Lékař Thomas Lyons prováděl u šesti dětí jednoduchý test zraku. Po dokončení si všiml, že všechny děti byly ve stresu, když měly podle kreseb určit, zda se dívají na obrázek chlapce, nebo dívky. Čtyři z nich dokonce odmítly slovo chlapec a dívka použít. Bály se, aby označením někoho neurazily.
Lékaře z australského Queenslandu zjištění velmi znepokojilo, píše web Daily Mail. „Tyto děti učitelé bez vědomí a souhlasu ředitelů nebo rodičů nabádají k tomu, že slovo chlapec či dívka má nějakou špatnou magii a jejich vyslovení by mohlo některým lidem ublížit,“ uvedl Lyons.
V momentě, kdy měly děti popisovat, zda vidí kresby zvířat, či lidí, byly pod vysokým tlakem. „Vidět, jak mají šestileté děti panický záchvat z použití slov pro určení pohlaví, je vážně znepokojující,“ pokračoval. Zjištění doktora Lyonse navíc přichází v době, kdy se ve společnosti diskutuje o používání genderově neutrálního jazyka.
Chtěla dokázat, že je dívka, pokusila se uříznout si penis
Například Australská národní univerzita v Canbeře svým zaměstnancům totiž sdělila, aby namísto slova matka používali označení gestační rodič. Změně označení se nevyhnuli ani otcové. Slovo otec má být nahrazeno oslovením nerodící rodič. Anglický výraz pro kojení – „breastfeeding“ (neboli krmení z prsu) má být naopak zaměněn za „chestfeeding“ (krmení z hrudi). Lékař Lyons ovšem lidi, kteří genderově neutrální jazyk nutí ostatním, nazývá fašisty.
Užívání genderově korektních označení v rodičovství nepodporují ani samotní rodiče transsexuálů. Míní, že je na jejich děti vyvíjen příliš velký tlak. Jedna matka uvedla, že její transsexuální dcera se ve čtyřech letech pokusila odříznout si vlastní penis, aby ostatním dětem dokázala, že není chlapec. „Většina dětí je se sebou spokojená. Vychovávat je ve světě bez slova chlapec nebo dívka a nechat je, aby se samy rozhodly, jak se budou nazývat, vytváří nadměrný tlak na jejich mysl,“ dodala.
Obhájci mateřství navíc prohlašují, že zbavování se pojmů jako matka či kojení, je formou misogynie (chorobná nenávist k ženám, pozn. red.). Tato slova totiž vycházejí ze zkušeností žen.