reklama
CNN Prima News doporučení

doporučení

Výpis příspěvků ke štítku „doporučení“

Nesmíme ibuprofen, ale vakcínu si píchnout máme? Těhotné tápou, zda se nechat očkovat

I přesto, že je očkování proti covidu těhotným ženám doporučeno, většina z nich se do fronty na vakcínu nehrne. Nejedná se ale o žádné „popíračky“ onemocnění, z velké části jde o mladé ženy, které tápou ve změti informací a po více než roce v pandemii už nevědí, komu a co mají věřit. Jde přitom o skupinu zhruba 100 tisíců žen. Čeho se těhotné Češky nejvíce strachují a proč často nedají ani na doporučení svých gynekologů?

AstraZeneca a Johnson & Johnson až od 60 let. Ministerstvo dalo na rady expertů

Ministerstvo zdravotnictví doporučilo vakcínami AstraZeneca a Johnson & Johnson neočkovat mladší 60 let. Uvedlo to ve středu v tiskové zprávě s odkazem na stanovisko České vakcinologické společnosti a Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Kdo už dostal první dávku látky AstraZeneca, bude jí i doočkován. K podobným věkovým omezením již dříve přistoupily další evropské země, Česko se k nim tehdy nepřipojilo.

WHO proti covid pasům: Výhody pro očkované jen prohloubí nerovnost

Krizový štáb Světové zdravotnické organizace (WHO) v pondělí důrazně doporučil, aby státy nepodmiňovaly mezinárodní cestování průkazem o očkování. WHO tak ve stupňující se debatě ohledně covidových pasů setrvává ve svém postoji, informovala agentura Reuters. O systému pracovně nazvaném „TNO“ (test, nemoc nebo očkování), který se plánuje i v ČR jako povolenka k cestování či kulturním akcím, promluvil i epidemiolog Rastislav Maďar.

Středočeské nemocnice ruší rezervace na očkování. Není dost vakcíny, říká hejtmanka

Středočeské nemocnice ruší rezervace objednaným zájemcům o očkování. Důvodem je nedostatek vakcíny a nutnost dokončit očkování těch, kteří už dostali první dávku, řekl ve středu krajský koordinátor pro očkování Martin Polák. Podle hejtmanství musejí nemocnice zrušit tisíce rezervací. V systému se navíc mnoho rezervací objevilo omylem, upozornila středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN).

reklama