reklama

Čeští triatlonisté uvízli na Kanárech. Pozitivní test mělo šest z nich, jsou v izolaci

Téměř kompletní česká reprezentace v triatlonu zůstala „uvězněná“ na Kanárských ostrovech kvůli šesti pozitivním testům na koronavirus. Soustředění si ve Španělsku protáhnou minimálně o povinnou desetidenní karanténu.

reklama

Na ostrově Gran Canaria už třetí týden pobývá patnáctičlenná výprava českých triatlonistů. Je mezi nimi i účastník olympijských her 2012 v Londýně Jana Čelůstky nebo nejúspěšnější loňský závodník Lukáš Kočař.

Po příjezdu se Češi rozdělili kvůli ubytování do dvou skupin. A pochvalovali si nadmíru vyhovující tréninkové podmínky. Plavání v bazénu i v moři, jízda na kole nejen na silnici, ale i na dráze, běh po plážích. K dispozici i posilovna. „Cítíš se dobře? Tak se nechtěj cítit ještě lépe,“ žertoval osobní trenér části reprezentantů Zbyšek Zeman.

Jenže po několika dnech idyla pokazila nepříjemná komplikace. Dva členové týmu skončili se zdravotními problémy v postelích. Jedním z nich byl majitel nejrychlejšího českého času na Ironmanu a současně fyzioterapeut týmu Petr Soukup. „Začal jsem se cítit slabě, ani po dvouhodinovém dopoledním spánku jsem málem nevyšel schody do pokoje v prvním patře,“ líčil pro CNN Prima NEWS obtíže Soukup, který stále trénuje a k tomu každý den tři hodiny pečoval o těla reprezentantů.

V českém táboře to začalo dvěma pozitivními testy na nemoc COVID-19, testy den před plánovaným odletem zpět do Česka však „prodloužily“ pobyt celého družstva o další dva týdny. Šest pozitivních, jediný bezpříznakový. Následovalo další stěhování a izolace v hotelových pokojích.

„Tři dny jsem ležel s horečkami, cítil jsem se jako při normální chřipce. Teplota mezi 37,5 a 38 stupni a svalová slabost. Ale nezabral mi paralen jako obvykle. Jen jsem ležel, pil čaj a dojedl zbytek vitamínů, které jsem si přivezl z domova,“ popsal Soukup.

Nakažení museli do hotelu, ze kterého je nesměli vystěhovat. Dostali telefonní číslo pro případ komplikací, na které se však nedalo dovolat. „Ale do 24 hodin se ozvali sami zástupci místní hygieny a dvakrát denně nás telefonicky kontrolují. Ptají se, jak se daří, jestli nepotřebujeme nákup, postarají se,“ přiblížil španělský „státní“ servis Soukup.

Příznaky u všech po pár dnech zmizely, vrátily se čich i chuť. A tak vzápětí začali reprezentanti shánět cyklistické trenažéry, aby mohli jezdit aspoň v pokojích u otevřených oken. „Střídám ležení v posteli se sezením na gauči a vymýšlím, jak aspoň trochu plodně zabít čas,“ poznamenal Soukup.

Pokud se neobjeví další komplikace, měli by čeští triatlonisté absolvovat v pátek 12. března testy na koronavirus. Při negativních výsledcích by pak mohli o den později odletět. Díky bezplatné změně rezervace letenek je to nebude stát peníze navíc. Náklady nechtěného prodloužení pobytu by měla uhradit pojišťovna.

Tagy:

Hlavní zprávy

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie
Koronavirus

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie

Krátce před říjnovými volbami se vzedmula další vlna odporu vůči premiéru Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO. Nyní s kampaní proti současnému předsedovi vlády přišel spolek Neschopnost zabíjí, který připomíná kroky vlády v době pandemie koronaviru. Kritizuje Babišovo chaotické chování, zhroucení Chytré karantény, špatnou komunikaci či nesmyslná opatření. K tomu spolek přichází s příběhy lidí, kteří kvůli koronaviru přišli o své blízké. Redakce CNN Prima NEWS požádala o vyjádření i premiéra, na nějž kampaň míří. Ten však na žádost nereagoval.

Vykopnou vás a zastavíte se na schodech. Hamáček sepsul Okamuru kvůli Afghánistánu
360°

Vykopnou vás a zastavíte se na schodech. Hamáček sepsul Okamuru kvůli Afghánistánu

Nedávné události v Afghánistánu se staly předmětem hádky mezi Tomiem Okamurou a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. Šéf SPD zkritizoval přijetí afghánských a muslimských migrantů a uvedl, že by byl pro nulovou toleranci islámu. Na jeho slova reagoval předseda sociálních demokratů s tím, že by ho za to vykopli z jednání, zaznělo ve speciálu 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS.

Velká předvolební debata a hlasování v anketě: Kdo vás nejvíce přesvědčil?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Drsná rvačka v nechvalně známém Molenbeeku: Muž zmlátil pět policistů, vzdal se zásahovce

Incident, který se jen tak nevidí, se odehrál v nechvalně proslulé bruselské čtvrti Molenbeek. Během kontroly špatně parkujícího vozidla se policisté dostali do konfliktu s agresivním řidičem. Muž pět strážců zákona zranil, z toho tři vážně. Fyzicky dobře vybaveného násilníka musela zpacifikovat až zásahová jednotka. A důvod jeho řádění? Prý neštěstí v lásce.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Porušuje Babiš zákon? Černošický úřad má o ovládání médií jasno, rozhodnutí ale tají

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval ve středu na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International (TI), podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Co předcházelo sebevraždě hokejisty Prokopa? Partnerka udělala rázný krok a odjela

Co přesně stálo za odchodem mladého hokejisty Tomáše Prokopa? Nad tím si láme hlavu řada jeho známých, kolegů. Jak potvrdil mluvčí klubu Motor České Budějovice, šlo o nešťastnou lásku. Že spolu už netvoří pár dokazují i sociální sítě jeho přítelkyně Adély, která smrt bývalého partnera těžce nese. Mohl být motivem jeho sebevraždy opravdu rozchod?

reklama

Domácí zpravodajství

Pro moderní levici je migrace obohacující jev. Brusel možná otevře hranice, říká Weigl

Podle ředitele Institutu Václava Klause (IVK) Jiřího Weigla je migrace statisíců až milionů lidí nejen z Afghánistánu opravdovým problémem, který se týká i Česka. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS zdůraznil, že migrace je téma moderní evropské levice. Bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková mu ale vmetla, že jen straší a zamrznul ve světě před pěti lety. Ta si myslí, že chce premiér Andrej Babiš (ANO) tímto tématem vyhrát ve volbách.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama