CNN Prima News expremiér

expremiér

Výpis příspěvků ke štítku „expremiér“

Kdo je Jana Nečasová? Premiéra nazvala primitivem, jako úřednice úkolovala tajné služby

20. ledna 2023 16:55

Kauza, která začala pronásledováním sokyně v lásce a zdaleka neskončila pádem celé vlády. Případ Jany Nečasové a jejího manžela a expremiéra Petra Nečase (ODS) se táhne už deset let. Někdejší šéfka premiérova vládního kabinetu se čerstvě dočkala milosti ze strany prezidenta Miloše Zemana, a to v kauze úkolování a zneužívání tajných služeb. Ze zveřejněných odposlechů mimo jiné vyplynulo, že Nečasová nešetřila ostrými slovy ani expremiéra za občanské demokraty. „Na chlapa si hraj někde jinde, ne přede mnou. Ty jsi normální primitiv, vole,“ řekla Nečasovi na jednom z odposlechů.

Babiš v slzách, odhodlaný syn i zájem občanů. Jak šel čas s procesem v kauze Čapí hnízdo

9. ledna 2023 09:15

Takřka čtyři měsíce včetně přestávek trvalo, než došel proces v kauze Čapí hnízdo ke svému konci. Pražský městský soud v pondělí 9. prosince nepravomocně osvobodil bývalého premiéra a prezidentského kandidáta Andreje Babiše (ANO) i jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou. Během celého procesu nechyběl značný zájem veřejnosti ani silné emoce zúčastněných. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila souhrn toho nejdůležitějšího.

Měl jsem okno, neznám všechno, o Vánocích si přečtu Švejka. Babiš hájí svůj debakl u tabule

16. prosince 2022 18:19

Před tabulí jsem nestál 50 let, měl jsem okno. Tak hájí prezidentský kandidát a expremiér Andrej Babiš (ANO) svůj debakl před školáky, kteří mu pokládali vědomostní otázky. V odpovědích totiž opoziční politik příliš nezazářil – neznal planety Sluneční soustavy ani nejznámější dílo Jaroslava Haška. Babiš nicméně slíbil, že si mezery ve všeobecném přehledu doplní. „Poslušně hlásím, že mám plán na víkend a koupil jsem si Švejka,“ sdělil redakci CNN Prima NEWS.

Topolánek pod palbou klimatických aktivistů. Házeli po něm dortíky, pak ho srazili k zemi

16. prosince 2022 17:06

Bývalý předseda vlády Mirek Topolánek se dostal pod palbu klimatických aktivistů. Ti po něm házeli dortíky a párkrát ho trefili do obličeje. Poté ho jeden z aktivistů srazil i na zem. Skupina s názvem „Limity jsme my“ čtvrteční incident obhajuje slovy, že „Topolánek tančí, jak (Daniel) Křetínský píská“. Ženu, která házela moučníky, poté zadrželi policisté. Podle nich jde o přestupek, který oznámili správním orgánům.

Babiš pohořel před školáky. Neznal Švejka, popletl planety Sluneční soustavy i kraví žaludky

16. prosince 2022 15:25

Kolik má kráva žaludků a jak se jmenuje nejslavnější dílo Jaroslava Haška? Otázky školáků se staly pro expremiéra a kandidáta na prezidenta Andreje Babiše (ANO) příliš velkým oříškem k rozlousknutí. V pořadu K tabuli! se ve třídě plné dětí pořádně zapotil – na funkci kravích žaludků odpověděl, že slouží třeba k výrobě mléka, ve výčtu planet Sluneční soustavy zase zapletl Měsíc. Redakci CNN Prima NEWS pak sdělil, že si Haškovo dílo o Švejkovi už koupil a přečte si ho během Vánoc.

Ve slovenské televizi padají hlavy za Ficův projev. Plivnutí na demokracii, říká expremiér

19. listopadu 2022 17:26

Zpravodajská stanice :24 slovenské veřejnoprávní společnosti Rozhlas a televize Slovenska (RTVS) odvysílala ve čtvrtek 17. listopadu, v den výročí sametové revoluce, slavnostní sněm opoziční strany Směr-SD. Hodinový projev někdejšího trojnásobného premiéra Roberta Fica přenášela veřejnoprávní televize živě, bez jakéhokoli komentáře či uvedení kontextu, za což v pátek přišly tresty. Generální ředitel RTVS Ľuboš Machaj odvolal šéfku sekce zpravodajství a další tři vysoce postavené členy redakce, uvedla slovenská média.

Exministr Pilný: Pražská koalice s Piráty? Proboha, jen to ne. Hřib je naprostý sociopat

27. října 2022 20:22

V Praze se nadále vede boj o to, kdo po volbách bude řídit hlavní město. Vznik vládnoucí koalice v metropoli brzdí především požadavky Pirátů, a to i přesto, že občané svými hlasy nejvíce podpořili koalici Spolu. Podle exministra financí Ivana Pilného by to nejhorší, co by se mohlo Pražanům stát, bylo, kdyby se Piráti dostali do koalice. Ve vysílání CNN Prima NEWS se opřel i do současného primátora.

PŘEHLEDNĚ: Klec, skákání do řeči i emotivní syn. Jak vypadal první týden Babišova soudu?

16. září 2022 23:03

Na půdě pražského městského soudu se odehrálo první soudní líčení v kauze Čapí hnízdo. Reálných posunů v případu nebylo příliš mnoho, o bizardní momenty ale nebyla nouze. Týden odstartovala přistavená pojízdná cela spolku Milion chvilek, pokračovalo to skákáním do řeči ze strany expremiéra Andreje Babiše (ANO) a skončilo výpovědí jeho syna Babiše ml., který uvedl, že otec „znásilnil jeho základní lidská práva“. Přinášíme vám přehledný souhrn událostí ze soudní síně i mimo ni.

Rozzlobený Babiš ml. u soudu: Otec znásilnil má základní lidská práva. Nejsem schizofrenik

16. září 2022 08:41

Můj otec znásilnil má základní lidská práva, sdělil před soudním senátem Andrej Babiš mladší v pátečním výslechu kvůli kauze Čapí hnízdo. Odkazoval se tím na svůj údajný únos na Krym v roce 2017. Během své výpovědi opakovaně uvedl, že nikdy nevlastnil akcie projektu svého otce, expremiéra Andreje Babiše (ANO). Rovněž odmítl, že by byl schizofrenikem, a přinesl soudci potvrzení od lékařky Džamily Stehlíkové.

Placení demonstranti proti vládě? Babiš se musí za výroky omluvit, rozhodl soud

13. července 2022 14:41

Bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se musí omluvit za své výroky o tom, že byli demonstranti na protestech z roku 2018 proti jeho vládě zaplacení. Ve středu tak pravomocně rozhodl pražský krajský soud. Žalobu na Babiše podala jedna z demonstrantek, Jana Filipová z Domažlicka. Babiš sdělil, že pravomocné rozhodnutí mu nezbývá než respektovat, neboť dodržuje principy právního státu. Nevyloučil ale podání dovolání, protože s rozhodnutím věcně nesouhlasí.

Sbohem, Abe. Japonci se loučí se zavražděným expremiérem, někteří se slzami v očích

12. července 2022 11:53

Japonsko se loučí s nejdéle sloužícím poválečným premiérem. Zavražděného bývalého předsedu vlády Šinzóa Abeho naposledy doprovodili jeho političtí kolegové, přátelé a příbuzní. Ačkoliv byl pohřeb v buddhistickém chrámu Zodžódži soukromý, v okolí se shromáždily davy lidí s květinami, aby zesnulému státníkovi věnovali modlitbu.