reklama

Dva muži přepadli hernu, obsluhu zbili do bezvědomí. Podezřelí jsou ve vazbě

Soud poslal do vazby dva muže, kteří jsou podezřelí, že koncem července přepadli hernu v Holýšově a zbili tamního zaměstnance do bezvědomí. Policie nyní zveřejnila video z přepadení.

reklama

Kriminalisté obvinili 18letého muže z Domažlicka a 34letého muže z Kralovicka, kteří podle nich koncem července přepadli hernu v Holýšově. Muži měli po půl druhé v noci vejít do provozovny v kuklách, v rukách měli údajně sekeru a dřevěný hranol. Podle policie ve stejný den v herně prohráli peníze.

Muže, který hernu obsluhoval, měli opakovaně udeřit do hlavy a způsobit mu krvácení do mozku. Následně podle kriminalistů prohledali hernu a zaměstnancovo oblečení, vzali peníze a utekli. Pracovník herny musel být následně převezen do nemocnice a několik hodin strávil na operačním sále, kde lékaři bojovali o jeho život.

Přivolaní policisté hernu prohledali, zajistili kamerové záznamy a pátrali po stopách v okolí. „Při pátrací akci policisté z obvodního oddělení Holýšov nalezli vyrobené kukly a další důkazní materiál. Kriminalisté intenzivně prověřovali veškeré okolnosti, prováděli výslechy a vyžádali si znalecké posudky,“ uvedla policejní mluvčí Martina Korandová.

Mladšího muže zadrželi policisté ve středu na jedné ubytovně v Holýšově, staršího v Kralovicích. Oba se k činu při výslechu přiznali, oznámili o den později vyšetřovatelé a zveřejnili video z přepadení. Za loupež s těžkou újmou na zdraví hrozí každému z mužů až 12 let vězení.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

  • Aktualizováno

Českem stále rezonují dozvuky nedělní demonstrace na Staroměstském náměstí. Původně poklidný protest přerostl v násilné střety mezi částí demonstrantů a policisty. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) rozpoutali násilnosti fotbaloví chuligáni. Fanoušci ostravského Baníku, kteří byli jedni z hlavních iniciátorů spojení ultras a chuligánských skupin z celé republiky, to ale vidí jinak. Ve vyjádření pro CNN Prima NEWS z rozpoutání násilností viní policisty. Ti to ale odmítají, podle nich to nedává smysl.

reklama
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
Desetitisíce lidí ve Francii uctili památku setnutého učitele. Podpořili je i imámové
Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?
reklama
reklama
Hrdinové nedělní demonstrace. Na policejní koně létaly dlažební kostky, přesto vydrželi

Krimi

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Další články
reklama
reklama