CNN Prima News ambulance

ambulance

Výpis příspěvků ke štítku „ambulance“

Sanitka k pacientce s infarktem nedojela. Řidiči v Praze ucpali záchranářskou uličku

Výjezd záchranářům zkomplikovali řidiči na pražském okruhu. Zdravotníci spěchali k ženě, která nutně potřebovala pomoc. K pacientce ale vůbec nedojeli. Kvůli nehodě kamionu se na okruhu vytvořily dlouhé kolony a šoféři, kteří se zřejmě chtěli dostat z nekonečného čekání, použili záchranářskou uličku. Tu nakonec úplně zablokovali. Sanitka zůstala uvězněna v zácpě, za pacientkou musela vyrazit jiná ambulance.

Rodička s mrtvým plodem či trombózy, covid postihuje těhotné. Cítíme bezmoc, říká lékařka

Pandemie koronaviru ovlivnila péči také na gynekologických a porodnických odděleních. „Zdravotnický personál už je opravdu unavený. Vidíme mnohem víc neštěstí a cítíme bezmoc častěji než před rokem,“ vylíčila situaci lékařka Lucie Kavanová, která slouží v porodnicích ve Svitavách a Mostě a pracuje i na ambulanci v Litomyšli. Trombózy či zápaly plic nejsou u covid pozitivních pacientů žádnou výjimkou, informuje Deník.cz.

Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?

Ztráta čichu a chuti bývá velmi častým příznakem onemocnění COVID-19. Některým pacientům se chuť i čich vrátí během několika dnů, jiní ani po několika týdnech nic necítí a nedokážou si vychutnat jídlo tak jako dříve. Podle lékařky z ORL Azity Gebauerové dojde k úpravě těchto smyslových vjemů u většiny z nich spontánně. Pokud se tak ale nestane do tří týdnů, je na místě navštívit ordinaci ORL.

O pacienty s covidem se mají starat i další zařízení. Zdravotníky by povolávali hejtmani

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) vládě navrhne, aby hejtmani mohli nařídit pracovní povinnost zdravotníkům z neakutní péče. Řekl to ČT. Kromě toho podle premiéra Andreje Babiše (ANO) připravuje také rozhodnutí, kterým se do péče o pacienty s covidem zapojí více zdravotnických zařízení. Předpokládá, že vláda materiál projedná ještě ve středu.