reklama

Baldwinovi podal smrtící zbraň. Kašlal na bezpečnost, kritizují asistenta režie kolegové

Na asistenta režie filmu Rust Davea Hallse si kvůli bezpečnosti a chování na place stěžovali lidé už během natáčení v roce 2019. CNN to sdělily dva různé zdroje. Právě Hall měl být tím, kdo podal herci Alecu Baldwinovi zbraň, kterou nešťastnou náhodou zabil kameramanku Halynu Hutchinsovou.

reklama

Stížnosti na asistenta režie Hallse zahrnují nerespektování bezpečnostních protokolů pro používání zbraní a pyrotechniky, blokování požárních cest a východů a případy nevhodného sexuálního chování na pracovišti.Halls byl v soudních dokumentech označen za muže, který předal herci Alecu Baldwinovi rekvizitní střelnou zbraň. Ta po výstřelu zabila kameramanku Halynu Hutchinsovou.

Halls byl v soudních dokumentech označen za muže, který předal herci Alecu Baldwinovi rekvizitní střelnou zbraň. Ta po výstřelu zabila kameramanku Halynu Hutchinsovou.

Maggie Gollová, rekvizitářka a pyrotechnička z organizace IATSE 44, CNN sdělila, že Halls při práci na seriálu Into the Dark v únoru a květnu 2019 pravidelně zanedbával bezpečnostní opatření a neoznamoval štábu přítomnost střelné zbraně, jak to vyžaduje protokol. „Štáb byl informován o zbrani jen díky rekvizitáři,“ prohlásila. „Rekvizitář navíc často napomínal Davea za to, že propustil herce, aniž by vrátil rekvizity.“

Gollová také popsala případ, kdy filmová pyrotechnička měla na place zdravotní potíže a Halls po ní chtěl, aby pokračovala v práci. „Řekla jsem mu, že si může natáčet, co chce, ale že nebude pracovat s žádný ohněm, pokud nebudou na místě všichni, kteří hlídají bezpečnost,“ líčila Gollová.

Halls v sobotu večer na žádost CNN o reakci na vyjádření Gollové nereagoval.

Sexuální obtěžování

Člen štábu, který se na natáčení také podílel, ale nepřál si být jmenován, potvrdil to, o čem mluvila Gollová. Zároveň uvedl, že Halls často kritizoval bezpečnostní schůzky. Dokonce se ptal, proč se vůbec mají konat. Prý si stěžoval i na to, že zbraň musí být „prověřena“, tedy zkontrolována licencovaným profesionálem. Tehdy kvůli scéně, kdy herečka míří zbraní na vlastní hlavu a mačká spoušť.

Gollová a člen štábu CNN popsali případ, kdy Halls trval na pokračování natáčení i během bouřky, kdy byla elektronika vystavena vodě a blátu.

K obvinění ze sexuálního zneužívání Gollová pronesla: „První den po návratu do seriálu mi jiný člen štábu řekl, abych si na Davea ‚dala pozor, že vyhledává fyzickou blízkost... I přes výtky a stížnosti. Nebylo to nic extrémního, ale členům štábu všech pohlaví a dispozic bylo nepříjemné, když se Dave dotýkal jejich zad, pasu či ramen.“

Gollová prý zavolala na bezpečnostní linku produkce a stěžovala si výkonným producentům. Rovněž o Hallsovi informovala Sdružení amerických režisérů. „Pokud je mi známo, po mých stížnostech nebylo nic podniknuto,“ stojí v jejím prohlášení.

Tagy:
zbraň střelba režisér herec USA zraněný mrtvý kameraman asistent režie Alec Baldwin Halyna Hutchinsová Joel Souza Dave Halls

Hlavní zprávy

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů
Koronavirus

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate, kteří jsou známí pro svou spolupráci s antivaxerskou komunitou, podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Těžký boj s autismem českého atleta. Zažil šikanu a dvacetkrát se pokusil o sebevraždu
Sport

Těžký boj s autismem českého atleta. Zažil šikanu a dvacetkrát se pokusil o sebevraždu

Když běžím, nepřemýšlím. Když nepřemýšlím, je mi dobře. Tato slova řekl webu Bez frází český atlet Jiří Pavel Češka, pro kterého je sport cestou, jak uniknout depresím, kterými trpí kvůli Aspergerovu syndromu – poruše autistického spektra. Dlouho mu nikdo diagnózu nesdělil, proto se v minulosti dost natrápil. Až tak, že se přibližně dvacetkrát pokusil o sebevraždu.

