CNN Prima News canisterapie

canisterapie

Výpis příspěvků ke štítku „canisterapie“

Zrození hrdiny: Pes, který málem nepřežil požár, dnes pomáhá v popáleninovém centru

Pes Taka před třemi a půl lety prožil opravdové peklo. Byl uvězněn v hořícím domě a jen tak tak se mu podařilo uniknout. Taka se dostal k sousedům, kteří když ho uviděli, zpanikařili, ještě stále se z něho kouřilo. Jeho zranění byla opravdu velmi vážná a bolestivá, musel dostat mnoho sedativ, aby mohli veterináři zkontrolovat, zda se mu vůbec dá pomoci. Následně musel trávit mnoho času na veterinární klinice Care More Animal Hospital v Martinez ve státě Georgia, aby se zotavil.

Felinoterapie: mohou kočky opravdu léčit?

Zvířata mají pozitivní vliv na naši psychiku. Svědčí o tom například canisterapie – kontakt člověka a psa – nebo hipoterapie – kontakt člověka a koně. Tyto cizí názvy vás asi nijak nepřekvapí. Koně a psi jsou jedni z nejvyužívanějších zvířat k léčení hendikepů, psychických poruch, k rehabilitacím a mnoha dalším věcem. Jenže nejen oni mají léčivé účinky. Dalo by se říct, že pomoci může skoro každé zvíře.

Můj Bůh je pitbull a provozuje velmi osobitý způsob canisterapie

Psí přítomnost je sama o sobě léčivá, někteří chlupáči dokonce vlastní i papír, který z nich dělá regulérní terapeuty. Jejich metoda spočívá, když to velmi zjednoduším, v mazlení a přikládání psa na různá místa, která je potřeba zahřát a rozhýbat. I já mám doma vlastně něco jako canisterapeutického psa. Jen by školu, v níž by na své „léčení“ dostal razítko, musel provozovat Kloboučník a zajíc Březňák.