reklama

Demonstrace v USA pokračují, kvůli rabujícím skupinám platí ale zákaz vycházení

Osmým dnem pokračují protesty v USA, nesou se ale spíše v poklidném duchu. Demonstranti požadují zastavení policejní brutality. Situace ale využívají i rabující skupiny, proto v několika amerických městech platí zákaz vycházení, a to zejména v noci. Policie nyní zasahuje právě proti těm, kteří nařízení nerespektovali.

reklama

Úmrtí šestačtyřicetiletého Afroameričana Georga Floyda, který přišel o život minulý týden po brutálním zásahu policistů ve městě Minneapolis, spustilo lavinu demonstrací po celém světě. V USA ale manifestací využívají i organizované skupiny, které ve městech rabují. Z obav, že by výtržníci ve městech rabovali nadále, platí v desítkách amerických měst zákaz vycházení. Ve městě New York se nařízení prodloužilo i o několik hodin.

Demonstranti zatím v protestech nechtějí polevit, policejní brutalitu je podle nich potřeba zastavit. Protestujícím nahrává i fakt, že ve městě Atlanta došlo k použití slzného plynu ze strany policie. Prezident USA Donald Trump je připraven údajně do zmírnění situace zapojit armádu. V úterý také prohlásil, že je prezidentem práva a pořádku.

Přesto, že manifestace jsou v poklidné až radostné atmosféře, v americkém městě St. Luis došlo k zabití jednoho z příslušníků policie Davida Dorna. Soustrast vyjádřil i americký prezident na svém twitterovém účtu. „Ctíme naše policisty – snad více než kdy předtím,“ uvedl Trump.

Například v Los Angeles dochází k zatýkání převážně těch, kteří nerespektovali zákaz vycházení. Na místě uklidňuje situaci 1 000 příslušníků Národní gardy. Více o průběhu protestů v USA uvidíte v přiložené reportáži.

K tématu

Další hlavní zprávy

reklama
Policejní razie na ministerstvu a ve firmách, jde o dodávky respirátorů a roušek
Babiš jako strýček Skrblík. Piráti se diví milionům z Agrofertu pro premiéra
Při cestách do zahraničí je třeba uložit si číslo první pomoci, radí lékaři
reklama
reklama
V Botswaně záhadně umírají stovky slonů. Vědci netuší, co tragédii způsobilo

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Při rozhodování o eutanazii by pacient neměl být ovlivněný rodinou, řekl Bartoň
OKD přeruší od pátku těžbu ve všech dolech na Karvinsku, podíl nakažených je 20 procent
Začátek prázdnin v kinech: dvě nestárnoucí klasiky a karlovarská náhražka
Další články
reklama
reklama