CNN Prima News dárce

dárce

Výpis příspěvků ke štítku „dárce“

Dárců krve je nedostatek. Pomoci přitom můžete druhým i své peněžence

27. prosince 2022 15:16

Mezi dárce krve patří především střední generace, mladé lidi je k tomu podle expertů potřeba dále motivovat. I když se ročně provede asi 400 tisíc odběrů, nemocnice hledají další dobrovolníky. Věnovat krev přitom může každý dospělý, pakliže splňuje několik podmínek – od vyhovujícího zdravotního stavu až po dodržení omezené četnosti příchodů. Dobrým skutkem je navíc možné si i přivydělat.

Není očkovaná, nemocnice nechce ženě provést transplantaci ledviny. Dárce mluví o vraždě

7. října 2021 12:43

Americkým Coloradem rezonuje případ těžce nemocné ženy. Život jí může zachránit jen transplantace ledviny. Dokonce už se našel i dárce. Jenže nemocnice odmítá operaci provést, dokud oba dva nebudou očkovaní. Ženě dokonce hrozí vyškrtnutím ze seznamu čekatelů. Zařízení argumentuje vysokou úmrtností na covid právě u pacientů po transplantaci.

Dodržel slovo. Peníze našetřené na protézu předal rodině, které bouře zničila dům

6. července 2021 22:32

Vlastní potřeby dal stranou a rozhodl se pomoci druhým. O štědrosti Vladimíra Würtherleho vás již CNN Prima NEWS informovala. Našetřených padesát tisíc korun na novou protézu nohy se muž rozhodl věnovat rodině, kterou zasáhla silná bouře ve Stebně na Lounsku. Příběh muže se štědrým srdcem pokračuje a CNN Prima NEWS je u toho.

Bouček po vyléčení z covidu daroval krevní plazmu. Podívejte se, jak proces probíhá

26. října 2020 10:52

Moderátor Libor Bouček se rozhodl po vyléčení z covidu darovat krevní plazmu. Ta podle odborníků pomáhá při léčbě nakažených touto nemocí. Ministerstvo zdravotnictví proto hledá lidi, kteří nemoc prodělali, a vyzývá je, aby přišli plazmu darovat. Přednostně jsou vhodní muži a ženy, kteří v minulosti nedostali transfuzi. U žen je navíc pro odběr lepší, pokud ještě nebyly těhotné. Jak proces probíhá, jsme sledovali přímo s Boučkem.