CNN Prima News bývalý premiér

bývalý premiér

Výpis příspěvků ke štítku „bývalý premiér“

Rozzlobený Babiš ml. u soudu: Otec znásilnil má základní lidská práva. Nejsem schizofrenik

16. září 2022 08:41

Můj otec znásilnil má základní lidská práva, sdělil před soudním senátem Andrej Babiš mladší v pátečním výslechu kvůli kauze Čapí hnízdo. Odkazoval se tím na svůj údajný únos na Krym v roce 2017. Během své výpovědi opakovaně uvedl, že nikdy nevlastnil akcie projektu svého otce, expremiéra Andreje Babiše (ANO). Rovněž odmítl, že by byl schizofrenikem, a přinesl soudci potvrzení od lékařky Džamily Stehlíkové.

Babiš má problém. Francouzský soud ho podezírá z praní špinavých peněz. Šéf ANO to odmítá

12. srpna 2022 10:13

Francouzský Soud pro vyšetřování závažné trestné činnosti (PNF) zahájil předběžné vyšetřování pro podezření z praní špinavých peněz a daňových úniků v souvislosti s nákupem nemovitostí českým expremiérem Andrejem Babišem ve Francii, uvedl ve čtvrtek deník Le Monde. PNF podle zjištění novinářů zkoumá podmínky nabytí vily v Mougins na jihu Francie a vyšetřování zahájil v únoru. Předseda hnutí ANO zopakoval, že veškeré nákupy nemovitostí ve Francii se uskutečnily v souladu se zákony.

Sbohem, Abe. Japonci se loučí se zavražděným expremiérem, někteří se slzami v očích

12. července 2022 11:53

Japonsko se loučí s nejdéle sloužícím poválečným premiérem. Zavražděného bývalého předsedu vlády Šinzóa Abeho naposledy doprovodili jeho političtí kolegové, přátelé a příbuzní. Ačkoliv byl pohřeb v buddhistickém chrámu Zodžódži soukromý, v okolí se shromáždily davy lidí s květinami, aby zesnulému státníkovi věnovali modlitbu.

Babiš je úsměvný, Válek je proti němu třetí liga chaosu, hodnotí analytička Zlámalová

12. ledna 2022 23:20

Projev bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) v Poslanecké sněmovně byl více než úsměvný, okomentovala středeční dění v dolní komoře analytička Lenka Zlámalová z Týdeníku Echo. Uznala, že ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) má svůj styl komunikace a umí občas použít „expresivní výrazivo“, oproti Babišovi je ale podle ní stále „třetí ligou chaosu“.

Babiš prezidentem? Ve druhém kole ho porazí silnější kandidát, míní expremiér Fischer

17. prosince 2021 16:25

Nová vláda byla čerstvě jmenována, brzy se velkým, možná i hlavním tématem stanou prezidentské volby. Mnozí spekulují o tom, že by se bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) mohl o post hlavy státu ucházet a ve volbě uspět. Bývalý premiér a kandidát na prezidenta Jan Fischer si ale myslí, že Babiše ve druhém kole voleb porazí silnější kandidát. Řekl to v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Zadržení Fica bylo PR krokem. Vláda ho volá zpět k moci, říká slovenský expert

16. prosince 2021 23:49

Šlo o PR krok. Přesně tak zhodnotil čtvrteční zadržení bývalého slovenského premiéra Roberta Fica expert Jaroslav Daniško. Policie Fica obvinila z trestného činu podněcování k trestnému činu. Důvodem bylo podle policie porušení zákazu shromažďování, který v zemi platí v rámci nouzového stavu. Fico totiž na čtvrtek svolal protestní jízdu automobilů proti vládě a proti prezidentce Zuzaně Čaputové.