CNN Prima News doporučení

doporučení

Výpis příspěvků ke štítku „doporučení“

Covid a chřipka PŘEHLEDNĚ: Jsme na prahu epidemie, tvrdí experti. Odpovídají na časté dotazy

Česko je na prahu epidemie respiračních nemocí, tvrdí tuzemští odborníci. Od listopadových 800 případů covidu denně se čísla skokově zvedla na 2 000 nemocných za den. Ačkoliv největší riziko dosud představuje koronavirus, lékaři zaznamenávají i nárůst počtu chřipek a dalších respiračních chorob. Jak od sebe jednotlivé nemoci rozeznat? Postačí lidem samoléčba a kdy je vhodné podstoupit očkování? Experti zodpověděli 22 nejčastějších dotazů.

Dovolené u moře po prázdninách výrazně zlevní. Kam jezdí Češi nejčastěji a kde si užít září?

Školákům skončily letní prázdniny, mnozí z nich si však během dvouměsíčního volna užili i čas strávený u moře. Jak vypadaly prázdniny z pohledu dovolených a trendů cestovních kanceláří? Vyrazili Češi za odpočinkem do předpokládaných destinací a která místa se naopak stala překvapením? Část uplynulé letní sezony redakci CNN Prima NEWS přiblížily cestovní kanceláře. Zároveň připojily tipy, kam vyrazit za „pozdní letní dovolenou“ v září.

Skopeček: Nejlépe dělat vše opačně, než navrhuje ANO. Vždyť nás kopírujete, opáčil Juchelka

Vláda by měla dělat přesný opak všech doporučení, se kterými přijde ANO, zavtipkoval ve vysílání CNN Prima NEWS místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS). Pokud by stát přijal některé z návrhů opozičního hnutí, inflace by podle něj byla v současné době dvojnásobná. Podle místopředsedy poslaneckého klubu ANO Aleše Juchelky doporučení opozice naopak fungují a vláda je s výrazným zpožděním přijímá za vlastní.

Kouř je větší zabiják než oheň, varují experti. Co dělat, pokud ucítíte dým?

Boj s plameny v Českém Švýcarsku pokračuje. Více než 400 hasičů se snaží zkrotit ohnivé inferno, které zachvátilo Hřensko. Konec požáru je ale stále v nedohlednu. Vítr navíc roznesl do dalších koutů republiky štiplavý zápach kouře. Jak byste se měli zachovat, pokud ho ucítíte? Hasiči, záchranáři i policie doporučují dodržovat několik jednoduchých, ale důležitých rad. Na pozoru by měli být především nemocní lidé a děti.

Co dělat, když se ve Španělsku nakazíte covidem? Země přišla s nepříjemným pravidlem

Španělská vláda zpřísnila pravidla pro zahraniční turisty, kteří se při cestování nakazí covidem. Hned po zaznamenání prvních příznaků musí totiž nosit roušku, omezit sociální kontakty či se po dobu 10 dnů vyhýbat rušným místům. Toto opatření platí i v případě, že daná osoba nemá na kontě pozitivní test na koronavirus. Na druhou stranu se blízké kontakty nakaženého již nemusejí uchýlit do izolace, ta již v zemi není povinná.

Ať jde Babiš za mříže, křičeli lidé u Sněmovny. Ta ho kvůli Čapímu hnízdu zřejmě vydá

Aktualizováno

Sněmovna pravděpodobně opět vydá bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k stíhání v případu Čapí hnízdo. Sněmovní imunitní výbor jeho vydání v úterý doporučil plénu. Stejné doporučení přišlo i v případě bývalého pražského primátora Bohuslava Svobody v kauze opencard. Skupina příznivců hnutí Chcípl pes demonstrovala v době zasedání výboru na pražském Malostranském náměstí a požadovala vydání expremiéra policii. Babiš vinu dlouhodobě odmítá. Stíhání je podle něj politické a na objednávku. Sněmovní plénum by mohlo rozhodnout příští týden.

Čtvrtou dávku experti z Izraele nedoporučili. Ani pro seniory a lidi s nižší imunitou

Izraelští zdravotničtí odborníci, kteří působí jako poradci vlády v postupu proti covidu, nedoporučili zavést čtvrtou dávku očkování pro běžnou populaci. Dávají přednost tomu dokončit očkování co největšího množství lidí třetí, posilovací dávkou vakcíny, informoval izraelský deník Haarec. V době, kdy se šíří nová a vysoce přenosná koronavirová varianta omikron, navrhl možnost začít s aplikací čtvrté dávky premiér Naftali Bennett i ministr zdravotnictví Nican Horovic.

Pochybuji, že Mikuláš bude mít respirátor. Vojtěch nedoporučil návštěvy během nadílky

Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení, kterými by se lidé měli řídit během vánočních svátků. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) to zmínil během páteční tiskové konference. Tam mimo jiné potvrdil, že vláda hodlá zavést povinné očkování pro lidi starší 60 let a další vybrané skupiny. Vojtěch během brífinku také označil za nežádoucí obvyklé návštěvy Mikulášů, andělů a čertů v domácnostech.