Pouhý rok a půl setrval Petr Koukal ve funkci předsedy Českého badmintonového svazu. Na vlastní žádost se rozhodl skončit kvůli tomu, že z okolí prý necítil chuť změnit návyky a narážel na negaci. Podle něj hrozí, že se sport, ve kterém se stal devětkrát mistrem České republiky, rozloží zevnitř.
Koukal přebíral mandát s tím, že dovede český badminton k větší profesionalizaci. Nicméně po roce a půl Koukal říká, že ztratil trpělivost a rezignoval.
„Udělali jsme kus práce, naplnili všech deset bodů vize, se kterou jsem spolu se svým týmem kandidoval. Neustále se ale potýkáme s tím, že velká část funkcionářů, trenérů a hráčů, se kterou spolupracujeme, není ochotná změnit návyky. Každodenní negace, podezíravost, zpochybňování všeho, co děláte, zpomaluje práci a bere energii. Proto jsem se rozhodl rezignovat,“ vysvětlovala důvod svého funkcionářského konce 36letá nejznámější badmintonová tvář.
Nefunkční osmiveslice
Nové vedení se bude volit na valné hromadě 12. února. Tam také stávající direktorát ukončí svou činnost. „Badminton posílil na všech frontách, je však možné, že se může vnitřně rozložit, a tím zase upadnout do průměru a stát se z něho neviditelný a nezajímavý sport s vlastními problémy. Tak to bohužel ve spolcích někdy chodí,“ pokračoval Koukal, bývalý manžel biatlonistky Gabriely Soukalové.
Tvrdí, že výsledky dosluhujícího vedení jsou vidět, všimly si jich prý i jiné organizace. Ale další progres brzdila nedostatečná spolupráce. „Když jedete na osmiveslici, potřebujete, aby všichni veslovali stejně. A to se nedělo. Na výrazné zlepšení českého badmintonu potřebujete výraznou spolupráci, výraznou většinu a výrazné změny nastavení mysli,“ říká Koukal.
Nejvýraznějším pozůstatkem po Koukalovi je stále nové Národní badmintonové centrum v Plzni. K české reprezentaci pak přivedl renomovaného španělského trenéra Oscara Martíneze. Zároveň byl ale kritizován ze strany předsedy dozorčí rady za špatné hospodaření s finančními prostředky.