Bob Murray kvůli nevhodnému chování odstoupil po 13 letech z funkce generálního manažera a viceprezidenta týmu NHL Anaheim Ducks. 66letý kanadský hokejový funkcionář zároveň uvedl, že nastoupí do léčebného programu kvůli závislosti na alkoholu.
Murray rezignoval několik hodin poté, co Ducks oznámili, že ho dočasně postavili mimo službu. Předtím kalifornský tým najal nezávislou právní firmu, aby prověřila obvinění, že Murray verbálně týral pracovníka klubu.
„Chci se omluvit všem, kteří byli nepříznivě ovlivněni mým chováním. Předsevzal jsem si, že udělám ve svém životě změny, a začnu tím, že zahájím léčebný program. Chci zlepšit svůj život pro dobro své rodiny a přátel,“ uvedl Murray v tiskovém prohlášení.
MS hokej 2024
Klub, jenž se za Murrayho chování omluvil, jmenoval do funkce generálního manažera dočasně Jeffa Solomona.
„Rozhodnutí Boba Murrayho podporujeme. Rozumíme, že kvůli osobním problémům potřebuje odpovídající léčbu a pomoc, ale v lize není pro takové chování místo. Děkujeme organizaci Ducks za pohotové a vhodné řešení nastalé situace. Liga i její kluby by měly poskytovat bezpečné pracovní prostředí,“ reagovalo vedení NHL.
Bývalý hráč NHL působil v Anaheimu od roku 2005 a s Ducks slavil v roce 2007 Stanley Cup. O rok později se stal Murray generálním manažerem a byl v této pozici třetí nejdéle sloužící v lize. V roce 2014 byl vyhlášen nejlepším generálním manažerem sezony.
NHL po Murrayho rezignaci uvedla, že obvinění z nevhodného chování bylo nahlášeno na její speciální telefonní linku, jež byla k tomuto účelu zřízena. V říjnu vedení soutěže potrestalo pokutou dva miliony dolarů Chicago Blackhawks za to, že nedostatečně v roce 2010 reagovalo na informaci o sexuálním napadení hráče Kylea Beache tehdejším videokoučem Bradem Aldrichem.
Skandál vedl k rezignaci generálního manažera Blackhawks Stana Bowmana a trenéra Floridy Joela Quennevillea, jenž byl v době událostí koučem Chicaga.