CNN Prima News Energetický regulační úřad

Energetický regulační úřad

Výpis příspěvků ke štítku „Energetický regulační úřad“

Srovnávač cen energií: Neplaťte přemrštěné částky a zjistěte si pro sebe nejlepší nabídku

Desetitisíce domácností letos změnily dodavatele plynu a elektřiny. Lidé se totiž poohlížejí po výhodnějších nabídkách, které energetické společnosti od začátku roku přinášejí. Při změně lze ušetřit i několik tisíc korun ročně. Energetický regulační úřad přináší velké srovnání nabídek na trhu. Jaké jsou nejvýhodnější a před kterými si dát pozor?

CEO společnosti RIXO: Čas na vyjednávání o lepších cenách za energie je teď

Ceny energií jsou stále aktuální téma. I v posledních měsících výrazně pokračuje jejich snižování. Vyplatí se čekat dál, nebo je lepší o výhodnějších smlouvách vyjednávat s dodavateli právě teď? O tom byla v pořadu Co na to vaše peněženka řeč s generálním ředitelem společnosti RIXO, Martinem Ždímalem. Podle něj se po lepších podmínkách mohou poohlédnout všichni odběratelé, tedy i ti se smlouvou na dobu určitou. Je ovšem třeba počítat se sankcemi. Nicméně ty se velké spoustě klientů poskytovatelů elektřiny a plynu vyplatí zaplatit a i tak se dočkají až několika tisícových úspor.

O tisícové přeplatky mohou lidé přijít. Jak je důležité mít správně nastavené zálohy?

V lednu a únoru se nově nastavují zálohy za elektřinu a plyn. Je to důležité období, protože výše měsíčních poplatků může ovlivnit případný nedoplatek, či přeplatek na konci roku. Někteří dodavatelé přeplatky zadržují a nechtějí je spotřebitelům vrátit. Energetický regulační úřad nyní řeší stovky stížností. Jak správně zálohy nastavit a jak poznáme, že jsou přiměřené?

Velký srovnávač cen energií: Zjistěte si pro sebe nejlepší nabídku pro elektřinu a plyn

Začátkem roku dochází k novým výpočtům záloh a celkových cen za energie. Řada domácností proto může přemýšlet nad změnou dodavatele. Cena silové elektřiny na světových burzách klesá a lidé tak mohou počítat s výhodnějšími nabídkami. Energetický regulační úřad proto přišel s velkým srovnáním nabídek, které by vám mohly nejvíce vyhovovat. Jak na to?

Někteří dodavatelé nevracejí desetitisícové přeplatky za elektřinu. Jak peníze získat zpět?

Některé domácnosti řeší se začátkem letošního roku starosti ohledně účtů za elektřinu a plyn. Nejedná se přitom o žádné skokové navyšování ceny, ale naopak postrádají své přeplatky. Energetický regulační úřad proto varuje spotřebitele před tímto chováním ze strany dodavatelů energií. V některých případech se nejedná o malé částky. Na co všechno mají domácnosti nárok a jak své peníze získat zpět?

Potraviny zdražují, protože selhal trh, myslí si experti. Na konkrétní příčině se neshodli

Proč zdražují potraviny? Hosté pořadu 360° na CNN Prima NEWS se na hlavní příčině neshodli. Předseda Zemědělského svazu Martin Pýcha tvrdil, že viníkem jsou obchody, prezidentka Potravinářské komory Dana Večeřová za důvod označila vyšší ceny energií, exministr zemědělství Petr Bendl (ODS) shledal problém u zpracovatelů a velkých obchodních řetězců.