reklama

DÍL 41.: Hledáme domov Dulíkovi, Rokymu a Jendovi

CHCETE SOUTĚŽIT? Stačí kliknout a nahrát fotku vašeho mazlíčka, jak si užívá léto!

reklama

CHCETE SOUTĚŽIT? Stačí kliknout a nahrát fotku vašeho mazlíčka, jak si užívá léto!

Jeníček, krásný, roztomilý kříženec malé velikosti, 7 kg, cca 5 let. Spolu s maminkou Mařenkou jsme žili uvnitř, leželi na gauči. Pak jsme se stali nechtěným dědictvím, skončili na ulici. Než jse dostali do stejného útulku, Mařenka prozatím našla domov.  V útulku trpěl, plakal, všechny ty ztráty pro něho byly velký šok. Nyní čeká v dočasné péči a doufá, že najdu již trvalý domov. 
Moc hodný, mazlivý, poslušný, aktivní. Hygienické návyky má 100%, neničí. Na vodítku umí, časem by mohl chodit i bez něj. Manipulaci snese krásně. A autě je hodný. Má rád pejsky a děti. Prostě ideální pejsek. 

Domov pouze uvnitř jako mazlík (ne kotec, bouda, celé dny sám na zahradě). Když má radost, je upovídaný.
Krevní testy má v pořádku, zoubky také. Je kastrovaný, čipovaný, odčervený, odblešený, jedno přeočkování ho čeká.

Kontakt: 776 666 258

Psí senioři v nouzi, z.s., Chrást (okres Nymburk, cca 30 km od Prahy). Podepisuje se smlouva a platí poplatek.

Předpokládáme, že milovníkům zvířat neunikla informace, že ohňostroj odpalovaný z Letné byl letos naposledy. Bude totiž nahrazen takzvaným videomappingem, který ušetří zvířata v Praze zbytečného vyděšení a v některých krajních případech i smrti.

Navíc to vypadá, že to nebude jediná regulace pyrotechniky ve městě. Nezbývá, než doufat, že se zvířatům ve velkoměstě alespoň v tomto případě ještě o něco víc uleví. Více v článku ZDE.

Dulík je už 5 let v útulku. To snad není možné přeci, pět let opuštěný, pět let v kleci ! Ztracená léta, život utíká, nikdo si nevzal dosud Dulíka. Tak krásný hafík, co lásku umí dát, nezaslouží si další roky v kotci stát. Člověče bláhový, copak jsi slepý, Dulík chce žít a zatím tu dřepí ! Parťák do nepohody, věrný kamarád, nenech ho tady déle stát. Jen k malým dětem ne raději, ale kvůli tomu neber mu naději. Dulík ti vrátí tvojí dobrotu, hlídat ti bude rodinu vzorně u plotu. Pět let čekání, jen si to zkus člověče, v kleci se čas táhne na svobodě uteče.
(Tuhle básničku pro Dulíka složila Věra Mija Čechová)

Útulek Zlín

Kontakt: 577 244 44

Roky se do útulku Toulavé Tlapky, z.z. dostal proto, že v jiném útulku zaútočil na dobrovolnici. Víme, že ho původní majitel do útulku dal prý pro časté útěky a rovněž napadení. Rocky však není žádný agresor, je lehce nejistý, neměl nastavené hranice a lidé kolem něj mu prostě nerozuměli. Proto ztrácel pevnou půdu pod nohama a když podlehl stresu, tak zřejmě zaútočil. Nicméně za celou dobu co je u nás, se nic takového nestalo a na Rockym je vidět, že jenom potřebuje mít pravidla a autoritativního člověka, který přesně ví co dělá. Pak i Rocky ví, co má dělat.

Věk 2,5 roku, kříženec německého ovčáka a šarpej, váha 40 kg, do zkušených rukou. Potřebuje autoritu se zkušenostmi. Může i do bytu i na zhradu. Hledá člověka, který s ním bude chtít pracovat a bude ochoten přesně dodržet pravidla bezpečnosti a výchovy, co mu řeknou v útulku. 
Může k vychovaném vyrovnanému psovi, který nevyvolává rvačky. Zatím se nehodí  kdětem, může se to změnit.

Kotnakt: 776 083 090

Toulavé Tlapky, z.s.

Tagy:
Sparta dál nahání zakletou Ligu mistrů. Kudy podle klubové ikony vede cesta přes Monako?
Fotbal

Sparta dál nahání zakletou Ligu mistrů. Kudy podle klubové ikony vede cesta přes Monako?

Marné snažení Sparty Praha o dobytí slavné Ligy mistrů by už vydalo na několikasetstránkový román. Fotbalový klub z Letné si klubovou soutěž, která znamená obří prestiž i zisk pro kasu, zahrál naposledy v sezoně 2005–⁠2006. V tomto ročníku už zvládl v předkole první krok, když vyřadil Rapid Vídeň. Teď – napřed doma – zkusí zaskočit Monako. „Opravdu těžký los,“ říká sparťanská ikona Václav Němeček.

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi

Internet zaplavily vtipy na účet předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Ten totiž minulý týden v jednom ze svých videí řekl, že si pamatuje, jak se s judistou Lukášem Krpálkem pral v mladších žácích. Sám totiž tento sport do svých 18 let dělal. Jenže nic takového se stát nemohlo. Z Bartoše si udělal legraci i někdejší ministr financí a vášnivý tenista Miroslav Kalousek.

Zmizel šéf organizace, která pomáhá uprchlým Bělorusům. Šel si zaběhat a už se nevrátil

V Kyjevě v pondělí zmizel šéf nevládní organizace Běloruský dům na Ukrajině, která pomáhá Bělorusům prchajícím před represemi ze své vlasti. S odvoláním na samotnou organizaci o tom informují ukrajinská, ruská i běloruská média. Ukrajinská policie podle agentury Reuters potvrdila nahlášené zmizení. Podle Běloruského domu na Ukrajině si šel Vital Šišov ráno pravděpodobně zaběhat a už se nevrátil. Na telefonu je nedostupný.

Tak končí případy sebevražd. Nahrávka zachytila vyhrožování běloruské běžkyni

Na YouTube se dostala zvuková nahrávka, která údajně zachycuje výměnu názorů mezi běloruskou běžkyní Kryscinou Cimanouskou a dvěma sportovními funkcionáři – šéftrenérem národního týmu Jurijem Mojsevičem a zástupcem ředitele Běloruského republikového tréninkového centra pro lehkou atletiku Arturem Šumakem. Nahrávka je zjevně součástí rozhovoru, v němž oba muži dohánějí sportovkyni k slzám a snaží se ji přesvědčit, aby se vzdala účasti na olympiádě a vrátila se domů.

reklama

Domácí zpravodajství

Počítače i obědy pro děti zdarma, méně memorování: Jak chtějí strany změnit školství

Zlepšíme školství. V předvolebních programech to slibují snad všechny strany (kromě ANO, Babišovo hnutí zatím program do sněmovních voleb nepředstavilo). Jak to chtějí partaje udělat? KSČM láká na obědy pro děti zdarma, ČSSD by bezplatně rozdávala počítače a tablety, koalice Spolu chce reformovat vzdělávací programy. Co dalšího by politici chtěli prosadit?

reklama