Pistoli měli doma volně v šuplíku. Rodiče střelce z Michiganu čelí obvinění ze zabití

Rodiče 15letého Ethana Crumbleyho, kterého policie považuje za pachatele úterní smrtící střelby na střední škole v americkém státě Michigan, čelí obvinění ze čtyřnásobného neúmyslného zabití. Okresní prokuratura v pátek oznámila jejich stíhání s tím, že pistoli použitou při útoku uchovávali doma v nezamčeném šuplíku. Jejich chování podle prokurátorky dalece překračuje nedbalost.

Pochybuji, že Mikuláš bude mít respirátor. Vojtěch nedoporučil návštěvy během nadílky

Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení, kterými by se lidé měli řídit během vánočních svátků. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) to zmínil během páteční tiskové konference. Tam mimo jiné potvrdil, že vláda hodlá zavést povinné očkování pro lidi starší 60 let a další vybrané skupiny. Vojtěch během brífinku také označil za nežádoucí obvyklé návštěvy Mikulášů, andělů a čertů v domácnostech.

Kdyby Piráti nebyli ve vládě, žíly by mi to netrhalo, míní zastupitel ODS

Teplický zastupitel Martin Kadeřábek (ODS) by se obešel bez účasti Pirátů v nové vládě, kde jsou občanští demokraté nejsilnější stranou. Řekl to v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS. Tři ministerská křesla pro stranu Ivana Bartoše považuje Kadeřábek za neadekvátní. Podle předsedkyně Mladého Pirátstva Kateřiny Stojanové je však rozdělení vládních pozic spravedlivé.

Zoufalý Afghánec prodal dceru za půdu a ovce. Po týdnech má zahanbený otec dívku zpět doma

Šťastný konec má příběh devítileté afghánské dívky Parwany, který jsme vám přinesli minulý měsíc. Poté, co ji otec prodal 55letému muži, aby uživil své ostatní děti, se s pomocí přihlásili jednotlivci i humanitární organizace. Děvčátko se nakonec podařilo vrátit k jeho rodině a společně s matkou a sourozenci se přesunulo do nového domova, informuje stanice CNN.

Víkend ve znamení sněhu a silného větru. Meteorologové varují před poškozením stromů

Na severovýchodě České republiky a ve Frýdlantském výběžku bude v sobotu foukat silný vítr, který v nárazech přesáhne rychlost přes 65 kilometrů v hodině. Na opačné straně republiky, zejména v oblasti Českomoravské vrchoviny a Jihomoravského kraje se při mrznoucím dešti bude do nedělního rána místy tvořit ledovka. Sdělil to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Jurečka: Bezdětní si budou muset výrazně víc spořit na důchod. Stát je hodlá motivovat

Prosadit změny důchodů v Česku v příštích dvou letech. O to se bude snažit kandidát na ministra práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v nové vládě, kterou utvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Jurečka zmínil zavedení minimální zaručené penze ve výši nejméně 10 tisíc korun pro všechny či zvýšení penzí za výchovu dětí. Své plány v resortu práce představil v pátek prezidentovi Miloši Zemanovi na zámku v Lánech. Novinářům řekl, že hlava státu k jeho vizím neměla výhrady.

reklama

Domácí zpravodajství

Válek se pustil do Vojtěcha a spol. kvůli povinnému očkování: Neposílají mi, co připravují

První kroky nové vlády směrem k epidemii covidu budou podle kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) vycházet z aktuální situace v nemocnicích. Někteří odborníci očekávají dosažení nebo i překročení maximálních počtů hospitalizovaných z letošního jara. Válek chce také co nejdříve naočkovat lidi posilující dávkou a také děti. Zároveň zkritizoval současného šéfa resortu Adama Vojtěch (za ANO) za nedostatečnou komunikaci.

Pane kolego, do toho vám nic není. Hnízdil se chytil s Mounajjedem kvůli očkování

Ostrá debata kvůli očkování se strhla mezi lékařem Janem Hnízdilem a zastánci očkování Milanem Kubkem a Radkem Mounajjedem v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Hnízdil má totiž výrazné pochybnosti o vyvinuté vakcíně, poukazuje na krátké trvání protilátek. Prezident České lékařské komory Milan Kubek a stomatolog Radek Mounajjed jsou naopak přesvědčeni, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak pandemii tlumit.

reklama