CNN Prima News bolest hlavy

bolest hlavy

Výpis příspěvků ke štítku „bolest hlavy“

Migréna není jen bolest hlavy. V nejhorším období jsem měla 20 záchvatů měsíčně, říká Marie

29. května 2022 10:23

Migrénou trpí jednačtyřicetiletá Marie Kubešová z Prahy od puberty. Maminka dvou dětí vzpomíná na dobu, kdy měla až 20 záchvatů měsíčně a nemoc se projevila nejen na fyzickém, ale také duševním zdraví. Dnes se společně s pacientskou organizací Migréna-help snaží pomáhat lidem, kteří mají stejné problémy. Poukazuje také na osvětu, která je podle ní nedostatečná, protože mnozí považují migrénu za pouhou bolest hlavy a nemoc banalizují.

Experti popsali příznaky omikronu u plně očkovaných. Jak poznat nákazu ještě před testem?

18. února 2022 15:20

Ačkoliv se zdá, že je koronavirová pandemie na ústupu, stále se tisíce lidí potýkají s nákazou, a to především s variantou omikron. Které dva příznaky vás mohou varovat, že jste se infekčnější variantou nakazili, ještě než půjdete na test? A které symptomy provází zejména plně očkované? Redakce CNN Prima NEWS připravila jejich seznam.

I příznaky zmutovaly. Místo úplné ztráty způsobuje omikron otupělost čichu. Co dalšího?

27. ledna 2022 06:08

Britští vědci upozornili na řadu varovných příznaků signalizujících, že jste v počátečním stadiu nákazy omikronem. Jedná se například o bolest v krku, bolest hlavy, pocení, a to zejména v noci, a bolest uší. U mnohých pacientů omikron způsobuje i problémy s čichem, což byl jeden z prvních příznaků i předchozích variant, jenže tentokrát se projevuje trochu jinak.

Máte omikron? 20 příznaků, které určí nákazu. Jeden přijde ještě před pozitivním testem

25. ledna 2022 07:14

Koronavirová varianta omikron se čím dál více šíří českou populací. Experti vesměs uvádí, že oproti předešlým mutacím sice tolik nezpůsobuje vážná onemocnění, ale je mnohem infekčnější. Jak poznáte, že ho máte? Existuje celá řada příznaků, experti jich zmiňují rovných dvacet. Mezi nimi i ty, které se objeví už zkraje nákazy, dokonce ještě před tím, než vám nákazu potvrdí test.

PŘEHLEDNĚ: Češi po očkování proti covidu hlásí tisíce problémů, mezi nimi i kocovinu

8. ledna 2022 22:58

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) na svých stránkách aktualizoval počty nahlášených podezření na nežádoucí účinky po vakcínách proti covidu. Od prosince 2020, kdy očkování proti covidu v Česku začalo, jich ústav obdržel přes 10 tisíc. Nejčastěji jde o horečku, zimnici či únavu. Celkový počet úmrtí, která byla nahlášena jako možný důsledek nežádoucího účinku vakcín, je 148. SÚKL však připomíná, že jde o pouhá podezření.

PŘEHLEDNĚ: Jak rozpoznat covid od chřipky nebo nachlazení? Zaměřte se na příznaky

31. prosince 2021 08:02

Zimní období s sebou přináší nepříjemné nachlazení nebo chřipku. Poslední dva roky však lidi trápí daleko záludnější onemocnění – covid. Postupem času se objevují jeho nové varianty, které mohou mít s běžnými nemocemi mnoho společného. Jak je od sebe rozeznat? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled důležitých příznaků.

Milující otec šesti dětí náhle zemřel. Jejich matka prosí o pomoc se školou i bydlením

29. října 2021 00:14

Manžel se ráno vzbudil a s úsměvem na tváři plánoval společný výlet. Z ničeho nic ale dostal silné bolesti hlavy, během chvilky upadl do bezvědomí a zastavilo se mu srdce. Tak vypráví tragickou událost jeho žena Michaela Buriánová, maminka šesti dětí, se kterými zůstala sama. Kvůli rodinné tragédii teď prosí o finanční pomoc například s nákupem školních pomůcek nebo se zajištěním bydlení.