reklama

Baba Stehlíková, pokojíčky na Hradě i královna Jiřka. To nejlepší z Co Čech, to politik

Hudebníci a politici Michael Kocáb a František Ringo Čech se v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS postarali o řadu výrazných hlášek. Přečtěte si ty nejlepší z nich.

reklama

Kocáb k Remkovi: Mám problém s komunisty

„Oba dva si to zaslouží. Jiřka je královna české zábavy. Remek je náš úspěšný astronaut, mám ho rád,“ řekl k avizovanému vyznamenání herečky Jiřiny Bohdalové a bývalého astronauta Vladimíra Remka hudebník František Ringo Čech. Dvojice má obdržet Řád bílého lva.

„Je to královna herectví, filmu, komiky, orientují se na ni generace dětí. Je to bezesporu úplně na místě. Co se týče Remka, astronaut je výrazný argument, ale mám problém s komunisty,“ reagoval na vyznamenání Bohdalové a Remka Michael Kocáb.

„Vždycky se najdou kreténi, kteří jsou proti všemu. Většinou by to taky chtěli a nevyšlo na ně,“ řekl ke kritikům, kterým mnohdy vadí někteří vyznamenaní, Ringo Čech.

Ringo Čech o Stehlíkové: Vylila ze sebe jed, baba

„Ta šance vrhnout se na člověka, kterého se v podstatě báli... Když tam byli, tak u něj klečeli,“ opřel se Ringo Čech do senátorů, kteří hovoří o možnosti aplikace článku Ústavy 66, kterým by odebrali prezidentovi jeho pravomoce ze zdravotních důvodů.

„Považoval jsem to za nechutnost a ukvapenost. Myslím, že manželky těch senátorů se už dívaly dalekohledem na Hrad a říkaly si, kde budou mít pokojíčky,“ dodal ke kritice senátorů Ringo Čech.

„Není možné, aby (Vratislav) Mynář či kdokoliv z kanceláře prezidenta republiky domněle či fakticky úřadoval za hlavu státu,“ nechal se slyšet Michael Kocáb.

„Z toho čiší taková zloba. Vylila ze sebe jed, baba,“ prohlásil Ringo Čech na adresu lékařky Džamily Stehlíkové. Vadí mu její slova o zdravotním stavu prezidenta Zemana.

„Mynář udělal chybu, že se tomu nepostavil čelem. Měl říct lékařskou zprávu a byl by klid,“ zhodnotil František Ringo Čech chování kancléře Mynáře.

„Je to neuvěřitelné, ale Ovčáček, bývalý prokomunistický novinář, se zaštítil biblí. Ale budiž, je to vtipný. A vůbec se Ovčáčkovi směji skoro pokaždé,“ řekl Kocáb na adresu mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka, který na sociálních sítích často sdílí právě biblické citáty a pokračuje v tom i během Zemanovy hospitalizace.

Ringo Čech: Ctí a úspěchy je prezident na vrcholu

„Jeho sen to je. Není kam výš, ani finančně a mocensky. Ctí a úspěchy je prezident na vrcholu,“ řekl František Ringo Čech k možné kandidatuře premiéra Andreje Babiše na prezidenta.

„Nezapomeňme, že podpora Miloše Zemana by byla významná v případě Babiše. Jestliže ji nedostane, má malou šanci,“ dodal Ringo Čech k možné Babišově kandidatuře.

„Piráti drželi vlajku aktivního odporu proti Babišově vládě. Byli to takoví zbrojnoši husitského typu. Pak díky preferenčním hlasům dopadli jak sedláci u Chlumce a mají čtyři poslance,“ řekl Michael Kocáb k pirátskému neúspěchu ve volbách.

Tagy:
prezident Andrej Babiš Miloš Zeman Piráti volby CNN Prima NEWS Michael Kocáb volby 2021 František Ringo Čech Džamila Stehlíková Co Čech, to politik!

Hlavní zprávy

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku
Koronavirus

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku

Přestože jsou denní počty nakažených stále vysoké, nechtějí se Češi o vánoční návštěvy nechat připravit. Podle průzkumu National Pandemic Alarm jen čtrnáct procent z nás plánuje omezit setkávání s rodinou. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve vysílání CNN Prima NEWS označil Vánoce za rizikové a jeho resort chystá doporučení, jak se o svátcích chovat.

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka
Pořady

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka

Pandemie covidu trápí Čechy již takřka dva roky. Lidé jsou unavení a někteří začínají být vůči zdravotníkům agresivní. Jak se však pandemie podepíše na dětech? „Jsem přesvědčena, že situace na nich nezanechá následky, děti zvládnou vše. I za války z nich vyrostli skvělí lidé,“ podotkla v pořadu Co Čech, to politik! zpěvačka a herečka Petra Černocká. Advokátka Klára Long Slámová však oponovala.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

reklama