reklama

bitva

Výpis příspěvků ke štítku „bitva“

Tálibán se roztříštil o údolí Pandžšír. Radikálové v noci údajně ztratili 40 mužů

3. září 2021 12:46

Radikální hnutí Tálibán v noci ze čtvrtka na pátek znovu zaútočilo na údolí Pandžšír, kde se shromažďují afghánské jednotky odporu. Ani po dvou týdnech ostřelování se tálibům nepodařilo síly Ahmada Masúda porazit. Při nočních bojích měli radikálové dokonce ztratit 40 mužů. Naopak Tálibán hlásá, že to rebelové ztratili desítky vojáků.

Ostatky sestřeleného letce patří muži z Donbasu aneb Jak na Osoblažsku našli bitevník Il-2

29. srpna 2021 06:29

Historik Radovan Frait pátrá po rodině sovětského letce Michaila Fronoviče Šutěnka. V průběhu srpna totiž potěžkal v rukách pilotovy ostatky, když se mu s kolegy podařilo vykopat sovětský bitevník Iljušin Il-2 (šturmovik) sestřelený 21. března 1945 v bitvě na Osoblažsku, které se přezdívá český Stalingrad. „Zatím vím, že pilot pocházel z Adrejevky v Doněcké oblasti, těch Adrejevek je tam ovšem víc,“ říká Frait a v bádání usilovně pokračuje.

Od bitvy na Bílé hoře uplynulo 400 let. Nastala po náboženské pranici doba temna?

8. listopadu 2020 18:26

Tažení za svobodou. Potlačení vzpoury. Největší prohra Čechů v dějinách. Na bitvu na Bílé hoře, kde se přesně před 400 lety střetla vojska Katolické ligy a Svaté říše římské se „zpupnými“ českými stavy, se historici dívají různě. Asi dvouhodinová bitva na bělohorské pláni nedaleko od Prahy měla poměrně malé ztráty, zato ale velké následky.

Znepokojivé, bizarní, strašidelné. Muzea svádí na Twitteru bitvu o nejděsivější exponát

23. dubna 2020 19:08

Vlasy z pohřbu římské ženy z třetího či čtvrtého století, ručně vyrobené figurky z krabích klepet, které hrají karty, jehelníček s malými dětskými hlavičkami, děsivé mořské panny, strašidelné panenky nebo holubí či jehněčí srdce coby talismany pro vymýtání duchů či na ochranu před zlými silami. Na výběr děsivých exponátů z celého světa se můžete podívat v galerii. Který z nich je nejbizarnější a nejděsivější?

reklama