reklama
CNN Prima News Dagmar Žitníková

Dagmar Žitníková

Výpis příspěvků ke štítku „Dagmar Žitníková“

Blatný ve sporu se zdravotními odbory. Záchranářům chce dát nižší odměny

17. března 2021 07:23

Zdravotničtí záchranáři by měli za práci při podzimní vlně epidemie koronaviru dostat odměnu 75 tisíc korun, stejně jako ostatní zdravotníci. Na Twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Odbory žádají odměnu 120 tisíc korun stejně jako loni na jaře, protože záchranáři nemají příplatky za práci s covidovými pacienty, řekla v ČT předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková.

Karanténa pro zdravotníky neexistuje, do práce musí chodit dál. Odměny zatím nedostali

23. září 2020 23:40

Další šíření koronaviru by mohlo znamenat i větší zatížení nemocnic, proto pro zdravotnický personál platí jiná pravidla karantén než pro jiné zaměstnance. Platí například, že pokud se dostali do kontaktu s člověkem s kororonavirem, ale nemají žádné příznaky, chodí dále do práce, musejí ovšem nosit respirátor. Co na to říkají odbory a nemocnice? Na to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové odpovídali předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger.

Odměny by měli dostat všichni zdravotníci, ne jen ti v první linii, říká Žitníková

3. června 2020 23:26

Mnoho nemocnic si v poslední době stěžovalo, že peněžní odměny, které jim měly být vyplaceny za službu v době pandemie, byly nižší, než se ministerstvo zdravotnictví zavázalo. Údajně měly maximální slibované částky navíc získat jen čtyři fakultní nemocnice z dvanácti. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové o tom hovořili ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a předsedkyně zdravotních a sociálních odborů Dagmar Žitníková.

reklama