reklama
CNN Prima News dodržování opatření

dodržování opatření

Výpis příspěvků ke štítku „dodržování opatření“

Hygienici zavřeli na Plzeňsku kvůli koronaviru tři tábory. Ohnisko vzniklo i v klubech

Tři letní tábory uzavřeli v jednom týdnu kvůli koronavirové nákaze hygienici v Plzeňském kraji. Počet nakažených na jednotlivých táborech nebyl velký, celý tábor ale šel do karantény a hygienici ho rozpustili. Nemoc se v Plzeňském kraji opět výrazněji šíří, zhruba 60 procent nově nakažených jsou mladí lidé mezi 15 a 29 lety, řekl v pondělí ředitel Krajské hygienické stanice v Plzni Michal Bartoš. V přepočtu lidí nakažených za posledních sedm dní na 100 tisíc obyvatel je na tom Plzeň a okolí nejhůř z celé republiky.

Do kontrol se zapojí armáda, rozhodla vláda. Od úterý pomůže policii na 4000 vojáků

Aktualizováno

Vláda rozhodla o nasazení až 5000 vojáků a 300 celníků na pomoc policii v souvislosti s epidemií koronaviru. Za úkol budou mít vypomáhat policii při bezpečnostních kontrolách zpřísněných protiepidemických opatření, která platí od pondělí. Od úterý se do kontrol zatím zapojí 3834 vojáků a 270 celníků, informovalo ministerstvo vnitra na Twitteru.

Klaus: Jsem občansky neposlušný a postrkávám svět dál. Vakcína je zkvašená

Snažím se postrkávat svět dál, prohlásil v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS bývalý český prezident Václav Klaus, který nesouhlasí s očkováním proti koronaviru. Několikrát také porušil vládní nařízení, naposledy v úterý, kdy strávil přibližně hodinu v restauraci, která má být zavřená. Klaus také řekl, že své protesty dělá formu občanské neposlušnosti.

Kopou hroby nebo dělají kliky. Indonésané bez roušek mohou přijmout alternativní trest

Nechtěli platit pokutu, tak museli dělat kliky. Dva mladíky v indonéském městě Banda Aceh tímto způsobem policisté potrestali dva muže, kteří na ulici neměli nasazenou roušku. Lidem v této asijské zemi hrozí za tento prohřešek i další neobvyklé tresty – musí kopat hroby nebo ležet půl hodiny na přímém slunci. Úřady si slibují, že tyto tresty přimějí viníky, aby si uvědomili, jak moc je koronavirus nebezpečný.

Praha: Nenošení roušek, pití alkoholu na veřejnosti. Strážníci rozdali stovky pokut

Strážníci pražské městské policie (MPP) řešili v listopadu 8 920 případů porušení nařízení proti šíření nemoci COVID-19. Na místě uložili 901 pokut v celkové výši 342 000 korun. Správním orgánům oznámili 337 případů a zbytek vyřešili domluvou. Strážníci řešili mimo jiné porušení nošení roušek nebo konzumace alkoholu na veřejnosti, uvedl ředitel MPP Eduard Šuster.

Za to, že šli v noci ven, dostali lidé pokutu 10 tisíc. Potvrzení z práce vše ulehčí

Podle ředitele Městské policie Ostrava Miroslava Plačka potvrzení o tom, že jde člověk v noci z práce nebo do práce, není povinné. Pouze urychlí a usnadní projednání celé záležitosti, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Noční zákaz vycházení po 21. hodině v Česku platí od středy a v Ostravě strážníci na státní svátek řešili pouze pět případů, kdy lidé vládní opatření nedodrželi.

Babiš: Faltýnkova cesta do Španělska se mi nelíbí a není to dobrý příklad pro lidi

Andrej Babiš (ANO) není spokojený s tím, že předseda jeho poslanců Jaroslav Faltýnek (ANO) vyrazil do Španělska. Odjel poté, co došlo ke zveřejnění fotografií Faltýnka s Romanem Prymulou, jak vycházejí z vyšehradské restaurace bez roušek, a to v době, kdy pro ostatní občany jsou restaurace uzavřené, roušky v blízkém kontaktu cizích lidí povinné a premiér vyzývá lidi, aby zůstali doma.

ANKETA: Dodržují Češi zákaz nočního vycházení? Ptali jsme se lidí v centru Prahy

Česko poprvé zažilo zákaz nočního vycházení. Ten od středy platí od devíti hodin večer do pěti hodin ráno, a to do úterý 3. listopadu. Existují výjimky pro ty, kteří cestují z nebo do zaměstnání, nebo pro lidi venčící psy v okolí 500 metrů od svého bydliště. Policisté tak mohou ty, které v pozdních večerních hodinách venku potkají, kontrolovat, zda do těchto výjimek spadají. Jak lidé opatření dodržují, zjišťovali reportéři CNN Prima NEWS.

reklama