CNN Prima News certifikát

certifikát

Výpis příspěvků ke štítku „certifikát“

Papírna EMBA z Raisova kraje získala značku kvality Ekologicky šetrný výrobek

Až budete v rukou držet kancelářský šanon nebo princeznovsky pestrý kufřík pro dceru, možná vás to překvapí: Ten novotou zářící předmět byl dost možná až sedmkrát recyklovaný. Alespoň pokud pochází z papírny EMBA v Pasekách nad Jizerou, která si zakládá na vstřícném přístupu k přírodě. I proto přesně po 140 letech od svého vzniku obhájila značku Ekologicky šetrný výrobek, nově k ní přidala i prestižní značku EU EcoLabel, platnou v celé Evropské unii.

Tečku z mobilu ještě nemažte. Ministr Válek z ní chce udělat superprůkazku, nastínil plány

Covidová mobilní aplikace Tečka se zřejmě dočká razantní proměny. V budoucnosti by neukazovala pouze informace o očkování proti koronaviru či provedeném testu, ale také další zdravotnické údaje. V praxi se má z Tečky stát univerzální elektronická průkazka, která by dokázala nahrávat žádanky od praktického lékaře, upozornit na možnost přeočkování proti tetanu či zobrazit podrobnou zdravotnickou dokumentaci pacienta. Podrobnější informace chce ministerstvo zdravotnictví představit v následujících měsících.

Desetitisícům Čechů přestaly platit covid pasy. Bez třetí dávky se jim ztíží cestování

Zhruba 140 tisícům Čechů zčervenaly očkovací certifikáty. Počínaje úterkem se totiž změnila jejich platnost, která byla doposud neomezená. Tomu, kdo má nyní více než 270 dní od druhé dávky vakcíny, nebude covid pas fungovat. Platnost certifikátů lze prodloužit třetím kolem očkování proti nemoci COVID-19. Ačkoliv už v ČR není nutné se tímto certifikátem prokazovat, v řadě zemí Evropské unie i mimo ni je stále vyžadován.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Jak reagují restauratéři na mstu neočkovaných?

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Vy jste nás kontrolovali, my k vám teď nebudeme chodit. Tím se řídí řada odpůrců pandemických opatření. Na internetu teď dokonce vznikl seznam restaurací a dalších služeb, které by měl podle jeho anonymního autora každý poctivý občan bojkotovat. Jak na to reagují restauratéři? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Vláda omezuje platnost očkování bez třetí dávky. Nařízení se týká jen dospělých

Omezení platnosti očkování proti covidu na devět měsíců po 1. únoru se bude týkat jen dospělých, vyplývá z materiálu, který ve středu projedná vláda. Přeočkováním se platnost prodlouží na zatím neomezenou dobu. Podle informací ministerstva zdravotnictví je z milionu lidí, kteří už byli očkovaní před více než devíti měsíci, ale zatím nemají posilující dávku, zhruba 120 tisíc.