CNN Prima News advokátka

advokátka

Výpis příspěvků ke štítku „advokátka“

Spor o očkování dcery skončil u soudu. Roli hraje i názor dítěte, upozorňuje advokátka

7. února 2022 20:32

Rozvedení manželé se neshodli na tom, jestli mají nechat svou nezletilou dceru očkovat proti covidu. Případ skončil až u soudu, který rozhodl ve prospěch vakcinace. Ta je podle něj v nejlepším zájmu dítěte. Podle advokátky Evy Ondřejové soudci každý případ zkoumají individuálně a dokonce berou v potaz i názor dítěte. To potvrzuje i soudní rozhodnutí v tomto sporu. Devítiletá dívka totiž u soudu řekla, že by se ráda naočkovat nechala.

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka

7. prosince 2021 23:01

Pandemie covidu trápí Čechy již takřka dva roky. Lidé jsou unavení a někteří začínají být vůči zdravotníkům agresivní. Jak se však pandemie podepíše na dětech? „Jsem přesvědčena, že situace na nich nezanechá následky, děti zvládnou vše. I za války z nich vyrostli skvělí lidé,“ podotkla v pořadu Co Čech, to politik! zpěvačka a herečka Petra Černocká. Advokátka Klára Long Slámová však oponovala.

Prezidentův přítel Birke: Zeman je moudrý. Kdyby nemohl řídit úřad, rozhodl by o tom sám

10. října 2021 20:56

Podle poslance ČSSD Jana Birkeho je prezident Miloš Zeman v takovém stavu, že může vykonávat všechny své pravomoci. Jinak by prý sám uznal, že jeho zdraví není dobré. S advokátkou Klárou Long Slámovou se neshodli, zda je čas na aktivaci ústavního článku 66, podle něhož lze v Parlamentu odhlasovat, že prezident je nezpůsobilý svou funkci vykonávat.