reklama
CNN Prima News expremiér

expremiér

Výpis příspěvků ke štítku „expremiér“

Půl milionu Britů chce, aby Blair přišel o titul rytíře. Provinil se válkou v Iráku

4. ledna 2022 19:21

Už čtvrtý den má britský expremiér Tony Blair, který velel Downing Street v letech 1997 až 2007, titul rytíře, šlechtického postavení si ale příliš neužívá. Přes půl milionu Britů totiž podepsalo petici, ve které žádají královnu Alžbětu II., aby Blairovi titul odebrala. Expremiér se podle signatářů podílel na utrpení vojáků v Iráku i Afghánistánu.

Fico: Vládní koalice zneužívá trestní právo k politickým cílům, jede v tom i Čaputová

28. září 2021 22:24

Slovenská vládní koalice zneužívá trestní právo k dosažení politických cílů. Je toho součástí i prezidentka Zuzana Čaputová. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl slovenský expremiér a šéf SMER-SD Robert Fico. Ten minulý týden oznámil, že se chystá obrátit na Evropskou komisi se stížností na situaci na Slovensku. Podle něj hrozí, že se země promění v diktaturu.

Kalouskovo pivo v zavřené restauraci nedá lidem spát. Hájí ho i Topolánek

6. listopadu 2020 17:01

I když si šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek nasypal popel na hlavu za to, že si v zavřené restauraci dal s kamarádem pivo, jeho „kauza“ nedá lidem spát a stále o ní živě diskutují na sociálních sítích. Jedni Kalouska tepou za papalášství, druzí ho hájí. Zastal se ho i expremiér Mirek Topolánek, v jehož vládě Kalousek seděl jako ministr financí.

Zachránil jsem ČSSD a dosáhl nejlepších výsledků v historii, chlubí se Paroubek

30. července 2020 10:41

V poslední době se stále častěji skloňuje jméno expremiéra a někdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka a jeho návrat do politiky. Ve čtvrtek byl hostem pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Řekl, že spolupracuje s některými sociálními demokraty a radí jim s programovými body. Zdůraznil také, že jako předseda dosáhl nejlepších volebních výsledků v historii sociální demokracie.

Slovensko: Pellegrini odchází ze strany Směr-SD, předsedu Fica vybídl k rezignaci

10. června 2020 11:47

Slovenský expremiér Peter Pellegrini dnes oznámil odchod z mateřské strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD). Zároveň naznačil, že připravuje založení nové strany. Vyvrcholil tak rozkol ve Směru-SD, který byl do porážky v únorových volbách u moci s výjimkou necelých dvou let nepřetržitě od roku 2006. Pellegrini ještě v květnu veřejně vybídl šéfa Směru-SD Roberta Fica k odchodu z této funkce, kterou bývalý nejdéle sloužící předseda slovenské vlády Fico zastává od vzniku strany v roce 1999.

reklama