reklama

Andrej Hryc prohrál boj s leukémií. Jaká byla poslední slova hvězdy Kamaráda do deště?

Dnes ve 3:13 hodin mě opustil nejdůležitější muž mého života, napsala v neděli dcera legendy filmového průmyslu Andreje Hryce na sociálních sítích. Slovenský herec a producent ve věku 71 let podlehl agresivní leukémii. Svá poslední slova směřoval k dceři, která se o něj starala do posledních chvil.

reklama

„Poslední hodiny toho jeho jsem ho držela pevně za ruku. Poslední slova, která jsem mu řekla, byla, že ho miluju. A poslední slova, která řekl on, byla, že on mě také,“ popsala v neděli ráno na Facebooku dcera Andreje Hryce Wanda.

Dnes o 3:13 hod ma opustil najdolezitejsi muz mojho zivota... posledne hodiny toho jeho som ho drzala pevne za ruku,...

Posted by Wanda Adamik Hrycova on Saturday, January 30, 2021

Hryc už dlouho bojoval s leukémií. „Dnes ve 3:13 ráno mě opustil nejdůležitější muž mého života. Poslední hodiny toho jeho jsem ho držela pevně za ruku. Sbohem táto, děkuji ti za všechno, teď už nic nebude jako doposud,“ napsala dále Hrycová.

Zhubl šedesát kilogramů

Hryc před nedávnem podstoupil léčbu včetně transplantace kostní dřeně. Tehdy se ještě radoval. „Přátelé, zřejmě jsme vyhráli první poločas tvrdé hry. Velké díky mé sestře Bohdaně, která mi neváhala včas dát potřebnou kostní dřeň. Díky, Bohdy,“ veřejně děkoval. Na podzim se ale jeho stav opět zhoršil a herec se změnil k nepoznání a zhubl o 60 kilogramů. Měl navíc problémy se zrakem a prodělal zápal plic. Vidět to je například na fotografii z jeho listopadových narozenin, kdy za ním stojí jeho dcera.

Slovenský herec působil ve více než padesáti filmech. Mezi ty nejznámější patří například Kamarád do deště, Černí baroni, Bathory nebo Příběh kmotra. Hryc se k herectví dostal přes absolvování Vysoké školy múzických umění v Bratislavě v roce 1971.

K tématu

Tagy: Slovensko úmrtí herec poslední rozloučení Andrej Hryc Wanda Adamík Hrycová

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač

Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač

Už několik let se jeden ze synů režiséra Ladislava Smoljaka domáhá autorských práv a z nich pramenících odměn za svého zesnulého otce. Vede několik soudních sporů, kde proti němu častokrát stojí Zdeněk Svěrák, který s jeho tatínkem dlouhá léta spolupracoval a založil s ním divadlo Járy Cimrmana. Dřív byli skoro jako rodina, dnes si nemohou přijít na jméno. Svůj boj ovšem vede Filip Smoljak sám, jeho sourozenci od něj dali ruce pryč.

Jurečka odsoudil výhrůžky Babišovi. I mě chtěli podříznout jako ovci, popsal exministr
Přibylo přes devět tisíc nakažených. Jde o třetí nejvyšší víkendový nárůst
Revoluce v očkování se zatím nekoná. Vakcíny přitom nechybí, jen se nestačí vyočkovat
reklama
reklama
Práce na prvním vesmírném hotelu začnou v roce 2025. Najdete v něm bar i lázně

Věda a technologie

Domácí zpravodajství

Nejlepším celovečerním filmem je Šarlatán, na Českých lvech bodoval i Hynek Bočan
Další články
reklama
reklama