CNN Prima News Ahmaud Arbery

Ahmaud Arbery

Výpis příspěvků ke štítku „Ahmaud Arbery“

Vražda černocha Arberyho: Otec se synem dostali doživotí a nesmí požádat o propuštění

8. ledna 2022 01:07

Trojice mužů dostala doživotí za vraždu pětadvacetiletého černocha Ahmauda Arberyho v americkém státě Georgia. Soud je uznal vinnými už na konci listopadu, informovala agentura AP. Muži v únoru 2020 pronásledovali a zastřelili Arberyho, když si šel v jejich čtvrti zaběhat. Obvinění již dříve odmítli a tvrdili, že jednali v sebeobraně a chtěli Arberyho „občansky zatknout“, protože si mysleli, že je zlodějem na útěku.

Běloši pronásledovali černocha, pak ho zastřelili. Vinen je i muž, který vraždu natáčel

25. listopadu 2021 08:12

Porota soudu v americkém státě Georgie ve středu uznala tři bílé muže vinnými z vraždy 25letého černocha Ahmauda Arberyho. Porotci k verdiktu nad Gregem McMichaelem, jeho synem Travisem McMichaelem a sousedem Williamem Bryanem dospěli po zhruba desetihodinovém rozhodování. Trojici hrozí doživotní vězení, poznamenala agentura AP. Muži obvinění odmítli a tvrdí, že jednali v sebeobraně.

Dva běloši zastřelili černocha při běhání. Prý si mysleli, že je to zloděj

15. května 2020 11:28

Pětadvacetiletý černoch Ahmaud Arbery byl zavražděn koncem února letošního roku dvěma ozbrojenými muži bílé pleti. Stalo se to, když běhal nedaleko svého bydliště v Brunswicku ve státě Georgia. Dva muži, Gregory McMichael a jeho syn Travis, se na něj vrhli, protože ho údajně podezírali z předchozího vloupání v sousedství. Oba teď čelí obvinění z vraždy. Případ pobouřil Ameriku.