reklama
CNN Prima News atomová bomba

atomová bomba

Výpis příspěvků ke štítku „atomová bomba“

Město, které povstalo z radioaktivního popela. Jak vypadá novodobá Hirošima dnes?

6. srpna 2021 14:29

O japonském městě Hirošima se po druhé světové válce říkávalo, že se do něj už život jen tak nevrátí. Po 76 letech od výbuchu americké atomové bomby ale na radioaktivním popelu stojí moderní prefekturní metropole s více než milionem obyvatel. Jak se nyní žije v Hirošimě, čím láká turisty a jak ji změnila pandemie koronaviru?

Japonsko si připomnělo 75. výročí Hirošimy. Pro mě válka neskončila, říká přeživší

6. srpna 2020 13:30

Japonské město Hirošima si připomnělo 75. výročí od výbuchu první atomové bomby. Asi tisícovka lidí, která se vzpomínkové akce zúčastnila, událost uctila minutou ticha a apelovala na japonskou vládu, aby podepsala dohodu OSN o zákazu jaderných zbraní. Akce byla letos kvůli koronaviru drasticky omezena. Pro mě válka ještě neskončila, uvedla přeživší výbuchu.

Vývoj vakcíny proti koronaviru bude největší operací od projektu atomové bomby, tvrdí Trump

16. května 2020 14:06

Spojené státy by mohly mít vakcínu proti COVID-19 do konce tohoto roku, možná i dříve, prohlásil americký prezident Donald Trump. USA podle něj momentálně zvažují čtrnáct očkovacích látek, které vykazují slibné výsledky. Projekt americké vlády na vývoj očkovací látky určené k zastavení současné pandemie je podle něj největší operací od dob projektu Manhattan, v rámci kterého USA za druhé světové války vyvinuly první atomovou bombu.

reklama