Cukání nohama a podivný smích. Putinův bizarní projev znovu vyvolal pochyby o jeho zdraví

Putin překvapil školáky vtipem o gumovém zadku

Lidé na sociálních sítích rozebírají čtvrteční vystoupení ruského prezidenta Vladimira Putina před školáky v Kaliningradu. Bizarní projev šéfa Kremlu obsahoval mimo jiné zkreslený výklad historie či nikým nepochopený vtip o „gumovém zadku“. Novináři rovněž zpozorovali Putinovo škubání nohou či podivný smích. Znovu se tak spekuluje, zda ruská hlava státu netrpí vážnějšími zdravotními problémy.

Mělo jít o tradiční setkání státníka s vybranými studenty. Putin si pro své vystoupení ve čtvrtek 1. září vybral Kaliningrad – ruskou enklávu sousedící s Polskem a Litvou. Kvůli prezidentovým obavám z nákazy koronavirem ale musely děti nejprve na dva týdny do karantény, aby se mohly se šéfem Kremlu setkat.

Putin během asi hodinového mítinku se žáky ve věku od devíti do dvanácti let otevřel řadu témat. Do bloku o motivaci implementoval poznámku, která měla být zřejmě humorná, ale žádné z dětí ji pravděpodobně nepochopilo. Podobně tápou i experti.

„Abyste dosáhli svých cílů, potřebujete motivaci. A samozřejmě tvrdou práci, to všechno dohromady je velmi důležité,“ sdělil Putin dětem. Následně pobaveně dodal: „Talent sám o sobě je vlastně dřina. Není to jen, a teď mi promiňte, gumový zadek.“ Právě spojením „gumový zadek“ a podivným smíchem přihlížející i odborníky znejistěl.

Rovněž si nelze nevšimnout, co se během projevu dělo s jeho nohama. Skoro se zdálo, jako kdyby nad nimi Putin neměl plnou kontrolu.

„Co se to děje s jeho nohama? Není mu přece pět let. Musí pro to existovat nějaké lékařské vysvětlení,“ komentoval scénu například ruský opoziční novinář Ilja Barabanov. „Putinovi se šíleně cukaly nohy ve chvíli, kdy ruský vůdce vymýval mozky školákům svými tvrzeními o Ukrajině,“ glosoval totéž dění britský deník Daily Mail.

Putin se totiž nemohl nedotknout tématu války na Ukrajině. Dětem ale předal svou vlastní verzi událostí. O Doněcké a Luhanské oblasti pak mluvil jako o ruských historických územích. „Na území dnešní Ukrajiny se začaly vytvářet protiruské enklávy, které ohrožovaly naši zemi. Proto muži, kteří tam bojují, nebrání jen občany Donbasu, ale také celé Rusko,“ pronesl.

Tagy: