reklama

DÍL 41.: Hledáme domov Dulíkovi, Rokymu a Jendovi

CHCETE SOUTĚŽIT? Stačí kliknout a nahrát fotku vašeho mazlíčka, jak si užívá léto!

reklama

CHCETE SOUTĚŽIT? Stačí kliknout a nahrát fotku vašeho mazlíčka, jak si užívá léto!

Jeníček, krásný, roztomilý kříženec malé velikosti, 7 kg, cca 5 let. Spolu s maminkou Mařenkou jsme žili uvnitř, leželi na gauči. Pak jsme se stali nechtěným dědictvím, skončili na ulici. Než jse dostali do stejného útulku, Mařenka prozatím našla domov.  V útulku trpěl, plakal, všechny ty ztráty pro něho byly velký šok. Nyní čeká v dočasné péči a doufá, že najdu již trvalý domov. 
Moc hodný, mazlivý, poslušný, aktivní. Hygienické návyky má 100%, neničí. Na vodítku umí, časem by mohl chodit i bez něj. Manipulaci snese krásně. A autě je hodný. Má rád pejsky a děti. Prostě ideální pejsek. 

Domov pouze uvnitř jako mazlík (ne kotec, bouda, celé dny sám na zahradě). Když má radost, je upovídaný.
Krevní testy má v pořádku, zoubky také. Je kastrovaný, čipovaný, odčervený, odblešený, jedno přeočkování ho čeká.

Kontakt: 776 666 258

Psí senioři v nouzi, z.s., Chrást (okres Nymburk, cca 30 km od Prahy). Podepisuje se smlouva a platí poplatek.

Předpokládáme, že milovníkům zvířat neunikla informace, že ohňostroj odpalovaný z Letné byl letos naposledy. Bude totiž nahrazen takzvaným videomappingem, který ušetří zvířata v Praze zbytečného vyděšení a v některých krajních případech i smrti.

Navíc to vypadá, že to nebude jediná regulace pyrotechniky ve městě. Nezbývá, než doufat, že se zvířatům ve velkoměstě alespoň v tomto případě ještě o něco víc uleví. Více v článku ZDE.

Dulík je už 5 let v útulku. To snad není možné přeci, pět let opuštěný, pět let v kleci ! Ztracená léta, život utíká, nikdo si nevzal dosud Dulíka. Tak krásný hafík, co lásku umí dát, nezaslouží si další roky v kotci stát. Člověče bláhový, copak jsi slepý, Dulík chce žít a zatím tu dřepí ! Parťák do nepohody, věrný kamarád, nenech ho tady déle stát. Jen k malým dětem ne raději, ale kvůli tomu neber mu naději. Dulík ti vrátí tvojí dobrotu, hlídat ti bude rodinu vzorně u plotu. Pět let čekání, jen si to zkus člověče, v kleci se čas táhne na svobodě uteče.
(Tuhle básničku pro Dulíka složila Věra Mija Čechová)

Útulek Zlín

Kontakt: 577 244 44

Roky se do útulku Toulavé Tlapky, z.z. dostal proto, že v jiném útulku zaútočil na dobrovolnici. Víme, že ho původní majitel do útulku dal prý pro časté útěky a rovněž napadení. Rocky však není žádný agresor, je lehce nejistý, neměl nastavené hranice a lidé kolem něj mu prostě nerozuměli. Proto ztrácel pevnou půdu pod nohama a když podlehl stresu, tak zřejmě zaútočil. Nicméně za celou dobu co je u nás, se nic takového nestalo a na Rockym je vidět, že jenom potřebuje mít pravidla a autoritativního člověka, který přesně ví co dělá. Pak i Rocky ví, co má dělat.

Věk 2,5 roku, kříženec německého ovčáka a šarpej, váha 40 kg, do zkušených rukou. Potřebuje autoritu se zkušenostmi. Může i do bytu i na zhradu. Hledá člověka, který s ním bude chtít pracovat a bude ochoten přesně dodržet pravidla bezpečnosti a výchovy, co mu řeknou v útulku. 
Může k vychovaném vyrovnanému psovi, který nevyvolává rvačky. Zatím se nehodí  kdětem, může se to změnit.

Kotnakt: 776 083 090

Toulavé Tlapky, z.s.

Tagy:

Hlavní zprávy

Číňané chtějí údajně prodat půlku Slavie. Znamenalo by to konec pro Tvrdíka?
Fotbal

Číňané chtějí údajně prodat půlku Slavie. Znamenalo by to konec pro Tvrdíka?

Čínská společnost CITIC Group údajně zvažuje, že prodá 50 procent akcií fotbalové Slavie, u které je v současnosti společně s další čínskou firmou Sinobo Group většinovým vlastníkem. S informací přišel server Blesk.cz. Rozhodnuto by mohlo být během dvou až tří měsíců. Pro šéfa sešívaných Jaroslava Tvrdíka by prodej mohl znamenat, že skončí ve své funkci.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Rozloučení s režisérem Hanušem. Po smrti se usmíval jako na předávání cen, popisuje vdova

Režisér seriálu Život na zámku Jaroslav Hanuš byl se svou smrtí smířen a bylo to na něm vidět i poté, co zemřel. Prozradila to jeho manželka Klára Gočárová. Ještě předtím, než ho odvezla pohřební služba, Gočárová manžela umyla, oblékla do svátečního a uložila do postele, kde se prý usmíval. „Člověk, když ho viděl, měl pocit, že je na předávání cen TýTý,“ řekla Hanušova žena.

Tati, proč si nemůžu jít hrát ven, když je mi dobře? Děti nechápou nutnost karantény

Čtrnáctidenní karanténa může být v případě nakažení covidem dlouhá pro každého z nás, ještě delší a nepochopitelnější je ale pro ty nejmenší děti –⁠ zvlášť, pokud se cítí naprosto zdravě. Své o tom ví malý Jáchym z Prahy, který si v posledních týdnech prošel nákazou koronavirem. Redakci CNN Prima NEWS se se zkušeností svěřil jeho otec.

Nechceme Hřiba znovu primátorem, volá část Pirátů. Lidé se nám smějí za digitalizaci

Ani ne za rok (v říjnu 2022) čekají Česko další volby. Tentokrát půjde o komunální volby do obecních zastupitelstev, v nichž se volí i vedení Prahy, a bude se tak rozhodovat i o novém primátorovi. Piráti už na začátku prosince rozjeli debatu, zda by měl být znovu jejich lídrem současný primátor Zdeněk Hřib. Třetina straníků, kteří hlasovali, je proti a vyčítá mu nedostatečné plnění pirátského programu –⁠ především v oblasti dopravy a IT. Zda nakonec Hřib skutečně kandidátem Pirátů na primátora bude, se definitivně rozhodne do Vánoc.

reklama

Domácí zpravodajství

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně

Ve sporu mezi Ruskem a Ukrajinou má Česká republika podle místopředsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Koláře (TOP 09) jasně přidělenou stranu. „Česko si nemusí vybírat, máme vybráno. Jsme součástí NATO a Evropské unie (EU). Není to o tom, že si budeme házet kostkou a říkat, ke komu se přikloníme,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum

Pozitivní motivace k očkování příliš nefunguje, proto mnohé země plánují povinné očkování, řekl poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka. Reagoval tak na záměr budoucí vlády zrušit vyhlášku o povinné vakcinaci. Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková ale tento krok obhajuje – společnost podle ní není na plošné očkování připravena, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama