reklama

Dvacetiletý pachatel zastřelil v americkém obchodě dva teenagery během Black Friday

Dva teenageři zemřeli při útoku v nákupním centru v americkém Sacramentu na slevový svátek Black Friday. Devatenáctiletý chlapec střelným ranám podlehl na místě. Druhého, sedmnáctiletého, kterého našli zraněného před vchodem do nákupního centra, odvezla sanitka. Zemřel v nemocnici.

reklama

Policie pátrá po zhruba dvacetiletém pachateli. Vraždu vyšetřuje jako cílený útok. Obchodní centrum bylo sice na krátkou chvíli evakuováno, dál ale funguje v plném provozu.

„Slyšel jsem několik výstřelů, ani jsem to moc nevnímal. Jenže najednou začalo odtamtud utíkat několik lidí, což způsobilo masivní úprk úplně všech,“ popsal situaci pro list The Guardian svědek Antwon Martinez.

Násilím v kalifornském Sacramentu je mezi jinými pobouřen také tamní starosta. „Velmi nás znepokojuje vzestup násilí páchaného zbraněmi. A to jak v Sacramentu, tak i v dalších městech. Snažíme se pracovat na tom, abychom o problému komunikovali s mladými lidmi. Zbraň není nikdy řešení,“ napsal na Twitteru starosta Darrell Steinberg.

Podle agentury AP policie eviduje v hlavním městě Kalifornie jen za letošní rok 40 podobných vražd.

K tématu

Tagy: střelba Kalifornie obchodní centrum teenager Sacramento

Další hlavní zprávy

Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ: Duel Václava Klause ml. a Pavla Novotného k nelegálnímu večírku

Sledujte ŽIVĚ: Duel Václava Klause ml. a Pavla Novotného k nelegálnímu večírku

Za takzvaný papalášský večírek v zavřeném teplickém hotelu padají hlavy. Šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička (za ANO) složil poslanecký mandát a ve funkci skončil i další z účastníků – ředitel libereckých policistů Vladislav Husák. Kdo je papaláš a kdo není, o to se teď hraje? Mají účastníci tajných večírků rezignovat? Je takový trest odpovídající? Hosty pořadu 360° Pavlíny Wolfové budou poslanec a předseda hnutí Trikolora Václav Klaus ml. a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS).

Koronavirus

Respirátory pro všechny ano, ale zdarma. Čínské nahraďme českými, vyzývají poslanci vládu

Respirátory pro všechny ano, ale zdarma. Čínské nahraďme českými, vyzývají poslanci vládu

Poslanci podporují povinné respirátory, ale pouze pokud jich bude dost, budou zdarma nebo pokud vláda zastropuje jejich ceny. Vláda by zároveň měla podle nich podpořit české firmy, které vyrábí kvalitní produkty a nenakupovat nefunkční zboží v Číně. Česko je nejlepší na světě a stát by to měl využít. Povinné nošení respirátorů po vzoru Rakouska nebo Německa navrhl minulý týden premiér Andrej Babiš.

Posselt: Německé nemocnice mohou převzít české pacienty. Hrát na hranice je idiotské
Násilné protesty v Nizozemsku pokračují. Je to jako občanská válka, hřímá premiér
reklama
reklama
Lidé s covidem v Manausu umírají, nemají kyslík. Může za to ministr, tvrdí žalobci

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Policejní prezident odvolá krajského šéfa Husáka, má zatím zůstat na řadové pozici
Česko pokryl nový sníh a komplikuje dopravu. Místy napadne až 15 centimetrů
Další články
reklama
reklama