CNN Prima News certifikát

certifikát

Výpis příspěvků ke štítku „certifikát“

Papírna EMBA z Raisova kraje získala značku kvality Ekologicky šetrný výrobek

17. prosince 2022 12:21

Až budete v rukou držet kancelářský šanon nebo princeznovsky pestrý kufřík pro dceru, možná vás to překvapí: Ten novotou zářící předmět byl dost možná až sedmkrát recyklovaný. Alespoň pokud pochází z papírny EMBA v Pasekách nad Jizerou, která si zakládá na vstřícném přístupu k přírodě. I proto přesně po 140 letech od svého vzniku obhájila značku Ekologicky šetrný výrobek, nově k ní přidala i prestižní značku EU EcoLabel, platnou v celé Evropské unii.

Tečku z mobilu ještě nemažte. Ministr Válek z ní chce udělat superprůkazku, nastínil plány

29. října 2022 06:27

Covidová mobilní aplikace Tečka se zřejmě dočká razantní proměny. V budoucnosti by neukazovala pouze informace o očkování proti koronaviru či provedeném testu, ale také další zdravotnické údaje. V praxi se má z Tečky stát univerzální elektronická průkazka, která by dokázala nahrávat žádanky od praktického lékaře, upozornit na možnost přeočkování proti tetanu či zobrazit podrobnou zdravotnickou dokumentaci pacienta. Podrobnější informace chce ministerstvo zdravotnictví představit v následujících měsících.

Desetitisícům Čechů přestaly platit covid pasy. Bez třetí dávky se jim ztíží cestování

15. února 2022 19:35

Zhruba 140 tisícům Čechů zčervenaly očkovací certifikáty. Počínaje úterkem se totiž změnila jejich platnost, která byla doposud neomezená. Tomu, kdo má nyní více než 270 dní od druhé dávky vakcíny, nebude covid pas fungovat. Platnost certifikátů lze prodloužit třetím kolem očkování proti nemoci COVID-19. Ačkoliv už v ČR není nutné se tímto certifikátem prokazovat, v řadě zemí Evropské unie i mimo ni je stále vyžadován.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Jak reagují restauratéři na mstu neočkovaných?

12. února 2022 17:43

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Vy jste nás kontrolovali, my k vám teď nebudeme chodit. Tím se řídí řada odpůrců pandemických opatření. Na internetu teď dokonce vznikl seznam restaurací a dalších služeb, které by měl podle jeho anonymního autora každý poctivý občan bojkotovat. Jak na to reagují restauratéři? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Pandemii jsme přežili bez očkování. Je to vítězství nad systémem, radují se odmítači

10. února 2022 05:18

Že jsem přežil pandemii bez očkování, považuji za malé osobní vítězství, svěřil se CNN Prima NEWS jeden z odmítačů. A proti covidu se nenechá vakcinovat ani v budoucnu. Podobně mluví i další. Vláda ke spokojenosti odmítačů v Česku od čtvrtka 10. února zrušila povinnost prokazovat se covid pasy v hospodách nebo ve službách.

Další zmatky s covid pasy. Prokazování skončí až ve čtvrtek, ve středu to projedná vláda

8. února 2022 10:00

Nová pravidla, která zruší prokazování covidovými certifikáty, budou podle ministerstva zdravotnictví platit od půlnoci ze středy na čtvrtek. Ve středu je projedná vláda, informoval mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Podle výkladu ministerstva ruší od stejné chvíle opatření i rozhodnutí Nejvyššího správního soudu.

Covidové pasy by se měly zrušit. Nemají medicínské opodstatnění, tvrdí viroložka

31. ledna 2022 18:30

Covidové pasy či certifikáty by měly skončit, prohlásila v nedělní Partii PLUS na CNN Prima NEWS viroložka Hana Zelená. Podle ní nemají žádné medicínské opodstatnění. Pneumoložka a náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková si zrušení dokáže představit až ve chvíli, kdy bude Česko významněji proočkované vakcínami proti koronaviru.

Vláda omezuje platnost očkování bez třetí dávky. Nařízení se týká jen dospělých

26. ledna 2022 17:34

Omezení platnosti očkování proti covidu na devět měsíců po 1. únoru se bude týkat jen dospělých, vyplývá z materiálu, který ve středu projedná vláda. Přeočkováním se platnost prodlouží na zatím neomezenou dobu. Podle informací ministerstva zdravotnictví je z milionu lidí, kteří už byli očkovaní před více než devíti měsíci, ale zatím nemají posilující dávku, zhruba 120 tisíc.

Zdravotní bratr očkoval jen naoko a vystavoval covid pasy. Natočila ho skrytá kamera

13. ledna 2022 11:14

Italští policisté zadrželi zdravotního bratra, který měl za úplatek falešně očkovat. Provinilce natočila v očkovacím centru nastražená skrytá kamera. Muži nyní hrozí trest nejen za falšování úředních dokladů, ale také za korupci. K podobným podvodům souvisejícím s covidovými certifikáty navíc dochází čím dál častěji, a to po celé Evropě. Podobné praktiky evidují úřady i v České republice.