CNN Prima News Beat Saber

Beat Saber

Výpis příspěvků ke štítku „Beat Saber“

Vydělává miliardy, ale chybí mu lidi. V CNN Prima Gaming rozebereme český herní průmysl

15. října 2022 21:52

Zlaté české ručičky se neztratí ani v herním světě. Tuzemští tvůrci videoher hlásí za rok 2021 miliardové obraty i raketový růst celého sektoru. Jak ale prozradili reportérům herního pořadu CNN Prima Gaming, stále se potýkají s letitými problémy, jako jsou státní byrokracie či nedostatek kvalifikované pracovní síly. Relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na stanici CNN Prima NEWS či na webu cnnprima.cz.

Nebaví vás realita? Zkuste tu virtuální. Začíná nová sezóna herního pořadu CNN Prima Gaming

5. září 2022 17:32

Herní pořad CNN Prima Gaming se vrací na televizní obrazovky. Druhá sezóna si připravila pro diváky několik velkých změn, od zbrusu nové vizuální stránky a znělky po přepracované rubriky. Nejnovější epizoda zavítá do virtuální reality, na esportový turnaj do Svitav a v neposlední řadě do mafiánského města Lost Heaven. Herní pořad můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na stanici CNN Prima NEWS i na webových stránkách cnnprima.cz.

Brno centrem herního průmyslu. Konference Game Access přivítá tvůrce Zaklínače 3 či Mafie

25. května 2022 19:43

Brněnské výstaviště se po dvouleté pauze opět stane centrem herního průmyslu. Mezinárodní konference Game Access 2022 přivítá v závěru května významné české i zahraniční tvůrce úspěšných videoher. O zákulisí vývoje se rozpovídají designéři, vývojáři, skladatelé či výtvarníci titulů jako Zaklínač 3, Spider-Man, Beat Saber či Mafia 3. Akci mimo jiné doprovodí také nedělní koncert hudby z kultovní české hry Mafia.

VIDEO: V kraťasech a do rytmu. Zakladatel Facebooku hraje českou hru Beat Saber

26. května 2021 23:50

Zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg potěšil české fanoušky her. Pochlubil se totiž videem, na němž hraje Beat Saber, populární hudební hru od trojice českých vývojářů z Prahy a jeden z nejúspěšnějších titulů pro virtuálních realitu vůbec. Studio tuzemských tvůrců odkoupila Zuckerbergova firma před rokem a půl za blíže nespecifikovanou částku, dle odhadů mělo jít o 50 až 100 milionů dolarů.

Osm českých počítačových her, které nás proslavily po celém světě

25. května 2020 07:43

Pokud se mluví o nejdůležitějších českých vývozních artiklech, na videohry se obvykle zapomíná. Přitom právě v tomto odvětví dokážeme světu více než obstojně konkurovat. Ačkoli nepatříme mezi světové velmoci, jako třeba Polsko, rozhodně hrajeme první ligu. Čeští tvůrci jsou podepsáni pod mnoha světovými herními hity. Důkazem je následující osmička, která se ve světě dočkala uznání a dosáhla skvělých prodejů.