reklama

Sledujte ŽIVĚ: Co čeká děti po půl roce ve školách? V Partii odpoví ministr školství Plaga

Po půlroční koronavirové pauze se děti, studenti a učitelé vrací do škol. Jak bude výuka probíhat a jak se školy vyrovnají s vládními opatřeními? V nedělní Partii Terezie Tománkové na otázky odpovídá ministr školství Robert Plaga (za ANO).

reklama

Spolu s Plagou v Partii o školství diskutují místopředseda ODS a poslanec Martin Baxa a prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý. Partie začíná v neděli v 11 hodin dopoledne na Primě a CNN Prima NEWS.

K tématu

V poslední době se ohledně otevření škol řešilo hlavně povinné nošení roušek. Ministerstvo zdravotnictví nejprve uvedlo, že děti roušky mít nemusí.

Následně své nařízení změnilo tak, že děti by sice nemusely mít roušky ve třídách, ale například na chodbě ano. Opatření kritizovali rodiče i někteří odborníci, děti by si totiž musely za den roušku 10krát sundat a 10krát nasadit.

Nařízení se pak opět změnilo – roušky ve školách se budou řídit podle semaforu. Pokud se někde zhorší epidemiologická situace, děti budou muset mít zakrytá ústa i nos.

Během následujících týdnů to možná čeká pražské školy. Hlavní město se totiž na semaforu změnilo na oranžovou barvu. Roušky ve školách zatím sice povinné nejsou, podle epidemiologa a vládního zmocněnce pro vědu a výzkum to je ale do budoucna nevyhnutelné.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Za to, že šli v noci ven, dostali lidé pokutu 10 tisíc. Potvrzení z práce vše ulehčí

Za to, že šli v noci ven, dostali lidé pokutu 10 tisíc. Potvrzení z práce vše ulehčí

Podle ředitele Městské policie Ostrava Miroslava Plačka potvrzení o tom, že jde člověk v noci z práce nebo do práce, není povinné. Pouze urychlí a usnadní projednání celé záležitosti, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Noční zákaz vycházení po 21. hodině v Česku platí od středy a v Ostravě strážníci na státní svátek řešili pouze pět případů, kdy lidé vládní opatření nedodrželi.

Sledujte v TV

Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod

Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod

Ještě nemáte naladěný kanál CNN Prima NEWS? Poradíme vám, jak na to. Stanici si můžete naladit po celé České republice i na Slovensku. Zatímco na Slovensku jej poskytují pouze operátoři, v Česku je dostupný i v terestrice. Nově naladíte CNN Prima NEWS u služby 02TV na programové pozici 16. Pokud se Vám program automaticky nenaladil, restartujte prosím Vaše zařízení.

reklama
Vyzula: Blatný skočil do vlaku, který jede šílenou rychlostí. Situace je katastrofická
V klíčových státech Trump dohání Bidena. Průzkumy se ale vyplatí brát s rezervou
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi
reklama
reklama
Kdo je nový ministr Jan Blatný? Odborník a primář, který zakazoval návštěvy dětí

Vláda

Domácí zpravodajství

Za čtvrtek zatím přibylo téměř 7000 nakažených. Celkový počet případů přesáhl 300 tisíc
Babiš: Faltýnkova cesta do Španělska se mi nelíbí a není to dobrý příklad pro lidi
Světový den mrtvice. Ročně postihne až třicet tisíc Čechů, první pomoc je nutná do hodiny
Další články
reklama
reklama