reklama

Ferjenčík: U vlády dochází k úplnému rozkladu, každý den mění svá rozhodnutí

Vláda kromě státního rozpočtu řeší také prodloužení nouzového stavu. Ten aktuálně platí do 23. prosince, ale vláda by jej chtěla prodloužit až do 22. ledna. Dojde skutečně na takové řešení? Jaký mají na nouzový stav názor opoziční poslanci? A jak si vláda v této otázce vede? Hosty pořadu 360° Pavlíny Wolfové byli poslanci Miloslava Vostrá (KSČM), Jan Skopeček (ODS) a Mikuláš Ferjenčík (Piráti). Zástupci vládních stran, tedy ANO a ČSSD, pozvání CNN Prima NEWS odmítli.

reklama

Ferjenčík si především stěžuje na stále se opakující vládní chaos kolem nařízení, která mají zamezit šíření koronaviru. Vláda podle něj v jeden den vyhlásí nějaké opatření, u něhož však dochází k určitému problému. Opatření následně pozmění, ale vytvoří problém jinde. Následně jej opět musí měnit.

K tématu

Vadí mu prý také časté nesouvislé řeči premiéra Andreje Babiše na půdě Poslanecké sněmovny, kdy musí odpovídat na dotazy opozičních poslanců. „U vlády dochází k úplnému rozkladu. Jsme tři měsíce pozadu oproti jiným zemím,“ řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové pirátský poslanec k otázce přípravy na očkování proti COVID-19.

Opětovné prodloužení nouzového stavu pak kritizuje poslanec ODS Skopeček. „Nouzový stav má být něco úplně mimořádného. To je věc, která má fungovat po krátkou dobu,“ řekl Skopeček s tím, že jej nelze prodlužovat dlouhodobě a mít jej v Česku „na věčné časy“. Opoziční poslanec připomněl řadu případů, kdy kvůli vládním opatřením, přijatým v době nouzového stavu zkrachovala řada podniků, například v odvětví pohostinství.

Zástupkyně komunistů Miloslava Vostrá ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásila, že uzavření restaurací chápe, pokud data ministerstva zdravotnictví jasně ukáží, že tyto podniky jsou zdrojem nákazy. „Jsou čtyři lidé ve vesnické hospodě větším zdrojem nákazy, než přeplněná tramvaj?“ ptala se Vostrá.

O možném prodloužení nouzového stavu bude vláda opět jednat 22. prosince, tedy den před jeho vypršením. Zatím vše nasvědčuje tomu, že bude chtít jeho prodloužení až do 22. ledna 2021.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně

S příchodem vakcíny od společnosti AstraZeneca, kterou budou moci využívat také praktičtí lékaři, by se mohlo očkování českého obyvatelstva značně urychlit. Očkovací strategie totiž počítá s tím, že by proočkovali až deset pacientů denně, tedy přibližně 50 tisíc dohromady. Zapojení praktických lékařů, kteří si budou sami obvolávat své pacienty, však nebrání tomu, aby se lidé přihlašovali do centrálního rezervačního systému, jelikož si svoji rezervaci budou moci kdykoliv zrušit.

Sněmovna

ŽIVĚ: Sněmovna debatuje o očkování. Poslanci na to mají jen tři hodiny

ŽIVĚ: Sněmovna debatuje o očkování. Poslanci na to mají jen tři hodiny

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) selhává, systém očkování nefunguje, zlobí se opozice. Na úterní jednání Sněmovny chce zařadit mimořádný bod, ve kterém má kabinet vysvětlit, jak bude probíhat distribuce vakcín a kdy budou naočkovány rizikové skupiny. Vládní hnutí ANO s tím souhlasí, debata má ale trvat maximálně tři hodiny.

Komentář: Loprais a spol. by zasloužili sexistické prasátečko. Kamenování ale ne
ČSSD chce pro důchodce další rouškovné. Jen nakupují hlasy, kritizuje Kalousek
reklama
reklama
Piráti jako hlavní Babišův rival. Hádky, osočování a výpady jsou stále častější

Politika

Domácí zpravodajství

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás
Ani do konce února nenaočkujeme všechny rizikové. Nemáme čím, říká hejtmanka Pecková
Další články
reklama
reklama