reklama

Čeští triatlonisté uvízli na Kanárech. Pozitivní test mělo šest z nich, jsou v izolaci

Český triatlonista Petr Soukup vbíhá do moře při tréninku na Kanárských ostrovech.
Zdroj: Archiv Petra Soukupa

Téměř kompletní česká reprezentace v triatlonu zůstala „uvězněná“ na Kanárských ostrovech kvůli šesti pozitivním testům na koronavirus. Soustředění si ve Španělsku protáhnou minimálně o povinnou desetidenní karanténu.

reklama

Na ostrově Gran Canaria už třetí týden pobývá patnáctičlenná výprava českých triatlonistů. Je mezi nimi i účastník olympijských her 2012 v Londýně Jana Čelůstky nebo nejúspěšnější loňský závodník Lukáš Kočař.

K tématu

Po příjezdu se Češi rozdělili kvůli ubytování do dvou skupin. A pochvalovali si nadmíru vyhovující tréninkové podmínky. Plavání v bazénu i v moři, jízda na kole nejen na silnici, ale i na dráze, běh po plážích. K dispozici i posilovna. „Cítíš se dobře? Tak se nechtěj cítit ještě lépe,“ žertoval osobní trenér části reprezentantů Zbyšek Zeman.

Jenže po několika dnech idyla pokazila nepříjemná komplikace. Dva členové týmu skončili se zdravotními problémy v postelích. Jedním z nich byl majitel nejrychlejšího českého času na Ironmanu a současně fyzioterapeut týmu Petr Soukup. „Začal jsem se cítit slabě, ani po dvouhodinovém dopoledním spánku jsem málem nevyšel schody do pokoje v prvním patře,“ líčil pro CNN Prima NEWS obtíže Soukup, který stále trénuje a k tomu každý den tři hodiny pečoval o těla reprezentantů.

V českém táboře to začalo dvěma pozitivními testy na nemoc COVID-19, testy den před plánovaným odletem zpět do Česka však „prodloužily“ pobyt celého družstva o další dva týdny. Šest pozitivních, jediný bezpříznakový. Následovalo další stěhování a izolace v hotelových pokojích.

„Tři dny jsem ležel s horečkami, cítil jsem se jako při normální chřipce. Teplota mezi 37,5 a 38 stupni a svalová slabost. Ale nezabral mi paralen jako obvykle. Jen jsem ležel, pil čaj a dojedl zbytek vitamínů, které jsem si přivezl z domova,“ popsal Soukup.

Jan Čelůstka dobíhá do cíle triatlonového závodu v Praze.
Jan Čelůstka dobíhá do cíle triatlonového závodu v Praze.
Zdroj: ČTK

Nakažení museli do hotelu, ze kterého je nesměli vystěhovat. Dostali telefonní číslo pro případ komplikací, na které se však nedalo dovolat. „Ale do 24 hodin se ozvali sami zástupci místní hygieny a dvakrát denně nás telefonicky kontrolují. Ptají se, jak se daří, jestli nepotřebujeme nákup, postarají se,“ přiblížil španělský „státní“ servis Soukup.

Příznaky u všech po pár dnech zmizely, vrátily se čich i chuť. A tak vzápětí začali reprezentanti shánět cyklistické trenažéry, aby mohli jezdit aspoň v pokojích u otevřených oken. „Střídám ležení v posteli se sezením na gauči a vymýšlím, jak aspoň trochu plodně zabít čas,“ poznamenal Soukup.

Pokud se neobjeví další komplikace, měli by čeští triatlonisté absolvovat v pátek 12. března testy na koronavirus. Při negativních výsledcích by pak mohli o den později odletět. Díky bezplatné změně rezervace letenek je to nebude stát peníze navíc. Náklady nechtěného prodloužení pobytu by měla uhradit pojišťovna.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Konec testování v mateřských školách? Hygienička prozradila, kdy se dětem uleví
reklama
reklama
Konečně spravedlnost, slaví Američané verdikt poroty v případu Floyda. Vyrazili do ulic

USA

Domácí zpravodajství

KOMENTÁŘ: Hlavně nezmínit Klause. Petr Fiala nadělil ODS ke 30. výročí cancel culture
Spor o testování v semilské škole pokračuje. Po odvolání ředitele se zástupkyně neshodnou
Další články
reklama
reklama