CNN Prima News diktatura

diktatura

Výpis příspěvků ke štítku „diktatura“

Biden nazval čínského prezidenta diktátorem. Je to politická manipulace, reagoval Peking

Aktualizováno

Americký prezident Joe Biden krátce po společném jednání v Kalifornii nazval čínskou hlavu státu Si Ťin-pchinga diktátorem. Informovaly o tom ve čtvrtek agentura Reuters a stanice CNN. Peking to označil za extrémně chybné tvrzení a nezodpovědnou politickou manipulaci. Podle vyjádření šéfa Bílého domu na platformě X státníci v jednáních „učinili pokrok“.

Pomalá železniční pevnost dynastie Kimů. Vlak diktátorů nabízí ochranu i luxus

Starý zelený vlak s až dvaceti vagóny, který kvůli jeho pancéřování jen tak něco nezastaví. Řeč je o železniční soupravě, kterou podle všeho už desítky let využívá diktátorská dynastie Kimů ze Severní Koreje. Tímto vlakem právě nyní přicestoval současný vládce KLDR Kim Čong-un do Ruska. Oblíbený dopravní prostředek Kimů nabízí nejen ochranu, ale údajně i mimořádný luxus.

Africký Hitler, řezník z Kampaly a poslední skotský král. Před 20 lety zemřel Idi Amin

Od smrti bývalého prezidenta Ugandy Idiho Amina uběhlo 20 let. Nelítostný diktátor, který si za svou vládu vysloužil přezdívky jako řezník z Kampaly, africký Hitler či poslední skotský král, byl u moci mezi roky 1971 až 1979. Podle odhadů je odpovědný za smrt nejméně 300 tisíc lidí, což z něj činí jednoho z nejhorších diktátorů 20. století. Kromě mimořádné krutosti byl Amin známý také podporou různých teroristických skupin, totální likvidací indické komunity v Ugandě či rozpoutáním válečného konfliktu se sousední Tanzánií. Zemřel v saúdskoarabském exilu v roce 2003.

Hádka o balíček: Vondra vyzval Konečnou k sázce. Zdechovský nazval Babiše diktátorem

Výnos z windfall tax, tedy z daně z neočekávaných zisků, nebude vyšší než 30 miliard, uvedla europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM) ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS nazvaném České zájmy v Evropě. Vsadím se, že to bude alespoň dvojnásobek, kontroval europoslanec ODS Alexandr Vondra. Europoslanec Ondřeje Knotek (ANO) uvedl, že vláda uchvátila moc jen proto, aby nevládl Andrej Babiš, načež člen Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) označil lídra hnutí ANO za diktátora. Konsolidační balíček je podle europoslankyně Markéty Gregorové (Piráti) nutný, ale nepopulární krok. Zdrojem problémů ČR je podle člena Evropského parlamentu Ivana Davida (SPD) současná vláda.

Černochová jako Biľak? Podlý útok. Jste strana přátel diktátora, opřeli se poslanci do SPD

SPD nezná historii. To, co říká o obranné smlouvě, jsou nesmysly. Neumí nic jiného než podle útočit. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl poslanec Pavel Žáček (ODS). Reagoval tak na slova členů hnutí ve Sněmovně, kde zaznělo, že ministryně obrany Jana Černochová (ODS) je jako novodobý Vasil Biľak. Ondřej Lochman (STAN) na účet SPD doplnil, že má pocit, že je „spíše Stranou přátel diktátora, než Svobody a přímé demokracie“. Radek Koten z SPD naopak kritizoval vládu za obrannou smlouvu s USA.

Je za diktátorů líp? Studie ukazuje, jak tyrani lidem lžou o jejich životní úrovni

Zlatí komunisti, za nich měli všichni práci a mohli si dovolit byt. Takto nostalgicky někdy Češi hodnotí éru před listopadem 1989. Nemusí jít nutně o ztrátu paměti v tom, jak nízkou životní úroveň státy někdejšího sovětského bloku měly. Totalitní režimy totiž o ekonomické prosperitě jimi ovládaných zemí lžou. A tím víc, čím utuženější zřízení tyto země mají.

Itálii poprvé povede žena. Meloniová má fašistickou minulost, obdivuje Orbána i fantasy

Itálii s největší pravděpodobností poprvé v historii povede žena. Lídryně strany Bratři Itálie Giorgia Meloniová ovládla volební klání s více než 26 procenty odevzdaných hlasů a společně se svými pravicovými spojenci míří k sestavení vlády. Zahraniční média a experti ovšem upozorňují, že jde o velmi kontroverzní postavu. Bratři Itálie jsou považováni za krajně pravicovou stranu, která byla založena příznivci diktátora Benita Mussoliniho. Sama Meloniová za sebou má minulost ve fašistické organizaci.

Trump se před ní ztrapnil, Reagana rozesmála. Alžběta zažila na trůnu 14 prezidentů USA

Zatímco exprezident USA Barack Obama ještě nebyl ani na světě, Alžběta II. se už osobně znala s několika jeho předchůdci v prezidentské funkci. Britská královna v počtu let strávených v čele země hravě strčila do kapsy jiné světové rekordmany. Rovnat se jí v tomto ohledu nemohl ani kubánský vůdce Fidel Castro, který byl u moci téměř půl století.

Бывший советник Трампа: Путин старомодный диктатор. Ошибки Запада и чем разочаровали немцы

Если бы Трамп был у власти, то хотел бы быть в хороших отношениях с Путиным, но действовал бы жестко. Так считает советник Трампа по национальной безопасности Роберт Чарльз О'Брайен, который в эксклюзивном интервью поделился с CNN Prima NEWS оценкой шагов Байдена и отношения Германии к войне на Украине.