reklama

Domy jako ze sci-fi filmu aneb v čem všem se dá pohodlně, ale netradičně bydlet

Snem mnoha lidí je mít vlastní dům. Někteří tuto touhu kombinují i s vysokou mírou originality a výsledkem je netradiční bydlení. Příkladem uveďme třeba kamenné sídlo v Portugalsku nebo ocelový dům v Texasu. Nejvíc si ale vyhrál architekt ve Varšavě. Vměstnal svůj dům do uličky o šířce jednoho metru. Více v reportáži pořadu Showtime.

reklama

Nacpal se tam za každou cenu. To by si mohli říct kolemjdoucí o majiteli Keret Housu, nejužšího domu světa v centru Varšavy. Dokáže si snad někdo z vás představit bydlet v domě, který má na šířku jeden metr? Polský architekt Jakub Szczesny ale ví, jak efektivně využít místo mezi dvěma činžáky. „Keret House byl vložen do prosvětleného prázdného místa. Myslím, že je to vzrušující,“ dodal architekt.

/ fotografií

Nepřehlédnutelnou železnou dominantou, připomínající divokou zvěř, se pyšní už od roku 1974 místo poblíž města Lubbock v americkém Texasu. Na výrobu konstrukce bylo spotřebováno na 150 tun oceli a vznikl z toho dům o třech poschodích a rozloze 205 metrů čtverečních.

Tento dům zdobí sousedství poblíž města Lubbock v americkém Texasu.
Tento dům zdobí sousedství poblíž města Lubbock v americkém Texasu.
Zdroj: Robert Bruno Steel House

Jako u Flinstonů. Přesně takové bydlení připomíná dům v kamenech na severu Portugalska. Domek umístěný mezi čtyřmi balvany je ale momentálně neobydlený, a protože se stával útočištěm vandalů i zlodějů, dveře má z oceli a okna jsou neprůstřelná. Tahle nedobytná pevnost ale láká alespoň značnou část turistů.

 Obydlí na úpatí pohoří Fafe v severním Portugalsku vlastní Vítor Rodrigues.
Obydlí na úpatí pohoří Fafe v severním Portugalsku vlastní Vítor Rodrigues.
Zdroj: Casa do Penedo

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

  • Aktualizováno

Od pondělního rána kontrolují policisté pohyb mezi okresy. Na více než 500 vytipovaných místech po celé republice musejí lidé při namátkových kontrolách předkládat dokumenty, kterými dokazují, proč chtějí daný okres opustit. Někteří si už začali na sociálních sítích nahlašovat místa, kde stojí policisté. Jedna kontrola trvá jen pár minut, policisté zatím žádné konflikty nehlásí.

Andrej Babiš

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Monika Babišová

Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) Monika se prý rozplakala po slovech svého muže, že kdosi chtěl zastřelit členy jeho rodiny. Ministerský předseda to uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové CNN Prima NEWS. Premiér v neděli ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že kvůli hrozbě manželku poslal mimo republiku, konkrétně do Dubaje, navzdory doporučením ministerstva zahraničí necestovat. Jeho žena webu Blesk zprávy sdělila, že se kvůli tomu „klepe“ a nic o tom nevěděla.

Fotbal

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem

Slavia Praha v současné formě není zvyklá prohrávat, a proto když o poločase svítí na tabuli nepříznivý výsledek 1:2, tečou „sešívaným“ nervy. V ligovém šlágru na Slovácku průběžný stav a ne úplně dobrý výkon svého týmu těžko rozdýchával trenér Jindřich Trpišovský. Jeho zlobu o pauze pocítili slovně hráči a fyzicky dveře šatny. Kouč, který o víkendu oslavil 45. narozeniny, do nich pořádným kopancem udělal díru.

Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic
Chcípl PES: Dostáváme se do totality, vláda poštvává ozbrojené síly proti občanům
Vzpoura a další debakl. Schalke je v těžké krizi, během sezony vyhodilo čtyři trenéry
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Šéf Senátu: Část mzdy lidí na home office by mohli dostat potřebnější. Musíme se podělit
Další články
reklama
reklama