CNN Prima News deepfake

deepfake

Výpis příspěvků ke štítku „deepfake“

Falešná kapitulace Zelenského či Zemanův projev. Jak může deepfake ovlivňovat války?

2. dubna 2022 10:58

Aktuální konflikt na Ukrajině ukazuje, jak nebezpečné mohou být do budoucna nové metody hybridní a dezinformační války. Ruští hackeři se v březnu například pokusili demoralizovat ukrajinské jednotky zveřejněním deepfake videa, tedy uměle vytvořeného videa, na kterém prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj vyzýval své vojáky ke složení zbraní.

Falešný Babiš pomáhá Pirátům bojovat s dezinformacemi. Jde o kampaň Pravda bolí

27. ledna 2021 11:29

Falešné video s proslovem Andreje Babiše, které vypadá skoro jako skutečné? Žádný velký problém. Žijeme v době, kdy i slova politických špiček mohou být jen snůškou předem zmanipulovaných vět vytvořených moderními technologiemi. Ty jim dokáží vetknout i realistickou tvář. Tématu dezinformací se dlouhodobě věnuje europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti), která nedávno zahájila osvětovou kampaň „Pravda bolí“.

Kazma: Od videa se Zemanem jsme čekali víc. Ve světě ale nikoho moc nezajímá

27. ledna 2021 06:20

Lidé by neměli věřit všemu, co vidí na internetu. Někteří imitátoři se vydávají například za premiéra Andreje Babiše (ANO) nebo prezidenta Miloše Zemana. Většinou se jedná jen o satiru. Odborníci ale varují, že některá videa působí věrohodně a někdo by jejich obsah mohl vzít vážně. O takzvaných deepfake videích hovořil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové také influencer a moderátor Kamil Bartošek alias Kazma.