reklama

Ferjenčík: U vlády dochází k úplnému rozkladu, každý den mění svá rozhodnutí

Vláda kromě státního rozpočtu řeší také prodloužení nouzového stavu. Ten aktuálně platí do 23. prosince, ale vláda by jej chtěla prodloužit až do 22. ledna. Dojde skutečně na takové řešení? Jaký mají na nouzový stav názor opoziční poslanci? A jak si vláda v této otázce vede? Hosty pořadu 360° Pavlíny Wolfové byli poslanci Miloslava Vostrá (KSČM), Jan Skopeček (ODS) a Mikuláš Ferjenčík (Piráti). Zástupci vládních stran, tedy ANO a ČSSD, pozvání CNN Prima NEWS odmítli.

reklama

Ferjenčík si především stěžuje na stále se opakující vládní chaos kolem nařízení, která mají zamezit šíření koronaviru. Vláda podle něj v jeden den vyhlásí nějaké opatření, u něhož však dochází k určitému problému. Opatření následně pozmění, ale vytvoří problém jinde. Následně jej opět musí měnit.

Vadí mu prý také časté nesouvislé řeči premiéra Andreje Babiše na půdě Poslanecké sněmovny, kdy musí odpovídat na dotazy opozičních poslanců. „U vlády dochází k úplnému rozkladu. Jsme tři měsíce pozadu oproti jiným zemím,“ řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové pirátský poslanec k otázce přípravy na očkování proti COVID-19.

Opětovné prodloužení nouzového stavu pak kritizuje poslanec ODS Skopeček. „Nouzový stav má být něco úplně mimořádného. To je věc, která má fungovat po krátkou dobu,“ řekl Skopeček s tím, že jej nelze prodlužovat dlouhodobě a mít jej v Česku „na věčné časy“. Opoziční poslanec připomněl řadu případů, kdy kvůli vládním opatřením, přijatým v době nouzového stavu zkrachovala řada podniků, například v odvětví pohostinství.

Zástupkyně komunistů Miloslava Vostrá ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásila, že uzavření restaurací chápe, pokud data ministerstva zdravotnictví jasně ukáží, že tyto podniky jsou zdrojem nákazy. „Jsou čtyři lidé ve vesnické hospodě větším zdrojem nákazy, než přeplněná tramvaj?“ ptala se Vostrá.

O možném prodloužení nouzového stavu bude vláda opět jednat 22. prosince, tedy den před jeho vypršením. Zatím vše nasvědčuje tomu, že bude chtít jeho prodloužení až do 22. ledna 2021.

Tagy:

Hlavní zprávy

Případů omikronu bude u nás zřejmě více. S nakaženou ženou cestovalo dalších osm lidí

Aktualizováno

Se ženou, která přicestovala z Namibie a u níž se prověřuje výskyt varianty omikron, cestovalo dalších osm lidí z ČR. Hygienici zjišťují, zda jsou nakažení covidem, řekla hygienička Pavla Svrčinová. Je proto možné, že nakažených novou variantou přibyde. U ženy sekvenační analýza liberecké nemocnice potvrdila omikron na 90 procent, sdělil ČT v sobotu večer mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář.

Antivaxeři jsou i mezi lékaři. Uvěřili nějakým konspiračním teoriím, nechápe Prymula

Česká lékařská komora eviduje desítky stížností na lékaře, kteří upřednostňují neočkované pacienty a nechtějí vakcínu proti covidu aplikovat. Patří mezi ně třeba dětská lékařka z Přeštic, podle které by dětem vakcína mohla ublížit. Praktický lékař z Nýřan zase považuje některá koronavirová opatření za nesmyslná. Podle Romana Prymuly tito lékaři uvěřili konspiračním teoriím.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Havlíčkem a Rakušanem: Prožijí Češi Vánoce v lockdownu?

Řítí se Česko do lockdownu? Pandemie nabírá na síle a vláda přistupuje k radikálnímu zpřísnění opatření. Ve čtvrtek večer premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) oznámil, že od pátku 26. listopadu platí nouzový stav. Co když nová opatření nezaberou? Stráví Češi Vánoce v lockdownu? Sledujte pořad Partie v neděli od 11hodin na CNN Prima NEWS, v první části s vicepremiérem v demisi Karlem Havlíčkem (ANO) a předsedou hnutí STAN Vítem Rakušanem.

reklama

Domácí zpravodajství

První případ varianty omikron v Česku: Jde o ženu, která letěla z Namibie přes JAR

Aktualizováno

V České republice se potvrdila první nákaza variantou koronaviru omikron. Ta je podle expertů nejen nebezpečnější, ale také se rychleji šíří a umí obejít očkování. Sekvenační analýza v liberecké nemocnici v sobotu večer ukázala, že s 90% pravděpodobností skutečně jde o tuto variantu. Jedná se o Češku, která se vrátila z Namibie a letěla přes Jihoafrickou republiku (JAR) a Dubaj.

Před 100 lety se narodil Dubček. Naivka i statečný partyzán, který byl za války raněn

Život Alexandra Dubčeka je příběhem smělých nadějí i hořkých zklamání. Byl populární tváří pražského jara, velkým poraženým okupace ze srpna 1968, faktickým spolupachatelem násilí na demonstrantech o rok později. Ale nejen to. Muž s pověstí ustrašeného naivky, od jehož narození uplynulo přesně 100 let, taky bojoval ve Slovenském národním povstání, později studoval s Gorbačovem. O jeho pestrém osudu vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS historik Milan Bárta.

Stehlíková: O Cimickém to věděla celá Praha. Zeman chtěl ocenit predátora, jako je on

Prezident Miloš Zeman chtěl vyznamenat stejného predátora, jako je on sám, naráží na kauzu s psychiatrem a spisovatelem Janem Cimickým v rozhovoru pro CNN Prima NEWS psychiatrička a exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Podle ní věděla celá Praha, že Cimický sexuálně obtěžoval ženy. Že nakonec vyznamenání nedostane, podle Stehlíkové může pomoci i dalším obětem sexuálního násilí.

reklama