CNN Prima News dopravní expert

dopravní expert

Výpis příspěvků ke štítku „dopravní expert“

Na milovanou motorku sedl Pavel bez helmy. Počínání prezidenta zachytil divák na kameru

Prezident Petr Pavel jel na motorce bez helmy. Na videu, které redakci zaslal divák CNN Prima NEWS, je hlava státu natočena v obci Rtyně v Podkrkonoší. Společně s ochrankou pravděpodobně nafukuje kolo od motorky, načež na stroj nasedá bez ochranné přilby. Řidič má přitom povinnost mít za jízdy na motocyklu na hlavě nasazenou a řádně připevněnou ochrannou helmu. Za své jednání se Pavel omluvil.

Hazard při jízdě autem na Děčínsku. Mladík se riskantně vykláněl z okýnka, ukazují záběry

Mladík se na severu Čech rozhodl, že za jízdy předvede nebezpečný kousek. Na místě spolujezdce se vyklonil z okénka auta celou horní polovinou těla. Hazard na silnici natočila svědkyně. Odborníci se shodují, že podobné chování je velmi riskantní, a to jak ze strany spolujezdce, tak řidiče. Za takové počínání hrozí až několikatisícová pokuta. Pokud by došlo k nehodě, právně zodpovědní by byli oba aktéři.

Sanitka k pacientce s infarktem nedojela. Řidiči v Praze ucpali záchranářskou uličku

Výjezd záchranářům zkomplikovali řidiči na pražském okruhu. Zdravotníci spěchali k ženě, která nutně potřebovala pomoc. K pacientce ale vůbec nedojeli. Kvůli nehodě kamionu se na okruhu vytvořily dlouhé kolony a šoféři, kteří se zřejmě chtěli dostat z nekonečného čekání, použili záchranářskou uličku. Tu nakonec úplně zablokovali. Sanitka zůstala uvězněna v zácpě, za pacientkou musela vyrazit jiná ambulance.