CNN Prima News dopravní expert

dopravní expert

Výpis příspěvků ke štítku „dopravní expert“

Tvrdší tresty pro agresivní řidiče: Experti chtějí úpravu zákona. Má to ale háček

14. května 2022 22:39

Dopravní experti požadují tvrdší postihy za projevy agresivity na silnicích. Rozjeli kampaň, v níž chtějí oslovit poslance i ministerstvo dopravy, aby po vzoru několika dalších evropských zemí v zákoně jasně popsali agresivitu v silničním provozu a stanovili přísné postihy. Podle dopravní police bude ale těžké najít definici použitelnou v praxi.

Sanitka k pacientce s infarktem nedojela. Řidiči v Praze ucpali záchranářskou uličku

29. března 2022 20:59

Výjezd záchranářům zkomplikovali řidiči na pražském okruhu. Zdravotníci spěchali k ženě, která nutně potřebovala pomoc. K pacientce ale vůbec nedojeli. Kvůli nehodě kamionu se na okruhu vytvořily dlouhé kolony a šoféři, kteří se zřejmě chtěli dostat z nekonečného čekání, použili záchranářskou uličku. Tu nakonec úplně zablokovali. Sanitka zůstala uvězněna v zácpě, za pacientkou musela vyrazit jiná ambulance.

Silnice jako omalovánky. Cyklopruhy v Praze jsou nebezpečné a matoucí, kritizuje expert

14. listopadu 2021 09:34

Cyklostezky a cyklopruhy plní hlavní město. Někdy i na místech, kde byste je nečekali, například při sjezdu z Rozvadovské spojky. Už v minulém roce měla Praha celkem 304 kilometrů cykloúseků na silnicích. Další desítky kilometrů mají přibýt letos. Místo aby opatření, která každoročně vyjdou na stovky milionů, kolaře chránila, je podle experta naopak posílají přímo do nebezpečných míst s hustou dopravou.