CNN Prima News diktatura

diktatura

Výpis příspěvků ke štítku „diktatura“

Itálii poprvé povede žena. Meloniová má fašistickou minulost, obdivuje Orbána i fantasy

26. září 2022 13:40

Itálii s největší pravděpodobností poprvé v historii povede žena. Lídryně strany Bratři Itálie Giorgia Meloniová ovládla volební klání s více než 26 procenty odevzdaných hlasů a společně se svými pravicovými spojenci míří k sestavení vlády. Zahraniční média a experti ovšem upozorňují, že jde o velmi kontroverzní postavu. Bratři Itálie jsou považováni za krajně pravicovou stranu, která byla založena příznivci diktátora Benita Mussoliniho. Sama Meloniová za sebou má minulost ve fašistické organizaci.

Trump se před ní ztrapnil, Reagana rozesmála. Alžběta zažila na trůnu 14 prezidentů USA

9. září 2022 17:27

Zatímco exprezident USA Barack Obama ještě nebyl ani na světě, Alžběta II. se už osobně znala s několika jeho předchůdci v prezidentské funkci. Britská královna v počtu let strávených v čele země hravě strčila do kapsy jiné světové rekordmany. Rovnat se jí v tomto ohledu nemohl ani kubánský vůdce Fidel Castro, který byl u moci téměř půl století.

Ferjenčík: Nejsme diktátoři jako Babiš. Koalice nás u obviněných z Dozimetru přehlasovala

24. června 2022 22:46

Jakou nese pirátská strana odpovědnost v kauze Dozimetr? Na tom se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS neshodli bývalý poslanec Mikuláš Ferjenčík (Piráti) a poslanec ANO Patrik Nacher. „Nejsme diktátoři jako Andrej Babiš. Koalice nás u dnes obviněných přehlasovala,“ vzkázal Ferjenčík. Nacher však tvrdí, že si Piráti měli bouchnout do stolu.

Бывший советник Трампа: Путин старомодный диктатор. Ошибки Запада и чем разочаровали немцы

29. května 2022 14:59

Если бы Трамп был у власти, то хотел бы быть в хороших отношениях с Путиным, но действовал бы жестко. Так считает советник Трампа по национальной безопасности Роберт Чарльз О'Брайен, который в эксклюзивном интервью поделился с CNN Prima NEWS оценкой шагов Байдена и отношения Германии к войне на Украине.

Putin je šílenec a diktátor. Válka na Ukrajině má všechny prvky terorismu, říká Kňažko

3. března 2022 00:06

Umírají civilisté, ženy i děti. Je to válka, která má všechny prvky terorismu. Uvedl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý slovenský ministr zahraničí Milan Kňažko. „Neplatí tu žádné vojenské analýzy. Je evidentní, že máme co do činění se šílencem,“ upozornil Kňažko na počínání ruského prezidenta Vladimira Putina.

Do Běloruska se vrací stalinismus, varuje spisovatelka Radka Denemarková

20. prosince 2021 06:27

Vysoké tresty 18, 16, 15 a 14 let vynesl minulý týden běloruský soud nad obviněnými, kteří loni podpořili demonstrace opozice. Nejvyšší trest dostal Sjarhej Cichanouski, manžel prezidentské kandidátky Svjatlany Cichanouské. „Lukašenko propojuje stalinistické metody se současným světem,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS česká spisovatelka Radka Denemarková. Lidskoprávní aktivistka, která mimo jiné spolupracuje s čínským disentem a uvězněnému Cichanouskému poslala za mříže podpůrný dopis.