Děs na škole: Petře nalili savo do lahve, ze které se napila. Šikanu ředitelka odmítá

Celé Slovensko šokoval případ, kdy na základní škole někdo nalil žákyni šesté třídy do pití Savo. Dívka se z láhve po hodině tělesné výchovy dokonce napila. Naštěstí ale rychle poznala, že něco není v pořádku. Podle informací TV JOJ měla být v kolektivu teprve rok. Psycholožka upozornila, že podobné chování je daleko za čárou. Ředitelka rázně odmítla nařčení, že se jedná o šikanu.

Po hodině tělocviku se děti vrátily do třídy. Dvanáctiletá školačka se napila ze své lahve, ve které měla vodu. Všechnu ale vyplivla. Třídní učitelka k láhvi přičichla a ucítila Savo. Jak se tam chemikálie dostala, vedení školy netuší. Prostředky, které používá uklízečka, jsou v zamčené místnosti a děti do ní přístup nemají.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Brutální napadení školáka v Ostravě: Spolužáci si útok natáčeli, nepomohl nikdo

„Policie v Bánské Bystrici přijala trestní oznámení ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu,“ řekla pro TV JOJ policejní mluvčí Mária Faktániová. „Tento případ je v řešení policie, proto se k němu do skončení nebudu vyjadřovat,“ upřesnila ředitelka školy.

Školačku převezli do Dětské fakultní nemocnice. Podle lékařů je ve stabilizovaném stavu mimo ohrožení života. „ORL vyšetření nepotvrdilo poleptání sliznic. Pro vyloučení poškození trávicího traktu musí podstoupit gastroenterologické vyšetření,“ doplnila mluvčí nemocnice Jana Petríková. Podle webu cas.sk už je 11letá Petra doma.

Mohlo jít o nepovedený žert jednoho ze spolužáků. Panuje ale podezření, že se jedná o šikanu. Dívka školu navštěvovala rok. „Toto jednání je daleko za čárou. Přestává veškerá legrace, protože taková děvčata si už uvědomují, co obsahuje chemikálie a že může vážně poškodit zdraví – dokonce až způsobit smrt,“ varovala psycholožka Darina Hrabovská.

Ředitelka šikanu rázně odmítla

Škola popírá, že by dívku někdo ze žáků šikanoval. „V žádném případě, tyto informace dementuji, protože u nás pracuje podpůrný tým a šikana na naší škole vůbec nefunguje,“ bránila se ředitelka. „V základních školách ve zřizovatelské působnosti města Banská Bystrice se šikana v žádném případě netoleruje. I při nejmenším náznaku každý ředitel okamžitě koná a situaci řeší,“ upřesnil Miroslav Strelec z tamního městského úřadu.

Podle psycholožky je třeba k incidentu přistupovat citlivě. Škola by měla spolupracovat s policií a přijmout opatření. „Můžou se jen snažit o to získat nějak pozornost nebo členství ve skupině vrstevníků, ale myslím si, že by bylo dobré udělat psychologický profil těm, co to provedli, jestli nepotřebují s něčím pomoct, a potom to potrestání samozřejmě ano, aby se tam do budoucna něco vážného nestalo,“ uzavřela psycholožka Hrabovská.

Tagy: