšší soud.
Dívenka tak pomocí císařského řezu předčasně porodila ve 35. týdnu těhotenství. Novorozence umístili lékaři na jednotku intenzivní péče, kde zůstane v několika příštích dnech. Matka i dítě by měly být v pořádku, informovala indická reportérka BBC. Další osud děťátka je ale nejasný, protože rodiče mladé maminky, která možná ani nechápe, že přivedla na svět živou bytost, o něj nejeví zájem. S největší pravděpodobností tak novorozenec poputuje k adoptivním rodičům.
Každých 13 hodin je v Indii znásilněno dítě mladší 10 let
Otázka znásilnění a potratů je v Indii velmi ožehavé a aktuální téma. Země trpí jen těžko uvěřitelným množstvím případů sexuálního násilí na dětech. Ze statistik indické vlády a organizace UNICEF vyplývá, že v průměru každých 155 minut je znásilněno jedno dítě mladší 16 let. Děti do 10 let jsou pak sexuálnímu násilí vystaveny každých 13 hodin. Jen v roce 2015 si tímto otřesným zážitkem prošlo více než 10 000 dětí. Přibližně půlku těchto zločinů mají na svědomí příbuzní či lidé blízcí rodině.
Autor: Markéta Škroňová