reklama
CNN Prima News certifikát

certifikát

Výpis příspěvků ke štítku „certifikát“

Vláda omezuje platnost očkování bez třetí dávky. Nařízení se týká jen dospělých

26. ledna 2022 17:34

Omezení platnosti očkování proti covidu na devět měsíců po 1. únoru se bude týkat jen dospělých, vyplývá z materiálu, který ve středu projedná vláda. Přeočkováním se platnost prodlouží na zatím neomezenou dobu. Podle informací ministerstva zdravotnictví je z milionu lidí, kteří už byli očkovaní před více než devíti měsíci, ale zatím nemají posilující dávku, zhruba 120 tisíc.

Zdravotní bratr očkoval jen naoko a vystavoval covid pasy. Natočila ho skrytá kamera

13. ledna 2022 11:14

Italští policisté zadrželi zdravotního bratra, který měl za úplatek falešně očkovat. Provinilce natočila v očkovacím centru nastražená skrytá kamera. Muži nyní hrozí trest nejen za falšování úředních dokladů, ale také za korupci. K podobným podvodům souvisejícím s covidovými certifikáty navíc dochází čím dál častěji, a to po celé Evropě. Podobné praktiky evidují úřady i v České republice.

Certifikát o očkování za pár tisíc. Falšovat je měly i pracovnice očkovacího centra

4. ledna 2022 12:27

Vsetínští kriminalisté stíhají od prosince čtveřici žen, které se podle nich podílely na falšování certifikátů o absolvovaném očkování proti covidu. Dvě z nich pracovaly ve vsetínském očkovacím centru. Podle policie ženy zajistily padělaný dokument pro více než 70 lidí, na úplatcích si přišly téměř na 500 000 korun. Dvěma nyní hrozí až pětileté vězení, čtyři, respektive tři roky ve vězení mohou v případě prokázání viny a odsouzení strávit další dvě spolupachatelky.

Dvě dávky nebudou stačit. Po devíti měsících třetí dávka, jinak vyprší EU covid pas

21. prosince 2021 13:27

Evropská komise přijala závazná pravidla stanovující na devět měsíců platnost certifikátu o prvotní vakcinaci proti covidu. Devítiměsíční uznávání vakcinace bez přeočkování platí pouze pro účely cestování v rámci Evropské unie, unijní exekutiva nicméně vyzývá členské státy, aby s úpravou sladily opatření v dalších oblastech.

Přeočkování po devíti měsících? Zoufalí praktici volají, že už teď zažívají peklo

2. prosince 2021 16:55

Platnost očkovacích certifikátů se zkrátí a posilovací dávku vakcíny proti covidu budou od 1. ledna potřebovat všichni. Oznámil to ve čtvrtek na on-line tiskové konferenci ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Současná kapacita očkovacích center přitom na takový nápor není připravená. A lékaři říkají, že i oni sami jsou na hraně svých kapacit.

Očkování proti covidu bude platit jen devět měsíců. Pak budete muset na třetí dávku

2. prosince 2021 13:26

Ministerstvo vyzve SMS zprávou očkované jednodávkovou vakcínou Janssen, aby se přeočkovali mRNA vakcínou. Bude se to týkat lidí dva měsíce po očkování, oznámil ve čtvrtek na on-line tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle něj se od roku 2022 zkrátí i platnost očkovacích certifikátů, a to na devět měsíců. Lidem bez posilující dávky přestane certifikát platit.

Prodělaný covid a dvě dávky očkování, je třeba třetí? Vojtěch si už není jistý

1. prosince 2021 10:40

Kdo nemoc prodělal a nechal se naočkovat dvěma dávkami, pro toho epidemie skončila, říkal ještě v září ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Zda to bude platit i dál, je otázka. Aktuální debata o nutnosti třetí dávky, která bude zároveň podmínkou pro platné covidové pasy, Vojtěchovo tvrzení problematizuje. Sám ministr připouští, že aktuálně není vyjasněné, zda budou tito lidé do třetí dávky nuceni.

reklama