reklama
CNN Prima News bolest hlavy

bolest hlavy

Výpis příspěvků ke štítku „bolest hlavy“

Češi po očkování hlásí tisíce nežádoucích účinků. PŘEHLED nejčastějších potíží

Za poslední dva týdny přibylo šest podezření na úmrtí po očkování proti covidu, celkově jich je 109. Mezi vakcínami a reakcemi může existovat jen časová a ne příčinná souvislost. Lidé za uplynulých 14 dní nahlásili také asi 340 podezření na jiné nežádoucí účinky, celkem jich je od začátku očkování 7 864. Podaných dávek vakcíny zdravotníci evidují přes 11 milionů.

PŘEHLED: Indická mutace mění příznaky covidu. Jaké potíže je třeba nepodcenit?

Zapomeňte na ztrátu čichu nebo suchý kašel. Příznaky nové a nakažlivější varianty koronaviru delta, která už dorazila i do České republiky, jsou podle odborníků jiné. Znepokojující může být, že člověk nakažený indickou mutací má například rýmu nebo ho bolí v krku. Jenže to jsou symptomy, které doprovází například i nachlazení nebo alergii a lidé je proto často neberou příliš vážně.

V nemocnicích přibývá pacientů. Mnozí ale mají postcovidový syndrom jen v hlavě

Nemocnice v Česku v poslední době už neplní lidé s nemocí covid, ale s takzvaným poscovidovým syndromem. Jedná se o sérii příznaků, které lékaři nejčastěji připisují pacientům po covidu. Ačkoliv podle některých zdravotníků bylo v největší koronavirové krizi takových lidí víc, teď přibývají desítky dalších denně. Ne u všech se však skutečně jedná o skutečný postcovidový syndrom. Informoval o tom deník MF DNES.

Lidé kvůli rouškám trpí. Způsobují migrény a mohou deformovat uši, říká fyzioterapeutka

Nošení roušek je aktuálně v Česku povinné ve všech vnitřních prostorách, v MHD, ale také v osobních autech se dvěma a více nerodinnými pasažéry i venku na ulici, pokud lidé nemůžou dodržet rozestup dvou metrů. Roušky jsou nutné také v jiných státech světa. Jejich nošení je ovšem pro hlavu a uši náročné. Přečtěte si o možnostech, jak namoženému svalstvu ulevit.

reklama