reklama
CNN Prima News certifikát

certifikát

Výpis příspěvků ke štítku „certifikát“

Dovolená v Chorvatsku jako před pandemií. Opatření ani certifikáty nikoho nezajímají

24. srpna 2021 07:23

Že Češi nemají moře? Na chorvatských plážích to v letních měsících vypadá jinak. Čeští dovolenkáři během pandemie koronaviru doslova obsadili pobřeží v jejich oblíbených destinacích u Jadranu. Někteří zkrátka proto, že tam jezdí každý rok, pro mnoho z nich je ale cesta do Chorvatska nejjednodušší. Opatření, certifikáty či roušky tam totiž téměř nikoho nezajímají. A tak si turisté mohou užít dovolenou, jak byli zvyklí.

Aplikace Tečka prošla změnou. Certifikáty se při skenování zobrazují pouze modře

10. srpna 2021 14:00

Mobilní aplikace Tečka, kterou se prokazuje provedený test nebo ukončené očkování, prošla několika změnami. Aktualizace upravila barvy certifikátů, nyní se ukazují ve třech barvách, při skenování se ale nově zobrazuje výhradně modrá. Už tak není možné změnou data v mobilu přeměnit neplatný certifikát na platný. NAKIT, který za aplikací stojí, přitom dříve odmítal, že by chtěl díru v prokazování opravovat.

Překročit slovenské hranice je problém i pro očkované. Vyzkoušeli jsme to v Beskydech

20. července 2021 18:47

Na Slovensko mohou od pondělí cestovat výhradně osoby s plným očkováním. Ostatní musí do karantény. „Dobrý den, pane řidiči, ukažte nám doklad o očkování,“ žádá nás slovenský policista asi 500 metrů za česko-slovenskou hranicí v Beskydech na Bílé. Vyžaduje digitální certifikát EU COVID, ten ale nemáme. A s národním certifikátem je problém.

Načtete cizí QR kód a můžete do hospody. Aplikaci ke covidu lze jednoduše zneužít

16. července 2021 14:40

Jednu z funkcí aplikace Tečka lze jednoduše používat i zneužívat. V nástroji pro prokazování bezinfekčnosti je totiž možné uchovávat potvrzení pro více lidí najednou, třeba členy domácnosti s pouze papírovým certifikátem. Problém ale je, že pro přidání další osoby do aplikace neprobíhá žádné dvoufázové ověření – stačí tedy s Tečkou místo čTečky naskenovat jakýkoliv platný cizí QR kód a je k dispozici pro další použití bez vědomí opravdového vlastníka.

Problémy při vydávání covid pasů. Systém kolabuje a přijal očkovací údaje z 19. století

3. července 2021 15:26

Ani start digitálních covidpasů, které začaly v Evropské unii fungovat ve čtvrtek, se neobešel bez problémů. Zahraniční státy sice hlásí ze strany svých občanů velký zájem, jenže kvůli enormnímu náporu on-line systémy často nefungovaly. Bezpečnostní experti navíc varují před digitálním podpisem, kterého už internetoví hackeři zneužívají. Aplikace dokonce přijala i vymyšlený očkovací certifikát z roku 1890.

Do Chorvatska vám test nebo očkování stačit nemusí. Na co si dát pozor?

16. června 2021 11:25

Cesta do Chorvatska se letos Čechům výrazně zkomplikuje. Chorvaté nastavili na první pohled nenápadná, ale ve skutečnosti velmi přísná pravidla pro cestování do své země, která je pro Čechy jednou z nejoblíbenějších turistických destinací. V důsledku toho vám nebude stačit ani obyčejné potvrzení o antigenním testu, ani očkování první dávkou.

Vinařství je práce, zábava i smysl života, říká majitel vinařství Vinné sklepy Kutná Hora

Téma: Komerční sdělení
4. června 2021 17:04

Francie, Itálie, Španělsko, Portugalsko, Argentina, Rakousko nebo Česká republika. Všechny tyto země spojuje bílá, červená a růžová tekutina, kterou pijí lidé po celém světě a někteří jí dokonce zasvětili celý svůj život. Správně, řeč je o víně a i malá středoevropská země, jako je Česká republika, může měřit síly s nejvýznamnějšími producenty vín na světě.

Očkovací portál generuje certifikáty s QR kódy, které nikam neodkazují

2. června 2021 07:32

V úterý vláda oficiálně spustila Očkovací portál občana. Ten umožňuje stáhnout potvrzení o očkování či testu. Kvůli ověření pravosti je u každého certifikátu vygenerován QR kód. Ten ovšem nikam neodkazuje. To přiznává i zmocněnec pro digitalizaci Vladimír Dzurilla, který pro web iDnes uvedl, že fungovat vše bude až s aplikací, kterou plánují spustit v druhé polovině června.

reklama