CNN Prima News doporučení

doporučení

Výpis příspěvků ke štítku „doporučení“

Skopeček: Nejlépe dělat vše opačně, než navrhuje ANO. Vždyť nás kopírujete, opáčil Juchelka

29. listopadu 2022 08:38

Vláda by měla dělat přesný opak všech doporučení, se kterými přijde ANO, zavtipkoval ve vysílání CNN Prima NEWS místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS). Pokud by stát přijal některé z návrhů opozičního hnutí, inflace by podle něj byla v současné době dvojnásobná. Podle místopředsedy poslaneckého klubu ANO Aleše Juchelky doporučení opozice naopak fungují a vláda je s výrazným zpožděním přijímá za vlastní.

Kouř je větší zabiják než oheň, varují experti. Co dělat, pokud ucítíte dým?

26. července 2022 21:48

Boj s plameny v Českém Švýcarsku pokračuje. Více než 400 hasičů se snaží zkrotit ohnivé inferno, které zachvátilo Hřensko. Konec požáru je ale stále v nedohlednu. Vítr navíc roznesl do dalších koutů republiky štiplavý zápach kouře. Jak byste se měli zachovat, pokud ho ucítíte? Hasiči, záchranáři i policie doporučují dodržovat několik jednoduchých, ale důležitých rad. Na pozoru by měli být především nemocní lidé a děti.

Zkrácení pracovní doby i pivo. Jaká máte práva jako zaměstnanec, když je nesnesitelné vedro?

19. července 2022 16:39

V Česku udeřila a v příštích dnech ještě udeří nesnesitelná vedra, při nichž rtuť teploměru překročí tropickou třicítku. Ačkoliv by mnozí z nás nejraději strávili horké dny někde u vody, musí zamířit místo toho do práce. Na ztížené pracovní podmínky ovšem musí dbát i zaměstnavatelé. Na co všechno máte podle předpisů nárok?

Co dělat, když se ve Španělsku nakazíte covidem? Země přišla s nepříjemným pravidlem

17. července 2022 15:21

Španělská vláda zpřísnila pravidla pro zahraniční turisty, kteří se při cestování nakazí covidem. Hned po zaznamenání prvních příznaků musí totiž nosit roušku, omezit sociální kontakty či se po dobu 10 dnů vyhýbat rušným místům. Toto opatření platí i v případě, že daná osoba nemá na kontě pozitivní test na koronavirus. Na druhou stranu se blízké kontakty nakaženého již nemusejí uchýlit do izolace, ta již v zemi není povinná.

Ať jde Babiš za mříže, křičeli lidé u Sněmovny. Ta ho kvůli Čapímu hnízdu zřejmě vydá

18. ledna 2022 07:24
Aktualizováno

Sněmovna pravděpodobně opět vydá bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k stíhání v případu Čapí hnízdo. Sněmovní imunitní výbor jeho vydání v úterý doporučil plénu. Stejné doporučení přišlo i v případě bývalého pražského primátora Bohuslava Svobody v kauze opencard. Skupina příznivců hnutí Chcípl pes demonstrovala v době zasedání výboru na pražském Malostranském náměstí a požadovala vydání expremiéra policii. Babiš vinu dlouhodobě odmítá. Stíhání je podle něj politické a na objednávku. Sněmovní plénum by mohlo rozhodnout příští týden.

Čtvrtou dávku experti z Izraele nedoporučili. Ani pro seniory a lidi s nižší imunitou

13. prosince 2021 10:04

Izraelští zdravotničtí odborníci, kteří působí jako poradci vlády v postupu proti covidu, nedoporučili zavést čtvrtou dávku očkování pro běžnou populaci. Dávají přednost tomu dokončit očkování co největšího množství lidí třetí, posilovací dávkou vakcíny, informoval izraelský deník Haarec. V době, kdy se šíří nová a vysoce přenosná koronavirová varianta omikron, navrhl možnost začít s aplikací čtvrté dávky premiér Naftali Bennett i ministr zdravotnictví Nican Horovic.

Pochybuji, že Mikuláš bude mít respirátor. Vojtěch nedoporučil návštěvy během nadílky

3. prosince 2021 16:59

Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení, kterými by se lidé měli řídit během vánočních svátků. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) to zmínil během páteční tiskové konference. Tam mimo jiné potvrdil, že vláda hodlá zavést povinné očkování pro lidi starší 60 let a další vybrané skupiny. Vojtěch během brífinku také označil za nežádoucí obvyklé návštěvy Mikulášů, andělů a čertů v domácnostech.

Nesmíme ibuprofen, ale vakcínu si píchnout máme? Těhotné tápou, zda se nechat očkovat

21. července 2021 05:31

I přesto, že je očkování proti covidu těhotným ženám doporučeno, většina z nich se do fronty na vakcínu nehrne. Nejedná se ale o žádné „popíračky“ onemocnění, z velké části jde o mladé ženy, které tápou ve změti informací a po více než roce v pandemii už nevědí, komu a co mají věřit. Jde přitom o skupinu zhruba 100 tisíců žen. Čeho se těhotné Češky nejvíce strachují a proč často nedají ani na doporučení svých gynekologů?

AstraZeneca a Johnson & Johnson až od 60 let. Ministerstvo dalo na rady expertů

9. června 2021 20:06

Ministerstvo zdravotnictví doporučilo vakcínami AstraZeneca a Johnson & Johnson neočkovat mladší 60 let. Uvedlo to ve středu v tiskové zprávě s odkazem na stanovisko České vakcinologické společnosti a Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Kdo už dostal první dávku látky AstraZeneca, bude jí i doočkován. K podobným věkovým omezením již dříve přistoupily další evropské země, Česko se k nim tehdy nepřipojilo.