CNN Prima News diagnóza

diagnóza

Výpis příspěvků ke štítku „diagnóza“

Tříletý Tomášek trpí atypickým autismem. Doprava MHD je pro něj peklo, sám si vyrazil zuby

7. listopadu 2022 09:46

Samotné těhotenství s Tomáškem bylo pro jeho maminku Janu velmi náročné. Po děsivých diagnózách, kdy měli lékaři podezření na Downův či Edwardsův syndrom, přišel předčasný porod. I přes nelehký start do života se chlapeček začal učit základním dovednostem. Vše ale změnil rok 2022. Tomášek trpí atypickým autismem, ADHD a psychomotorickou retardací. Nejnáročnější je cestování v MHD, proto maminka prosí o pomoc veřejnost.

Změna lékaře odhalila krutou diagnózu. Pomoc dvouapůlleté Terezce nabídl i žokej Váňa

7. října 2022 14:53

Ještě v dubnu si dvouapůlletá Terezka hrála se svou čtyřletou sestřičkou Haničkou a ostatními dětmi na hřišti. Pak však přišla rána, po níž poslední měsíce tráví v nemocnici. Její maminka, která je samoživitelka, si totiž musela vyslechnout krutou diagnózu: dcera trpí akutní lymfoblastickou leukémií. Společně bojují, aby se z Terezky opět stala zdravá a usměvavá holčička. Do pomoci se neváhali zapojit ani vyhlášení žokejové včetně Josefa Váni staršího. A pomoci můžete i vy.

Štefan bojuje se zákeřnou ALS. Prognóza lékařů je špatná, rodina prosí o pomoc

14. srpna 2022 08:48

Štefan s manželkou Andreou prožívali šťastné období. Vychovávali dvě krásné holčičky, rekonstruovali nově pořízený byt a těšili se na společně prožitou budoucnost. Vše se ale změnilo v květnu letošního roku, kdy lékaři Štefanovi diagnostikovali ALS. Průběh nemoci je u něj velmi rychlý a účinná léčba neexistuje. Dnes už sám nezvládne téměř nic a Andrea o něj pečuje v domácím prostředí. Jejich blízcí založili sbírku, která jim má v těžké životní situaci pomoct.

Krutá diagnóza pro hokejovou legendu. I když na ALS není lék, Salming zůstává optimistou

10. srpna 2022 16:52

Slavnému švédskému hokejistovi Börjemu Salmingovi byla diagnostikována nevyléčitelná amyotrofická laterální skleróza (ALS). Jednasedmdesátiletý bývalý obránce to oznámil v prohlášení na sociálních sítích organizace zámořské NHL Toronta Maple Leafs, v jejímž dresu odehrál v 70. a 80. letech šestnáct sezon. Stejnou nemocí trpěli například expremiér Stanislav Gross nebo fobalista Marián Čišovský.

Kuba tragicky ztratil rodiče. Když našel štěstí v manželce a dcerce, přišla krutá rána

10. srpna 2022 14:20

Osud ke Kubovi nebyl milostivý. V mladí to byl právě on, kdo našel svou maminku oběšenou v bytě. O pár let později se pak do poslední chvíle staral o tatínka, který bojoval se závažnou nemocí. I přes kruté rány se těšil ze života: našel milovanou manželku Odettu a společně na svět přivedli dceru Beatrix. Chvíle štěstí však zničila rakovina kůže, Kubovi zbýval rok života.

Nelítostný boj s časem. Těhotné ženě dali lékaři den života, chce ještě porodit a vdát se

6. srpna 2022 08:16

Zoufalý boj s časem svádí 40letá Britka. Těhotné matce pěti dětí oznámili lékaři děsivou zprávu — zbývá jí posledních 24 hodin života. Žena i po více než měsíci ale stále žije a věří, že by se mohla ještě uzdravit. Kupředu ji ženou i dvě přání. Hodlá se vdát a přivést na svět dítě, které nosí ve svém břiše.

Tisíce Čechů trápí postcovidový syndrom. Do práce nemohou, na podporu často nemají nárok

6. července 2022 21:17

Neprodloužená neschopenka, bez nároku na invalidní důchod. To jsou verdikty, se kterými si setkávají lidé s postcovidovým syndromem. Tuto diagnózu si od začátku pandemie vyslechly desetitisíce Čechů. Tisíce z nich i dlouho po prodělání covidu trápí dušnost, nepřekonatelná únava, nespavost nebo porucha paměti. Do práce se vrátit nemohou a dostat nějakou podporu od státu je náročné nebo zcela nemožné.