CNN Prima News dodržování opatření

dodržování opatření

Výpis příspěvků ke štítku „dodržování opatření“

Hygienici zavřeli na Plzeňsku kvůli koronaviru tři tábory. Ohnisko vzniklo i v klubech

12. července 2021 13:08

Tři letní tábory uzavřeli v jednom týdnu kvůli koronavirové nákaze hygienici v Plzeňském kraji. Počet nakažených na jednotlivých táborech nebyl velký, celý tábor ale šel do karantény a hygienici ho rozpustili. Nemoc se v Plzeňském kraji opět výrazněji šíří, zhruba 60 procent nově nakažených jsou mladí lidé mezi 15 a 29 lety, řekl v pondělí ředitel Krajské hygienické stanice v Plzni Michal Bartoš. V přepočtu lidí nakažených za posledních sedm dní na 100 tisíc obyvatel je na tom Plzeň a okolí nejhůř z celé republiky.

Lidé zůstali na náplavce i po zákazu vycházení. Popíjeli alkohol, zasahovala policie

31. března 2021 17:59
Aktualizováno

Na některých místech v Česku ukazovaly ve středu teploměry až 25 stupňů a sluníčko znovu lákalo lidi ven. Stovky se jich opět sešly na pražské náplavce nebo na Letné. Na nábřeží ale lidé zůstali i po zákazu vycházení. Neměli roušky, nedodržovali rozestupy a popíjeli alkohol. Zasahovala tam policie, která je vyzývala k odchodu.

Do kontrol se zapojí armáda, rozhodla vláda. Od úterý pomůže policii na 4000 vojáků

1. března 2021 18:50
Aktualizováno

Vláda rozhodla o nasazení až 5000 vojáků a 300 celníků na pomoc policii v souvislosti s epidemií koronaviru. Za úkol budou mít vypomáhat policii při bezpečnostních kontrolách zpřísněných protiepidemických opatření, která platí od pondělí. Od úterý se do kontrol zatím zapojí 3834 vojáků a 270 celníků, informovalo ministerstvo vnitra na Twitteru.

Klaus: Jsem občansky neposlušný a postrkávám svět dál. Vakcína je zkvašená

13. ledna 2021 19:57

Snažím se postrkávat svět dál, prohlásil v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS bývalý český prezident Václav Klaus, který nesouhlasí s očkováním proti koronaviru. Několikrát také porušil vládní nařízení, naposledy v úterý, kdy strávil přibližně hodinu v restauraci, která má být zavřená. Klaus také řekl, že své protesty dělá formu občanské neposlušnosti.

Kopou hroby nebo dělají kliky. Indonésané bez roušek mohou přijmout alternativní trest

5. prosince 2020 05:31

Nechtěli platit pokutu, tak museli dělat kliky. Dva mladíky v indonéském městě Banda Aceh tímto způsobem policisté potrestali dva muže, kteří na ulici neměli nasazenou roušku. Lidem v této asijské zemi hrozí za tento prohřešek i další neobvyklé tresty – musí kopat hroby nebo ležet půl hodiny na přímém slunci. Úřady si slibují, že tyto tresty přimějí viníky, aby si uvědomili, jak moc je koronavirus nebezpečný.

Praha: Nenošení roušek, pití alkoholu na veřejnosti. Strážníci rozdali stovky pokut

3. prosince 2020 17:38

Strážníci pražské městské policie (MPP) řešili v listopadu 8 920 případů porušení nařízení proti šíření nemoci COVID-19. Na místě uložili 901 pokut v celkové výši 342 000 korun. Správním orgánům oznámili 337 případů a zbytek vyřešili domluvou. Strážníci řešili mimo jiné porušení nošení roušek nebo konzumace alkoholu na veřejnosti, uvedl ředitel MPP Eduard Šuster.

Za to, že šli v noci ven, dostali lidé pokutu 10 tisíc. Potvrzení z práce vše ulehčí

29. října 2020 22:25

Podle ředitele Městské policie Ostrava Miroslava Plačka potvrzení o tom, že jde člověk v noci z práce nebo do práce, není povinné. Pouze urychlí a usnadní projednání celé záležitosti, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Noční zákaz vycházení po 21. hodině v Česku platí od středy a v Ostravě strážníci na státní svátek řešili pouze pět případů, kdy lidé vládní opatření nedodrželi.

Babiš: Faltýnkova cesta do Španělska se mi nelíbí a není to dobrý příklad pro lidi

29. října 2020 14:43

Andrej Babiš (ANO) není spokojený s tím, že předseda jeho poslanců Jaroslav Faltýnek (ANO) vyrazil do Španělska. Odjel poté, co došlo ke zveřejnění fotografií Faltýnka s Romanem Prymulou, jak vycházejí z vyšehradské restaurace bez roušek, a to v době, kdy pro ostatní občany jsou restaurace uzavřené, roušky v blízkém kontaktu cizích lidí povinné a premiér vyzývá lidi, aby zůstali doma.