CNN Prima News bývalý premiér

bývalý premiér

Výpis příspěvků ke štítku „bývalý premiér“

Sledujte Partii s Vladimírem Špidlou: Jak se dívá na úsporný balíček a důchodovou reformu?

Budoucnost důchodového systému, výše penzí a jejich úpravy. Jaké další změny chystá kabinet Petra Fialy (ODS) v rámci důchodové reformy? Kterými nástroji chce vláda motivovat občany k tomu, aby si sami více spořili na stáří? A jaký názor má opozice? To budou v pořadu Partie Terezie Tománkové řešit ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) a jeho stínový ministr a poslanec Aleš Juchelka (ANO). Následuje velká politická diskuse. Sledujte Partii v neděli 19. listopadu na CNN Prima NEWS, Primě nebo v tomto článku od 11:00.

Kubičko: Fiala domluvil koalici, byť partneři skřípou zuby. Babiš si s drby spojence nezíská

Andrej Babiš (ANO) sklouzává do emoční roviny a vytahuje drby. Tímto stylem válcuje nejen své protivníky, ale i případné spojence. V pořadu Zprávy PLUS na CNN Prima NEWS to uvedl komentátor Radko Kubičko. Dodal, že premiér Petr Fiala (ODS) je v jednodušší situaci, neboť dokázal domluvit vládní pětikoalici, „přestože koaliční partneři skřípou zuby“.

Tiskárna lživých cenin. Babiš s Fialou si přišli pro krev svého oponenta, říká odborník

Premiér Petr Fiala (ODS) neměl v úmyslu situaci uklidnit, ale vyprovokovat. S Andrejem Babišem (ANO) se nepřišli dohodnout a vyjednávat, pánové si přišli pro krev svého oponenta. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to uvedl profesionální mezinárodní vyjednavač Radim Pařík. Zdůraznil, že politici obecně jsou mistři světa ve lhaní. V duelu v Partii lidé podle něj po celou dobu sledovali „tiskárnu lživých cenin“.

Babišův pohled šelmy a nahrbený Fiala čekající útok. Expertka rozebrala gesta v Partii

Jak se lidé rozloučí, tak se příště setkají. Podle expertky na nonverbální komunikaci Noemi Zárubové-Pfeffermannové byl duel v Partii Terezie Tománkové mezi předsedy Petrem Fialou (ODS) a Andrejem Babišem (ANO) pokračováním jejich shledání u prezidenta. Zpočátku nahrbený premiér podle ní vyčkával na útok. Ten následně od Babiše s pohledem šelmy přišel. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS prozradila, co ji na politicích v poslední debatě překvapilo.

Fiala teď musí udělat to, co já, řekl Topolánek a vzpomínal na „brutální vydírání“ poslanců

Premiér Petr Fiala (ODS) je v podobné situaci jako já, tahá za záchrannou brzdu. Dvakrát jsem v takovém případě brutálním způsobem vydíral vládu a poslance: „Buď to schválíte, nebo okamžitě končíme.“ V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to k současné politické situaci řekl expremiér Mirek Topolánek (ODS). Reagoval na valorizaci penzí a chystanou reformu důchodového systému.

Kdo je Jana Nečasová? Premiéra nazvala primitivem, jako úřednice úkolovala tajné služby

Kauza, která začala pronásledováním sokyně v lásce a zdaleka neskončila pádem celé vlády. Případ Jany Nečasové a jejího manžela a expremiéra Petra Nečase (ODS) se táhne už deset let. Někdejší šéfka premiérova vládního kabinetu se čerstvě dočkala milosti ze strany prezidenta Miloše Zemana, a to v kauze úkolování a zneužívání tajných služeb. Ze zveřejněných odposlechů mimo jiné vyplynulo, že Nečasová nešetřila ostrými slovy ani expremiéra za občanské demokraty. „Na chlapa si hraj někde jinde, ne přede mnou. Ty jsi normální primitiv, vole,“ řekla Nečasovi na jednom z odposlechů.

Rozzlobený Babiš ml. u soudu: Otec znásilnil má základní lidská práva. Nejsem schizofrenik

Můj otec znásilnil má základní lidská práva, sdělil před soudním senátem Andrej Babiš mladší v pátečním výslechu kvůli kauze Čapí hnízdo. Odkazoval se tím na svůj údajný únos na Krym v roce 2017. Během své výpovědi opakovaně uvedl, že nikdy nevlastnil akcie projektu svého otce, expremiéra Andreje Babiše (ANO). Rovněž odmítl, že by byl schizofrenikem, a přinesl soudci potvrzení od lékařky Džamily Stehlíkové.

Babiš má problém. Francouzský soud ho podezírá z praní špinavých peněz. Šéf ANO to odmítá

Francouzský Soud pro vyšetřování závažné trestné činnosti (PNF) zahájil předběžné vyšetřování pro podezření z praní špinavých peněz a daňových úniků v souvislosti s nákupem nemovitostí českým expremiérem Andrejem Babišem ve Francii, uvedl ve čtvrtek deník Le Monde. PNF podle zjištění novinářů zkoumá podmínky nabytí vily v Mougins na jihu Francie a vyšetřování zahájil v únoru. Předseda hnutí ANO zopakoval, že veškeré nákupy nemovitostí ve Francii se uskutečnily v souladu se zákony.